szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - jak wprowadzałyście Sinlac?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
behatka
2007-04-20
Email
Dziewczyny - wielka prośba:) Napiszcie jak wprowadzałyscie Sinlac, tzn. od jakich ilości, przez ile czasu itp. Interesuje mnie jeszcze czy to mozna podawac przez smoczek czy tylko łyzeczka - bo mi pasowaloby dawac to na noc bo wieczorem mam kryzeys pokarmoway. O Sinlacu czytalam juz wpisy tu na forum i na stronie internetowej. Potrzebuej konkretów. Bede baaardzo wdzieczna za wszystkie wpisy:)
ANDZIA76
2007-04-20
18:54:09
Email
Myślę,że powinnaś zrobić najpierw tą mniejszą ilośc podaną na opakowaniu i zobaczyć czy maleństwo będzie jadło. Sinlac można podawać tylko łyżeczką, bo ma konsystencję gęstej kaszki a jakbyś zrobiła rzadszy to nie byłoby w nim wszystkich wartości. Mój Bartuś nie przepada za tym smakiem, ale też on nie lubi kaszek wcale więc może dlatego. Wykorzystuję sinlac do innych przyrządzanych potraw.
balbia
2007-04-20
20:48:54
Email
Absolutnie sie nie zgadzam z tym ,ze można podawać tylko łyżeczką. Moja córa kończy 5 m-cy i daję jej od pół m-ca sinlac z butelki Avent smoczkiem z podziałką na 3. Po przeliczeniu na ml wody i ilośc łyżeczek wychodzi mi całkiem sredniej konsystencji kaszka natomiast jesli zmieszała bym ją juz z jabłkiem to owszem można podac łyżeczką .Po za tym moja pani dr powiedziała ,zę jesli po sinlacu będą b. gęste kupy to bardziej ją rozcieńczać i niewspomniała ,że traci ona wtedy jakąkolwiek wartośc odżywczą. Ja daję 3-3,5 płaskiej łyżki na 150 ml wody.
balbia
2007-04-20
20:50:49
Email
Acha ! córka za nią przepada;)
ANDZIA76
2007-04-20
21:04:29
Email
A moja pani doktor powiedziała,że jeżeli to ma być pełnowartościowy posiłek a nie przekąska to powinien być zrobiony wg przepisu podanego na opakowaniu. To tak jak z mlekiem.
balbia
2007-04-20
21:25:25
Email
To jakie proporcje stosujesz? bo ja tez sie staram robic wg opakowania ale byc moze robie troszke rzadszą ze względu na to żeby były luźniejsze stolce.
ANDZIA76
2007-04-20
21:29:12
Email
Ja robie tak jak na opakowaniu a nawet jedna łyżka więcej,bo mój mały nie za bardzo lubi mleko więc, gdyby zjadł taką jedną chociaż porządną porcję to by było super ale on nie za bardzo to chce, a z butli to by wcale nie wypił. Balbia myślę, że jak twoje maleństwo lubi tak jak robisz to nie zmieniaj, bo jeszcze jej sie odwidzi ;))) Pozdrawiam
behatka
2007-04-20
21:35:31
Email
Balbia a kiedy dajesz malej Sinlac? po południu czy wieczorem? Aha i czy wprowadzalas go stopniowo? - tzn jaka ilosc podalas po raz pierwszy?
balbia
2007-04-20
21:37:37
Email
ok! również pozdrawiam;)
balbia
2007-04-20
21:42:31
Email
Kaszkę podaje małej moja mama albo mąż jak jestem w pracy(to jeden z posiłków zastępczych zamiast cycusia) Dostaję jąo godz.13.00 Doktorka mówiła o podawaniu 2x w ciągu dnia ale Malwinka dostaje tylko raz myśle ,że wystarczy. Na drugi posiłek dostaje coś z tak zw. słoiczka lub zmiksowane jabłuszko z marchewką.
balbia
2007-04-20
21:44:25
Email
Na początku dostała ok 70 ml ,potem 100 ,a teraz zjada 150 i na tym koniec. Zmiany wprowadziłm w ciągu paru dni.
weridiana
2007-04-20
22:37:14
Email
Balbia to strasznie rzadki ten sinlac musisz robić na 150 ml normą jest 9 łyżek a ty dajesz 3? to faktycznie rozrabia się tak jak mleko muszą być zachowane proporcje bo nie spełnia swojej funkcji bynajmniej tak mi się wydaję...
balbia
2007-04-21
09:56:39
Email
masz rację ale po ukończeniu 7 m-cy życia. Moja skończyła 5 i narazie kierowałam sie podawaniem nestle sinlac dawką wstępną czyli 994-5 łyżek wody na 1 łyżę nestle sinlac. To też jest na opakowaniu i kto chce może poodmierzać .Gwarantuje ,że daje to 4 łyżki sinlaca na 150 ml wody . Ja daje 3,5 -4 łyżek natomiast zamierzam sie do podawania jej już 7 łyżek stołowych yj pisze od 5 m-ca,a proporcje ,które są pisane na opakowaniu nie zawsze pasują wszystkim dzieciom chociażby ,że niektóre są wciąż jeszcze karmione piersią t.j moja i potem ma kłopoty ze zrobieniem kupki.
balbia
2007-04-21
09:58:43
Email
sorki za błędy miało być 4-5 łyżek wody na jedną płaską łyżkę wody
moniczka
2007-04-23
21:21:59
Email
A ja daję łyżeczką, bo Kacper- 5- m-cy nie akceptuje w ogóle butelki i sypię jakieś 3 łyżki stołowe na ok. 70 ml. Tak podałam pierwszy raz te 70 ml, tyle,że rozrzadziłąm i mu średnio smakowało a jak robię tak jak teraz to je. I rzeczywiście kupy są po nim gęste i śmierdzące. Tyle, że mnie to nie martwi, bo do tej pory robił nawet do 10 kup dziennie, a teraz 3...
balbia
2007-04-23
22:11:06
Email
No ja już podaję od 2 dni po 7 łyżek na 120-130 ml wody i wciąż nie ma takiej konsystencji żebym nie mogła podawać z butelki-nieźle bym sie musiała namachać tą łyżeczką;)
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum