szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Pleśniawki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3,
Napisano: Treść:
Julia
2005-03-31
Email
Dziewczyny mam pytanie: dzisiaj zauważyłam, ze Bartkowi się zrobiły takie małe, białe kropeczki na czubku jezyka. Czy to mogą byc pleśniawki? Miało je któreś z Waszych dzieci? Raczej go to nie boli ani nie drażni jakoś. Nie da się tego usunąć zwykłym gazikiem z wodą, a wiem, ze właśnie tak jest w przypadku pleśniawek i dobry na nie jest aftin.
pinkie
2007-07-11
11:27:03
Email
Mnie też teściowa mówiła, ze mocz dziecka to najlepszy sposób na pleśniawki. Na pewno zastosuję, jeżeli tylko sie pojawią.
venuss
2007-07-11
12:02:06
Email
aleksa jezeli to naprawde osad z mleka to niczym nie smaruj, nie ma potrzeby. jeżeli dziecko ma juz ząbki mozna przepajac wodą, wtedy się wypłucze.
venuss
2007-07-11
12:08:59
Email
małgorzata zapomniałaś dodać ze to musi byc mocz niemolęcia i świeży. ale ja jestem przeciwna tej metodzie, kiedyś nie było dobrych medykamentów więc babcie zakwaszały pleśniawki moczem. Teraz najlepszy jest właśnie aphtin lub wit. C w kropelkach. chodzi o to żeby zakwasić jamę ustną (plesniawki to rodzj grzybka). Wskazana jest zwiekszona higiena, wyparzanie smoczka, częste mycie piersi (mamy karmiącej)ale wodą bez mydła (albo długo dokladnie płukać), mydło ma odczyn zasadowy który też sprzyja grzybom. pogoda deszczowa i ciepła też ma wpływ na takie powstawanie grzybkow. ale plesniawki to na szczęście nic groźnego, jednak trzeba leczyć zeby nie doprowadzić do zapalenia jamy ustnej, polecam aphtin
ami
2007-08-14
13:41:19
Email
nystatyna-pomogla po dwukrotnym nalozeniu wacikiem:) niestety na recepte.
pierwiastka
2007-08-14
14:09:46
Email
ja ze 2 tygodnie stosowałam aftin-nie pomogło :( teraz mam nystatyne - wydaje mi sie ze jest lekka poprawa
marchewka79
2007-08-14
15:50:56
Email
Nam lekarka przepisała syrop Fluconazole 2,5ml tego syropu do tego 4 krople witaminy c i przecierać buzke.Zeszło bardzo szybko i narazie mamy spokój
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum