szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Męczący kaszel u 4msc dziecka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
TatoRadzio
2007-04-30
Email
Witam. Nasza mała Ola od 6 dni ma katar kaszle, i bardzo rzęzi jej w gardle jak oddycha(czasami). Byłem już u 4 lekarzy. 1 pediarta powiedział - zdrowa. 2 pediatra powiedział - alergia na mleko krowie i przypisał calcium i fenistil(od uczuleń), 3 laryngolog (70 letni dziadek, w którego wiarygodność mocno wątpię) powiedział - obrzęk śluzówki w nosku, poza tym zdrowa. po 5 dniach kuracji wapnowo fenistilowej i widocznym braku poprawy poszedłem znowu do pediatry - zdrowa. No nie. Dziecko potrafi w nocy od kaszlu się obudzić a wszyscy mówią zdrowa. Nie jest to tylko slina spływająca do gardła bo to już przerobiłem, wyraźnie widać problem z gardłem choć rzeczywiście nie jest czerwone. Za kazdym razem po podaniu leków ma kolke, płacze bardzo mocno, brzuch twardy jak skała. Nie wiemy jak jej pomóc. PRZERAŻA MNIE RUTYNOWOŚĆ LEKARZY i zwalanie wszystkiego na alergie. Jutro idę do pediatry.
pinkie
2007-04-30
15:16:45
Email
hmmm a pulmonolog? Czy nie mówią nic o zmianach w płucach? POwiem szczerze, ze u mojego dopiero pulmonolodzy zdiagnozowali, i to nie przez słuchawke, ale przez zdjęcie RTG. Pediatra mało kiedy coś usłyszy...
TatoRadzio
2007-04-30
15:29:47
Email
hmmm...już widzę jak skłonni będą lekarze by mi dać skierowanie do pulmunologa. Mój staruszek ma astme i ma swojego pulmunologa...może u niego bezpośrednio spróbuję. Dzięki za pomysł. Pozdrawiam.
bea1978
2007-04-30
15:44:11
Email
Wiesz co TatoRadzio,mam podobny problem z moim Czarusiem ale on kaszle już dłuższy czas, bo około miesiąca. Co ide do pediatry(specjalista od chorób płuc) mówi że oskrzela i płuca czyste a kaszelek najpierw miał byc spowodowany suchym powietrzem(kaloryfery) a teraz mówi że osłuchowo jest bardzo dobrze i nie ma się czym przejmowac. no i tak robie tyle że mój Czarek kaszle nad ranem, w nocy nie.Po rozmowach ze znajomymi stwierdzamy że to pewnie alergiczny kaszelek z którego dziecko wyrośnie.Dodam że czarek ma skazę białkową i dajemy Bebilon sojowy więc u nas od mleka to raczej nie jest.Też nie wiem co z tym dalej robic, póki co kaszel nie jest aż tak męczący, czekamy na leprza pogodę moze mu przejdzie?
bea1978
2007-04-30
15:51:46
Email
Ach nie doczytałam,wasza mała ma katarek to według mnie lekarze sie nie mylą co do diagnozy.Małej pewnie nic nie jest, dzieci niestaty nie potrafią odkrztusic powiem brzydko tej flegmy co siedzi w gardle i to ona przeszkadza i w oddychaniu i powoduje kaszelek. Proponuję pozbyc sie katarku i będzie po wszystkim. rzezi jej między gardłem a noskiem zapewne a nie w oskrzelach, mała sie męczy bo dorosły odkaszlnie i wypluje a maluszek tego nie potrafi. Proponuję też wlac do noska sól fizjologiczną, położyc ją na brzuszku i oklepywac plecki, nosek się oprózni i ta wydzielina powinna też spłynąc.Powodzenia:)
ciekawa
2007-04-30
15:52:38
Email
Nie wiem czy u takich maluchów można robić testy na alergie-ale sama przez źle leczona alergie dosłałam w końcu astmy. Może warto by z tej strony pobadać.
Basia.26
2007-04-30
15:53:36
Email
może syrop Biseptol by pomógł... do tego witaminy Multitabs dla niemowlad w kropelkach, i kropelki homeopatyczne Homeodosa na katar i stany przedgrypowe, chyba 5 i 8 - takie mają nomerki. dobry jest też syrop eurespal, ale to wszystko możesz podawac dopiero po konsultacji z lekarzem. na katar lekarz przepisał mojemu Miłkowi krople do OCZU Gentamicin 0,3%- wywołały zdziwienie u farmaceutki, ze dla dziecka do nosa, ale ja stwierdzam, ze super sprawa, katar jak szybko się pojawił, tak szybko zniknął!! syropy podawaj po jedzeniu, żeby osadziły się na gardle i tak pozostały, lepiej wtedy działają. daj znac co wskurałes u lekarzy. pozdrawiam.
Basia.26
2007-04-30
15:55:03
Email
ale jeśli to alergia, to moje podpowiedzi zupełnie odpadają...
TatoRadzio
2007-04-30
16:01:07
Email
Oj jak miło się zrobio. Dostałem od pediatry jakieś krople do nosa dla niemowlaków tyle że nie pomagają. Rzeczywiście przejdę się do pediatry po jakieś alternatywne. Rozmawiałem z pulmunologiem telefonicznie. Dowiedziałem się że dzieci w tym wieku mając katar maja problemy z gardłem,jest to fizjologiczne ze wzg na nie wykształcone jescze w tym wieku....(zapomniałem co). Uspokoił mnie trochę. Wy też. Wielkie dzięki. Pozdrawiam i miłego długiego weekendu.
katka
2007-04-30
19:28:26
Email
opanujcie sie,biseptol na katar...
pinkie
2007-04-30
21:48:31
Email
Myślałam, ze chodi o rzężenie w płucach, to ja usłyszałam u swojego dziecka w nocy, a lekarze nie słyszeli tego przez słuchawkę, ale to nieważne. To moze być też sapka niemowlęca- poszukaj w necie o tym. Niegroźne, trzeba nawilżać i oczyszczać nos. Macie fride lub cos podobnego?
pinkie
2007-04-30
22:28:23
Email
Basiu, z biseptolem to trochę przesadziłaś ;). A gentamycyny po prostu się nie podaje dzieciom, bo moze powodować głuchotę. Pewnie stąd to zdziwienie farmaceutki. NIe wiem, czy w tej postaci tez jest groźna, ale wiem , ze dzieciom sie tego antybiotyku na pewno nie powinno podawać. Tato Radzio, nie chcę tu krakać, ale mnie uczulali, ze u tak małych dzieci każdy katar moze sie skończyć zapaleniem płuc, bo dziecko nie smarcze i wydzielina schodzi do płuc. Nie chodzi mi o to, ze Wasze dziecko może tak chorować, ale dziwi mnie postawa pulmunologa, który telefonicznie udziela Ci takich rad, skoro dziecko ma katar 6ty dzień i męczacy kaszel w nocy. Czy mówiłeś, ze słyszysz rzęzenie? Moze harczenie? Mam nadzieję, ze to ta sapka.
Goga66
2007-05-01
10:33:12
Email
Faktycznie pewnie śąluz z noska spływa do gardła a w nocy to u każdego przecież się nasila. Albo dzidzia ma sapkę. Z bezpiecznych rzeczy można polecić przepłukiwanie noska disnemarem lub sterimarem dla niemowląt i na noc krople euphorbium.
kasiarys7
2007-05-01
15:00:20
Email
Mój synuś jak miał katarek (2,5 m-ca)dostawał krople do nosa NASIVIN SOFT dla niemowląt 5 razy dziennie.Obowiązkowo woda morska i FRIDA-takie niepozorne cudo do ściągania wydzieliny z noska-rewelacja-efekty są od razu.Pod materacyk włożyłam książke niezbyt grubą.Nawilżacz chodzi cały czas. A jeszcze krople OLBAS OIL jedną na pieluszke i kładłam pod łóżeczko.Maść majerankowa też się przydała.Ale przyznam się ,że od tego czasu minęły już dwa tygodnie katarek ustąpił ale delikatne charczenie w nosku zostało nie wiem od czego i dlaczego.Teraz psikam mu regularnie do noska wodę morską i raz dziennie ściągam fridą.A może lepiej byłoby oklepywać mu plecki?
Wikusia
2007-05-01
15:10:41
Email
Witam Tato Radzi u mnie moja mala tez miala i czasami jeszcze hrapke najczesciej nasila sie nad ranem i jak jest podniecona, ale ona wystepuje bez kataru i moj pediatra powiedzial, ze to tzw. wrodzone zapalenie krtani tak to ujal i dodal ze to zdarza sie co 2 dziecku i przechodzi po roku czasu jak juz dobrze wyksztalci sie i bedzie funkcjonowac i niue ma potrzeby tego leczyc, a na katar u tak malego dziecka polecil izotoniczna wode morska jest skuteczniejsza niz zwykla sol fizjologiczna i gruszka. Mam nadzieje, ze u ciebie to nic powaznego i wszystko sie ulozy, ppowodzenia i wszystkiego naj dla malutkiej.
Goga66
2007-05-01
20:18:45
Email
woda morska, to właśnie sterimar i disnemar. Maść majerankowa przy katarku pod nosek nie zaszkodzi. Nasivinu nie wolno za duzo. Jeżeli maluch ma zatkany nosek w nocy, to przed snem tylko i trzeba by sprawdzić od jakiego wieku.
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum