szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - WYCHOWANIE BEZ SMOCZKA


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
Joanna26
2007-03-30
Email
Dziewczyny,mam pytanie.Czy ktorejs z Was udalo sie uniknac stosowania smoka?Moje Malenstwo ma bardzo silny odruch ssania,w szpitalu po porodzie bylysmy ponad dwa tygodnie,tam przyzwyczaila sie,ze jestem caly czas do jej dyspozycji i teraz tez chcialaby wisiec na cysiu non-stop.Przy tym sie niestety przejada,ale jej to najwyrazniej nie przeszkadza - cys to jedyny skuteczny sposob usypiania.Czytalam,ze sposob ssania smoczka rozni sie od ssania piersi, dziecko moze zaczac inaczej ssac przy karmieniu i w rezultacie mozna stracic pokarm.Czy ktoras z Was ma w tej kwestii jakies doswiadczenie?Nie chcialabym zaszkodzic mojej kruszynce, a szczerze mowiac czuje sie potwornie bezradna.Odmawiac jej cysia na dluzsza mete sie nie da, w koncu musze sie ugiac.Dac jej smoka?Co myslicie?
Goga66
2007-03-30
18:22:55
Email
Joasiu - picie przez smoka może zaburzyć sposób ssania z piersi. Ale nie smoczek-uspokajacz. Moja Zu nie ssała go bo go nie chciała ale wiele dzieci używa i nie ma w tym nic złego. Tracy Hogg np. jest jego zwolenniczką a wielu lekarzy powie Ci, że to lepsze i zdrowsze niż potem ssanie kciuka
lidiamital
2007-03-30
19:05:12
Email
Joasiu u mnie było podobnie. Tez całymi dniami wisiał by przy cysiu. Wiec zastosowałam smoczek. Jedno jest ważne używałam go do uspakajania, a kiedy zasnął zabierałam mu i bez potrzeby nie dawaliśmy.Teraz ma 10 miesiecy i dostaje monia tylko w celu uspokojenie przed zasnięciem i to coraz żadziej.Nie miał zadnych problemów z saniem piersi. Dobierz tylko atestowany smoczek i wymieniaj go w odpowiednim czasie.
anika1
2007-03-30
21:03:19
Email
Zgadzam się z dziewczynami. Ja kupuje smoczki Aventu i są ok.
pinkie
2007-03-30
21:06:54
Email
Lepsze jest ssanie smoka niż palca. Ja dawałam NUK. Ostatnio w TVNStyle mówili, ze najlepszy jest smoczek walcowaty jak ołówek, zeby dziecko trochę się potrudziło, zeby smoczek nie wypadł. Mój synek po 3cim miesiacu odrzucił sam smoka , bo już go nie potrzebował , a przydałoby się, zeby ssał dalej, bo potem miał problemy z zasypianiem.
Kamila
2007-03-30
21:15:11
Email
Kinia wychowała się bez smoka. Próbowaliśmy jej dawać, ale wypluwała i wisiała przy piersi :) Konrad natomiast, na początku wydawało mi się, że będzie smoczkowy, ponieważ jak wcześniej pisałam potrafił jeść co godzinę (mieszanka). Jakoś to przetrzymaliśmy i teraz je co 4. godziny i nie ciąga smoka. Niestety zauważyłam, że czasami ssie kciuka :( ma dopiero 3. miesiące i wydaje mi sie, że nie ma co się tym martwić. Ostatnio też właśnie oglądałam w TVN Style, że ssanie kciuka u tak małych dzieci to nic strasznego, gdyż uczą się one własnego ciała... sama nie wiem :) może mnie zakrzyczycie, ale nie podoba mi się dziecko ssące smoczek. Wydaje mi się, że źle to wpływa na jego rozwój... może się mylę, ale jak można non stop nawet do 4. roku życia ssać coś w buzi? To tylko moje zdanie. Pozdrawiam!
Azuza
2007-03-30
21:16:29
Email
A moja córeczka ma 5 różnych smoczków, w różnych kształtach i żadnego nie chciała. Miała bardzo silny odruch ssania, po porodzie kiedy wróciłam na salę ona cały czas płakała, uspokoić ją mógł jedynie cycuś, a ja już nie miałam siły więc dałam jej smoczek - nie chciała. W domu też cały czas chciała cyca ale czytałam, że do 6 tygodnia życia dziecku nie wolno podawać smoczka bo laktacja musi się ustatkować i dlatego dziecko tak często ssie, mimo to próbowałam zmieniać kształty, firmy bo chciałam trochę wolności ale nie dawało to efektu. Jak skończyła 2 miesiące przerwy między karmieniamui wydłużyły się. Potem ssała kciuk ale sama przestała w pewnym momencie. Teraz ma prawie 7 m-cy i wogóle nie wie co to smoczek. Jestem zadowolona, że tak jest ale początki były barzdo trudne.
anika1
2007-03-30
21:21:28
Email
Kamila no jasne że 4 lata to przesada. A Kuba to ssie smoczka głownie wtedy gdy musi poczekać na jedzonka:-) Jest strasznie niecierpliwy. I Zawsze jak usypia ze smokiem to po chwili go wypluwa. Ja mysle napewno do roczku będę go chciała odzwyczaić zupełnie.
balbia
2007-03-30
21:24:28
Email
Ja z kolei byłam straszną przeciwniczką smoka i butelki i nie dawałam małej przez pierwszy m-c żadnego smoczka tylko pierś. A jak minął ten okres gdzie mogło by to wpływac na zaburzenia ssania piersi czyli po ok. miesiącu czy 1,5 spróbowałam smoka uspokajacza firmy NUK i tak zostało narazie ale tylko w celu uspokojenia i do zasypiania. Ja do smoczków nie mam nic jeśli stosuje sie je góra do roku czasu. Uważam ,że dziecko dreptające już po dworze nie powinno mieć smoka w buzi i ze rodzice powinni tego oduczać.
anika1
2007-03-30
21:30:21
Email
Ostatnio jak bylismy w przychodni to był właśnie taki 3-4 letni kawaler ze smokiem w buzi.
gosiaizuzia
2007-03-30
23:50:56
Email
Hej! Moja Zuzia nigdy nie chciała smoczka (teraz zaczyna 9 miesięcy), co prawda przez jakiś czas się martwiłam, bo wkładała kciuka do buzi ale w tej chwili już w ogóle tego nie robi. Nie chciała też żadnej butelki (je mleko z piersi), próbowałam różne. Także jak ściągałam mleko to i tak nie było szansy jej go podać jak była mniejsza a teraz je też trochę innych rzeczy, więc jak nie mogę jej nakarmić to zawsze coś tam skubnie. W związku z tym od razu nauczyłam ją pić z kubeczka (ma 1 zwykły z miękkim dziubkiem i 1 niekapek), oczywiście najbardziej lubi pić z mamy zwykłego kubka (przytrzymuję jej). Swoje kubeczki sama pięknie trzyma i sobie radzi ;)))
balbia
2007-03-31
11:05:05
Email
Super !
marchewka79
2007-04-01
08:20:46
Email
Mój syn też miał silny odruch ssania i ciągle się domagał piersi.Ja mu podałam smoka odrazu jak wróciliśmy ze szpitala czyli miał wtedy 3 dni.Złapał odrazu a z piciem z piersi nie było problemu.Bardzo szybko też dostawal herbatki i wode bo mieliśmy problemy z kolkami i kupkami ale picie z butelki u nas tez nic nie zmieniło w karmieniu piersią.
justka271
2007-04-02
09:30:21
Email
Ja rowniez sie zgadzam z dziewczynami polecam smoczki AVENTA sa super;)
Joanna26
2007-04-02
21:31:05
Email
Dzieki Dziewczyny.W koncu sie ugielam i kupilam smoczek.Nie chce go,nawet jesli chwilke possie,to zaraz wypluwa.Nie ma to jak cys mamy...Pozdrowienia dla wszystkich mam i ich ssaczkow:):):)
Goga66
2007-04-02
21:33:33
Email
Joasiu - jeżeli nadal Cię to nadmierne ssanie będzie męczyc, to próbuj z różnymi rodzajami smoczka - jedne dzieci wolą silikonowe, dla drugich są one za twarde i preferują kauczuk. Moja Zu wszystkie odrzuciła
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum