szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Problemy z jedzeniem


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
asia79
2007-04-09
Email
Witam, moja Milenka skonczyla wlasnie 7 miesiecy od kilku dni przechodzi tak zwana trzydniowke a wiec byla goraczka, wysypka i tak by sie to moglo zakonczyc gdyby nie to ze teraz nie chce nic jesc. Martwie se bo to juz trwa od kilku dni, probowalam juz wszystkiego i nic a przeciez nie moge podawac jej samych soczkow -Prosze poradzcie mi cos!
lidiamital
2007-04-10
10:56:54
Email
Czasami tak jest, że maluch po prostu na świecie odmawia jedzenia. Najważniejsze żeby piło wodę , soczki są też sycące. Dawaj jej tyle jedzonka ile zdoła zjęść nie zmuszaj bo to jescze gorzej działa na dziecko. Jeśli trwało by to dłużej niż kilka dni idź do pediatry.Może to ząbki idą? Dzieci w tym okresie nie mają apetytu.
asia79
2007-04-10
16:06:59
Email
Witam.Okazało się że Milena oprócz trzydniowki ma też lekko zaczerwienione gardełko i pewnie też stąd ten brak apetytu.Masz racje że soczki są sycące i dobrze że je pije,a dziś udało jej się nawet zjeść prawie całą zupke.Jednak oprócz tego niestety nic innego.Na widok mleka pluje a ja chciałabym żeby wypiła coś kolwiek na noc,żeby mogła spokojnie sobie pospac.Dodam że pija Bebilon Pepti.Nie wiem co już moge podać zamiast mleczka,co mogłoby jej posmakować?Mam taką nadzieje że szybko zacznie mi wszystko zjadac bo zaczynam sie martwić.Pozdrawiam wszystkie mamusie.
lidiamital
2007-04-10
17:00:34
Email
Może sprubój zrobić kisielek. Taki domowej roboty np. z mrozonych malin albo jabłuszka, a do tego wkrusz 2 biszkopciki.Jak nie wiesz jak zrobić daj znać. Ja robię jescze takie lekkie przekąski np: kupuję płatki ryżowe gotujesz 2 minuty i gotowe i dodaję do tego jabłuszko starte albo mus owocowy i na ciepło i na zimno dobre. Obiadki róże daję. Np z mięska mielonego z indyka robię pulpeciki.Potem na gotującą się wodę rzucam starte na tarce do jarzyn marchewki trochę pietruszki, selera i pora kiedy zmięknie w gotowaniu wrzucam pulpeciki i około 20 minut gotuję.Albo kup taki drobniutki makaron kuleczki ugotuj i z bebilonem albo mięskiem duszonym możesz podawać.
lidiamital
2007-04-10
17:02:31
Email
Ach zamiast mleczka kaszki mleczno ryżowe. Najlepsze to z malinami truskawkami.Albo bebilon z płatkami kukurydzianymi.
asia79
2007-04-10
20:31:49
Email
Super wielkie dzieki za te przepisiki.Robie jej wprawdzie kisiel ale to taki z soczków Bobo Frut.Zaciekawiły mnie bardzo te pulpeciki,powiedz mi jak podajesz dzidziusiowi,bo moja Mili nie ma jeszcze ząbków.A napewno jutro biegnę kupić makaron i płatki,spróbuje dać jej mleczko w takiej postaci.Jesli masz jeszcze cos ciekawego to ja bardzo chetnie wypróbuje. Pozdrawiam
asia79
2007-04-10
21:02:20
Email
A to moja MILI :)

lidiamital
2007-04-10
21:03:56
Email
Mój Damiś mimo, że ma już prawie 11 miesięcy ma tylko jeden zabek. Musisz nauczyć żuć maleńswto. Ja najzwyczajniej w świecie drobię je na małe kawałeczki widelcem.
lidiamital
2007-04-10
21:05:20
Email
Asiu w nazwie zdjęcia nie może być polskich liter: ł, ż, ź.Wtedy zdjęcie będzie widoczne.

asia79
2007-04-10
22:02:29
Email
Już się poprawiam :)

asia79
2007-04-13
12:21:49
Email
Hej co słychać,u nas bez wiekszych zmian Mili nadal kiepsko z jedzeniem i jeszcze wczoraj dostała kataru,już całkowita załamka.Próbowałam przepisików które mi podsunełas i nawet troszke podjadała.Musimy przeczekac teraz ten katarek i mam nadzieje ze apetyt jej wróci.Może napiszesz mi jak robisz ten kisielek o którym pisałas.Pozdrawiamy
lidiamital
2007-04-13
12:31:32
Email
Dami chory. Walczyliśmy z temperaturą od przedwczoraj. Strasznie wysoko gorączkował ponad 39, 40 stopni. Też nie ma obecnie apetytu. Ale co tu się dziwić skoro chprubsko im dokucza. Myslę, że mała ma obecnie taki okres niejadka. A my mamy mamy tendencję do tego, żeby wyolbrzymiać problemy. Sama wiem po sobie wczoraj nie bardzo chciał jeść więc powiedziałam do męża że trafi do szpitala z głodu. On mi na to uspokój się bo zaraz ci wleję :) DZIECKO NIE ZJADŁO TYLKO KOLACJI A TY PANIKUJESZ JAKBY MIESIAC NIE JADŁ. Wiesz co zapraszam cie do mam majowych zawsze łatwiej mi bedzie odpisac. Pozdrowienia pa i całuski dla księżniczki
asia79
2007-04-13
17:24:26
Email
Tak mi przykro że Damiś chory,ale jedno już wiem nie panikuj jak nie chce jesc,dzieciontko chore to osłabione.Dziwne ze ja tak pisze choć sama panikowałam ale dzis jestem pełna optymizmu,odwiedziła nas znajoma lekarka i dała kilka rad,ona jest kochana.Niestety gardełko jeszcze czerwone ale myśle ze damy z tym rade.A co dolega maleństwu czemu ta gorączka?Całuje was mocno i głowa do góry!!!!!!!
asia79
2007-04-13
17:26:53
Email
A i oczywiście odwiedze strone majowych mam:)
lidiamital
2007-04-13
18:01:24
Email
Pediatra stwierdziła, że Też gardełko mamy ceklor już 4 dawka, a temperatura przed chwilą znowu skoczyła do 39,7. Dałam pyralginy troszkę. Oj trzeci dzień i gorączka nie ustępuje z tonu:(
lidiamital
2007-04-13
18:01:43
Email
Pediatra stwierdziła, że Też gardełko mamy ceklor już 4 dawka, a temperatura przed chwilą znowu skoczyła do 39,7. Dałam pyralginy troszkę. Oj trzeci dzień i gorączka nie ustępuje z tonu:(
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum