szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Pleśniawki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
Julia
2005-03-31
Email
Dziewczyny mam pytanie: dzisiaj zauważyłam, ze Bartkowi się zrobiły takie małe, białe kropeczki na czubku jezyka. Czy to mogą byc pleśniawki? Miało je któreś z Waszych dzieci? Raczej go to nie boli ani nie drażni jakoś. Nie da się tego usunąć zwykłym gazikiem z wodą, a wiem, ze właśnie tak jest w przypadku pleśniawek i dobry na nie jest aftin.
Agata
2005-03-31
16:21:23
Email
Julia masz rację, na pleśniawki dobry jest Aftin. Ja osobiście nie stosowałam go u Sary, ale jak mieszkalam w domu rodzinnym, to bratowa stosowała Aftin u swoich dzieci jak mialy pleśniawki.
Mała
2005-04-01
11:38:20
Email
natalka miała pleśniawki.Stosowałam aftin.I szybko zeszły.Takze polecam:)
ana
2005-04-22
15:57:26
Email
ale czy aftin można stosowac u 5-tygodniowego niemowlęcia? Wg moich informacji dopiero od 11 roku życia jest zalecany!
Julia
2005-04-22
16:20:14
Email
Ana chyba masz jakieś złe informacje, aftin można stosować u bardzo małych dzieci.
agat
2005-04-22
16:34:04
Email
zamiast aftinu można zastosować cebion, u mojej Zuzi wszystkie pleśniawki pięknie zniknęły, a wiamina C napewno nie zaszkodzi maleństwu, pediatra mi poradzła, Zuźka miała pleśniawki w 3 tygodniu :)
Mała
2005-04-22
16:42:05
Email
Stosowałam aftin gdy Natalka miała 3tygodnie.Z polecenia lekarza.
Mała
2005-04-22
16:43:28
Email
Na ulotce faktycznie jest napisane że od 11 roku życia.Ale naprawde nie jest szkodliwy.Skoro lekar poradził to z całą pewnością można stosowac u neimowlęcia
ana
2005-04-23
18:50:47
Email
dziękuje Wam za te informacje bo pleśniawki spędzały mi już sen z powiek. Walcze z nimi od 4 tygodni różnymu preparatami i skutek jest marny. Od jutra zastosuje aphtin i mam nadzieje, że tym razem będzie dobrze. A co zrobic z wystającym pępkiem? Moja Julka ma taki od momentu kiedy dostała wzdęc.
małgorzata
2005-04-23
23:10:15
Email
Babciny sposób - bardzo skuteczny. Mokrą zasikaną pieluszką tetrową przetrzeć plesniawki, nieciekawie brzmi ale naprawde szybko pomaga.
Jagoda
2005-04-24
20:39:57
Email
Stanowczo protestuję przeciw pocieraniu języczka zasikaną pieluszką! Takich rzeczy nie wolno robić! Aphtin można stosować u małych dzieci, jednak ostrożnie i przez krótki czas. Wystający pępek wciągnie się sam - przyczyną jest fizjologiczna przepuklina pępkowa, która wchłania się sama gdy dziecko zaczyna siadać albo wcześniej.
Julia
2005-04-24
20:46:40
Email
Przyłączam się do protestu Jagody! Jak można robić coś takiego, przecież to obrzydliwe? Nie wiem Jagoda, czy protestujesz, bo to szkodliwe również ze względów medycznych (ciekawa jestem, jeśli można, to proszę o odpowiedź), ja protestuję, bo dla mnie to obrzydliwe. Moja teściowa też mi to poleciła, jak to usłyszałam, to się postukałam w czoło.
Jagoda
2005-04-25
10:58:13
Email
Ze względów medycznych również. Układ wydalniczy jest po to by wydalał substancje szkodliwe. Gdyby były cenne i wartościowe, organizm znalazłby sposób, by je oszczędzać (są takie mechanizmy!). Mocz, oprócz wody, zawiera mocznik, kreatyninę, mnóstwo jonów, złuszczone komórki drog moczowych, hormony, niektóre zbędne witaminy i bakterie (zanieczyszczenia ze skóry) i wszystko inne, co daje się zutylizować i rozpuszcza się w wodzie. Dziecko bardzo często popuszcza kupkę razem z siusiu... I co, teraz tym wszystkim smarujemy dziecku języczek...??? Świeżutkimi bakteriami Escherichia coli, prościutko z przewodu pokarmowego! I żeby tylko bakteriami.
anula
2005-05-06
11:15:23
Email
Ja polecam lek homeopatyczny Borax. Schodzi po nim doskonale.
Jagoda
2005-05-06
14:44:07
Email
BORAX zawiera to samo, co APHTIN - czyli tertaboran sodu, który zwalcza plesniawki. Różnica w cenie - siedmiokrotna.
Aleksa
2005-07-18
20:24:35
Email
mam pytanko,osad od mleka(przynajmniej tak mi się wydaje), pojawiający się na dziąsłach, wewnętrznej stronie ust i języku też przemywać aphtinem??
Strona 1 - 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum