szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - WYCHOWANIE BEZ SMOCZKA


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Napisano: Treść:
Joanna26
2007-03-30
Email
Dziewczyny,mam pytanie.Czy ktorejs z Was udalo sie uniknac stosowania smoka?Moje Malenstwo ma bardzo silny odruch ssania,w szpitalu po porodzie bylysmy ponad dwa tygodnie,tam przyzwyczaila sie,ze jestem caly czas do jej dyspozycji i teraz tez chcialaby wisiec na cysiu non-stop.Przy tym sie niestety przejada,ale jej to najwyrazniej nie przeszkadza - cys to jedyny skuteczny sposob usypiania.Czytalam,ze sposob ssania smoczka rozni sie od ssania piersi, dziecko moze zaczac inaczej ssac przy karmieniu i w rezultacie mozna stracic pokarm.Czy ktoras z Was ma w tej kwestii jakies doswiadczenie?Nie chcialabym zaszkodzic mojej kruszynce, a szczerze mowiac czuje sie potwornie bezradna.Odmawiac jej cysia na dluzsza mete sie nie da, w koncu musze sie ugiac.Dac jej smoka?Co myslicie?
balbia
2007-04-02
22:56:21
Email
Joasiu u nas było tak samo wypluwała bo nie wiedziała wogóle co to . Jak pisałam wyzej ja dałam jej smoczka dopiero po kilku tyg. od urodzenia i myślałam przez moment ,że nie bedzie chciała i koniec i że to moja zasługa ale po paru razach chwyciła i teraz chetnie go ssie .Ja narazie ani razu nie zmieniałam smoczka bo widzę ,ze ten bardzo przypadł jej do gustu. To jest smoczek imitujący pierś z Nuka i ja własnie taki polecam!
venuss
2007-04-03
17:08:56
Email
Joanna 26: dziecko zaczyna wiecej jesc, potem ma kolke, pierś ja uspokaja ale znów sie przejada i błedne koło... ufff SMOCZEK USPOKAJA!!!!!!!
Joanna26
2007-04-03
21:32:55
Email
Kurcze,zeby to chodzilo o zmeczenie...Ja chetnie bym byla caly czas przy niej i caly czas jej dawala ssac.Ale nie moge patrzec,jak ona sie pozniej meczy z przejedzenia:(W nocy trzy godziny stekalo moje biedne malenstwo,ja sie martwilam,ona tak zle przez to spala...No i dzis znowu sprobowalam zastosowac smoka i tym razem poskutkowalo.Ssie.O, Magda M,ale jaja...Znowu???Wracajac do ssaczka - troche to odczuwam jak porazke wychowawcza;)Ale jest tak,jak napisalas, Venuss - smok pozwala wyrwac sie z blednego kola.
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum