szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Maść na AZS - Elidel


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
polishgirl
2007-05-10
Email
Cześć dziewczyny. Byłam dziś z małym u alergologa z tą jego sucha skórką i plamkami. Powiedziała że to najprawdopodobniej alergia na mleko. Musimy zrobic badanie krwi. Przepisała mi maść Elidel , nie sterydowa, kosztuje około 80 zł. Dlatego mam do Was pytanie. Czy któraś z Was stosowała tą maść?? Czy jest ona faktycznie skuteczna? Nie ukrywam że cena powala mnie trochę z nóg. Do tego jeszcze kazała kupić maść LICHTENA i smarowac po tej maśći Elidel. Czy to faktycznie pomoże ? Wiem nie dowiem sie jeśli nie spróbuję, ale może wy macie z tym jakies doswiadczenie? Acha i kazął nam zmienic mleko z Nestle Junior na Bebilon Pepti. Ile kosztuje to mleko? i Czy faktycznie jest dobre na alergię?
kasiarys7
2007-05-10
18:02:12
Email
Wejdz na lutówki tam napisałam.
bea1978
2007-05-10
19:05:30
Email
Hej, ja kupowałam Bebilon pepti i kosztował chyba około12zł ale powiem ci że sama poprosiłam lekarkę o receptę na bebilon sojowy jest dużo tańszy bo na receptę kosztuje około 8zł puszka. Na sojowym chowałam córke i do dziś jest zdrową dziewczynką, nie łapie mi żadnych chorób i myślę ze to częsciowo zasługa właśnie soi. Lekarze twierdzą że jak jest skaza na białko krowie to od razu i na soję, a to bzdura! u mnie w obu przypadkach bo i u córki i teraz u synka sie ta teoria nie sprawdziła.A mój mały tez jest atopowcem i nie kupowałam żadnych drogich maści tylko dostałam od szwagierki przepis na masc która nam pomogła w ekspresowym tempie, dzis maluszek jest gładziutki, zaczęłam już prac w zwykłym dzidziusiu, myję go również mydełkiem dzidzius, od dwuch dni smaruję go nawet oliwką i nic się nie dzieje!! A nie wydawałam takich kosmicznych sum na maści.A miałam dodac ze bebilon sojowy ma leprzy smak od pepti :)
bea1978
2007-05-10
19:05:33
Email
Hej, ja kupowałam Bebilon pepti i kosztował chyba około12zł ale powiem ci że sama poprosiłam lekarkę o receptę na bebilon sojowy jest dużo tańszy bo na receptę kosztuje około 8zł puszka. Na sojowym chowałam córke i do dziś jest zdrową dziewczynką, nie łapie mi żadnych chorób i myślę ze to częsciowo zasługa właśnie soi. Lekarze twierdzą że jak jest skaza na białko krowie to od razu i na soję, a to bzdura! u mnie w obu przypadkach bo i u córki i teraz u synka sie ta teoria nie sprawdziła.A mój mały tez jest atopowcem i nie kupowałam żadnych drogich maści tylko dostałam od szwagierki przepis na masc która nam pomogła w ekspresowym tempie, dzis maluszek jest gładziutki, zaczęłam już prac w zwykłym dzidziusiu, myję go również mydełkiem dzidzius, od dwuch dni smaruję go nawet oliwką i nic się nie dzieje!! A nie wydawałam takich kosmicznych sum na maści.A miałam dodac ze bebilon sojowy ma leprzy smak od pepti :)
bea1978
2007-05-10
19:06:56
Email
aa zapomniałam dodac ze mały był juz na nutramigenie, a dopiero po bebilonie sojowym jego trawienie sie poprawiło bo tak miał kosmiczne kolki po wszytkich mlekach .
kasiarys7
2007-05-11
10:37:36
Email
A mówią ,że soja może też uczulać ?Ale każde dziecko przyswaja inaczej i inaczej je toleruje.Moja doktorowa mówi ,że Hubi ma super cere a bużka jej sie bardzo podoba.Narazie nic nie zmieniamy.Synka kąpie w oliatum i chyba kupie też szampon tej firmy-podpasowały mi te kosmetyki.A może smarować mu bużke kremem olitum jak myślicie?Narazie smaruje mu maścią Bepanthen i jest ok.Nic więcej nie używam.
pinkie
2007-05-11
11:00:00
Email
Elidel pomaga i jest lepsza dla skóry niż sterydy. Przeraziła mnie jej cena, myślałam o bankructwie, ale wystarczyło kupić jedną tubkę i jeszcze połowy nie wykorzystałam nawet, bo stan skóry polepszył sie po zmianie mleka, kąpielach w oilatum i podawaniu probiotyków. Jeżeli synek ma duze zmiany na policzkach, to ta maśc może pomóc, jeżeli nie ma tragedii, to moze wystarczyłaby tak arobiona witaminowa maść za 5 zł? Bebilon pepti kupuję w naszej aptece za 7 zł. Warto poszukac tańszej apteki, w niektórych można kupić za 7-8 zł, a w innych 11-12zł.
kabria
2007-05-11
11:02:13
Email
ja tez kupiłam elidel za wskazówkami lekarki ale juz bym nie kupiła, droga ok 100zł i uzyta moze kilka razy,,,fakt zszedł liszajek na ramionku ale odbarwił skórke w tym miejscu,potem i tak powrócił na nowo... moja córka tez miała mieć skaze białkową tez miałam jej dawac bebilon sojowy, ale sie wstrzymałam, troche bałam sie tej soi(ale to indywidualny wybór, tu na forum pisano na temat mleka sojowego)...no i okazało sie ze to nie skaza białkowa(pediatrzy pierwszy objaw czerwonych policzek i liszajków na ciałku wskazuja na skaze białkową),,dopiero gdy przestałam sypac mąkę ziemniaczaną pod paszki(wskazówka pielęgniarki środowiskowej aby sypac pod paszki niemowlęciu mąke ziemniaczanąL:)) paszki małej zszedł liszajek:)...moja rada obserwowac obserwowac i jeszcze raz obeserwowac i słuchać własnej intuicji..... wg mnie moja córka ma jakąś wrażliwośc na coś czego nie moge wyeliminowac, liszajku juz nie ma od kilku miesiecy, ale prawie zawsze miała czerwonawe policzka,sądze że sie to z wiekiem unormuje:),,pozdrawiam ciepło
kasiarys7
2007-05-11
11:10:43
Email
Pinkie w której aptece kupujesz tak tanio mleko?Ja płaceiłam ok.10 zł teraz dostałam rabat z kartą stałego klijenta w :aptece słonecznej: płace 8,99 zł ale ty wyjątkowo mało płacisz.Opłaca się jechać nawet w drugi koniec miasta , bo ja kupuje mały zapasik po 5 szt albo i więcej-takiego mam głodomorka...
pinkie
2007-05-11
11:19:50
Email
Na Olechowie, w aptece Olmed ul. Henryka Brodatego 2. Wczoraj płaciłam 6.99 za puszkę. Zadzwoń do tej mojej apteki tel: 6706483 i zapytaj, po ile jest mleko, jezeli nie masz recepty z Olmedu, tylko inną. Może powodem tej ceny jest własnie recepta wystawiana przez naszą lekarkę, nie wiem. Ale kolega tez kupuje taniej, gdzieś na Widzewie. Jak przyjedzie, to Ci napiszę.
kasiarys7
2007-05-11
11:33:38
Email
Dzwoniłam,Bebilon pepti 1 kosztuje 11,29 a na Bebilon pepti 2 mają w promocji ok.8 zł.To nic z tego ja jeszcze kupuje 1 ale dzięki...
polishgirl
2007-05-11
20:37:53
Email
Dziekuje dziewczyny za odzew. Kupiłam wczoraj tą maść Elidel. Kosztowała 70 zł. Smarowałam małego wczoraj i dzis dwa razy, skórka jakby pogorszyła sie. Plamki zrobiły sie wiecej i wszedzie dosłownie. mam nadzieje że to chwilowe. Chyba tu na forum czytałam że z początku jest jakby gorzej a potem nastepuje poprawa. Kupiłam tez Bebilon Pepti kosztował 11 zł. Jeszce małemu nie dawałam , ciekawe czy będzie wogóle chciał je pić. Buziaczki
kyja
2007-05-11
22:39:47
Email
hej, 2 lata temu-gdy Michałek był niemowlakiem, smarowałam mu buzię Elidelem-było ok, ale przy azs najwazniejszje jest wyeliminowanie alergenu,bez tego żadna maśc na długo nie pomoże.Małego karmiłam piersią, dokarmiałam Bebilonem sojowym -od ok.10 m-ca życia, wczesniej nie akceptował wprowadzenia mieszanek typu Nutramigen czy bebilon pepti-sama to piłam, zbyt smaczne nie było, ale można się przyzwyczaić;-)Elidel nam pomógl, no i przede wszystkim przestrzeganie diety małego i mojej.U nas stosowanie Elidelu zakończyło sie na 1 tubce-2 lata temu na receptę kosztował ok.120 PLN.
polishgirl
2007-05-15
19:33:55
Email
Zuzylismy całą maść Elidel i żadnej poprawy. Powiedziałabym , że nawet jeszcze gorzej. Pojawiły sie plamki na całym ciele, czerwone.
pinkie
2007-05-16
08:19:18
Email
Polish, musisz wytropic alergen. Przeszłas na bebilon pepti?
polishgirl
2007-05-16
19:52:56
Email
Tak Pinkie. Mały pije Bebilon Pepti i skórka wyraźnie zrobiła sie ładniejsza po dwóch dniach. Kupiłam tez w aptece krem Atopra dla skóry atopowej, wrażliwej, myslę że tez po nim sie poprawiło, skórka jest gładka , nie szorstka. krem ten kosztował około 13-14 zł, tak więc wcale nie dużo.
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum