szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Co sadzicie o spiralce?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Napisano: Treść:
justka271
2007-02-18
Email
Hej co sadzicie o spiralce?Zastanawiam sie czy narazie nie zalorzyc jej sobie?Czy ona nie spowoduje pozniej problemow z zajsciem w ciaze?Narazie biore tabletki...Co o tym sadzicie?
Kamila
2007-10-03
09:15:03
Email
Wczoraj odebrałam spiralkę. Dokładnie nazywa się NOVA T380. Bea.. mam ulotkę przed sobą i jest w niej napisane, że jest to wkładka w kształcie litery T. Pionowe ramię wkładki jest owinięte drutem wkonanym z czystej miedzi, której całkowita powierzchnia wynosi w przybliżeniu 380mm2. Rdzeń druta zbudowany jest ze srebra, co zapobiega jego złamaniu. Do dolnego końca pionowego ramienia przymocowane są dwie nitki służące do usuwania wkładki. NOVA T, uwalnia do jamy macicy miedź, ale w tak znikomej ilości, że nie zagraża ona zdrowiu kobiety. Średnia dawka miedzi z codziennej diety jest znacznie większa od dawki jaka pochodzi z wkładki. Współczynnik określający skuteczność antykoncepcyjną wkładki wynosi 0,6 przypaków zajścia w ciążę u 100 kobiet w ciągu roku. W informacji zaznaczono także, że wkładki z miedzią mogoą powodować zwiększonoą utratę krwi w czasie miesiączki i bolesne miesiączkowanie. Wkładka ta nie powinna być metodą antykoncepcyjną z wyboru u kobiet z obfitym krwawieniem, niedokrwistością, bolesnym miesiączkowaniem oraz kobiet, które przyjmuja leki przeciwzakrzepowe. Wkładka jest na 5. lat. Tyle z info ulotki. Hmmmmmm obejrzałam wkładkę, wygląda.. dziwnie... poczytałam instrukcję założenia.. i boję się jakoś...
bea1978
2007-10-03
10:17:12
Email
Dziękuję Kamilo, tego sie obawiałam, miedź i srebro na oba jestem uczulona, cholerka szukam czegoś ze złotem lub platyna ale pewnie ceny kosmos.
basienka25
2010-04-15
16:05:21
Email
Wczoraj założyłam spiralkę, dość długo nad tym myślałam, ale chyba za mało,, bo wciąż się zastanawiam, czy dobrze zrobiłam. nie planuję więcej dzieci, przynajmniej w najbliższych pięciu latach. Ale co będzie jak jednak zajdę w ciążę z tą spiralką?:( Tyle się naczytałam w necie, że to się częściej zdarza niż przy tabletkach. Jakie są Wasze doświadczenia i rady w tej sprawie? spiralkę mam Multiload 375.
ciekawa
2010-04-18
22:19:44
Email
Ja mam spiralkę już dwa lata-narazie nie zaszłam to chyba działa;)
Magdalenka
2010-04-23
10:23:29
Email
ja mam mirene juz prawie rok. krwawienia symboliczne, dosc regularne (+/- 2 dni). tylko piersi bola przed okresem, jak bez antykoncepcjii. przez lata stosowania pigulek przyzwyczailam sie do braku bolu cyckow. zauwazylam tez ostatnio troche wypryskow na plecach. nie wiem czy to od mireny czy z innego powodu.
basienka25
2010-04-23
20:43:14
Email
Słuchajcie, a po założeniu tej spiralki, to ile czasu mogą być plamienia, bóle brzucha? U mnie minęło już ponad tydzień, brzuch mnie jeszcze czasem pobolewa, no i plamię, nie dużo, ale jakieś dziwne to. Wyczytałam w ulotce, że nawet do 3 miesięcy można plamić, ale bóle brzucha tak długo to wydaje mi się dziwne. Nie wiem, chyba w poniedziałek zadzwonię do gina, jak nie przejdzie.
Magdalenka
2010-04-24
13:01:13
Email
to zalezy czy bol jest silny. mnie pierwszgo dnia naprawde bardzo bolalo, bralam nospe forte. drugiego duzo mniej i tak co dzien bolalo coraz slabiej. plamienie trwalo kilka dni, ale chyba cos kolo tygodnia. macica musi sie przyzwyczaic, to w koncu cialo obce.
Kamila
2010-05-06
16:52:07
Email
Hej, mam spiralkę (NOVA-T) już zaraz będzie 3 lata i jestem zadowolona, bardzo. Pozdrawiam dziewczyny!
basienka25
2010-05-10
20:40:04
Email
Kamila, masz miedzianą spiralkę. Czy masz obfite miesiączki przez to?
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum