szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Od kiedy "parasolka"?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
joanna
2007-01-27
Email
Moje pytanie moze wyda sie banalne, ale dowiadywalam sie w roznych zrodlach i zawsze uzyskalam inna odpowiedz.Chodzi mi mianowicie o to, od kiedy mozna dziecko wozic w parasolce.Moja Julia jezdzi obecnie w spacerowce(do gadoli sie juz dawno nie miesci) glownie jezdzi na lezaco, bo spacery przesypia.Kupilismy juz parasolke Quinn Zapp, glownie dlatego, ze mozna na nia zalozyc fotelik samochodowy MaxiCosi i w ten sposob jej uzywamy czasami.Ale zastanawiam sie kiedy moge jej uzyc jako parasolki.Dodam, ze wozek jest super malutki i bardzo przydatna na wyjazdach.Julia juz siedzi sama swobodnie, ale czy juz moge ja wozic w spacerowce?Panie w sklepach powtarzaja, ze dopiero jak bedzie sama super siedziec, czyli od ) m-ca. ale ona juz sama siedzi super?!Aha, no i od kiedy powinnam zmienic fotelik samochodowy?Tez juz sie dowiadywalam i tez otrzymalam rozne odpowiedzi.Moze wy mie cos doradzicie?Z gory dzieki.
Atka
2007-01-28
13:11:42
Email
Ja woziłam Mikiego w parasolce jak skończył 5 miesiecy (siedział samodzielnie jak skończył 4 mies. dlatego się zdecydowałam), ale było wtedy lato, a teraz w zimę to jakoś nie mam odwagi pakować go do spacerówki bo wydaje mi sie, że takie parasolki nie nadają sie na taką pogodę (przede wszystkim zimny wiatr, niskie temperatury czasem deszcz, a teraz śnieg). Parasolka jest SUPER, ale od wiosny do jesieni. A fotelik zmieniłam Mikołajowi jak wyrosnął już ze swojego pierwszego fotelika samochodowego (wystawały mu nóżki i skończyły mi sie pasy - zaczęły być za bardzo dopasowane a ja już nie miałam z czego popuścić). Myślę ze wózek trzeba dopasować do pory roku.
joanna
2007-01-30
10:51:52
Email
Dzieki Atka za odpowiedz.Oczywiscie nie mam zamiaru pakowac malej teraz o tej porza roku do parasolki.Chodzi mi bardziej czy moze w niej siedziec juz ze wzgladow zdrowotnych jak jedziemy za zakupy do Galerii itp.to znaczy tam gdzie jestesmy pod dachem.Nasz Quinni sie super sprawdza do auta.Jeszcze raz dzieki.
Atka
2007-01-30
18:23:55
Email
JOANNA na tekie wyjazdy to nawet nie masz sie co zasatnawiać. My jak jedziemy do hipermaketów to do auta zawsze pakowaliśmy i dalej pakujemy spacerówkę. A, jak zabolą maleńką plecuszka to tylko obniż jej oparcie tak zeby była na połsiedząco i przestanie marudzić. Poza tym spacerówka ma tą zaletę ze wiecej z niej widać i Miki woli nią jeździć pocałym lecie i jesieni nie umie teraz przywyknąć do głębokiego wózka ;).
Goga66
2007-01-31
11:09:45
Email
Dziewczyny spacerówka - to jeden typ wózka, parasdolka to inny. Różnią się sposobem konstruowania oparcia na plecy. Lekarze twierdzą, że wózek typu parasolka powinien być używany tylko przy dzieciach starszych (na krótkich dystansach)- nawet 2-letnich ponieważ nie podtrzymuje prawidłowo kręgosłupa i dziecko garbi się w literkę C , co prowadzi do skrzywień. Natomiast do spacerówki można przesadzać już dziecko dobrze siedzące czyli 7-8 miesięczne
joanna
2007-01-31
11:47:21
Email
W moim pytaniu chodzilo mi (tak zreszta napisalam ) o parasolke.
Goga66
2007-01-31
12:01:57
Email
Joasiu, to tyle mogłam Ci tylko napisać. Moja Zuzia 1 rok i 7 miesięcy jeździ w spacerówce. Parasolkę chcę kupić na wiosnę, kiedy skończy 2 latka jako pojazd dojazdowy czyli kiedy zmęczy się idąc lub na krótkie wypady do sklepu. Na długie dystanse czyli czas kiedy śpi w wózku będę brała spacerówkę
NIECHA
2007-01-31
12:38:54
Email
Ja kupiłam Adasiowi parasolkę dopiero miesiąc temu czyli jak miał skończone 1,5 roku. Też chciałam poczekać do wiosny, ale niestety spacerówki nie mogę już dźwigać po schodach, bo jestem w ciąży a parasolka trochę mniej waży. Ze spacerówki nadal korzystam jak mam kogoś do pomocy. Zimą lepsze są pompowane koła. W typowej spacerówce na pewno dziecku wygodniej, ma więcej miejsca i oczywiście oparcie dla kręgosłupa jest lepsze. Dziwi mnie to, że niektóre matki niespełna roczne dzieci wożą w typowych parasolkach; dzieciaczki są zgarbione, ramionka pochylone do przodu, nogi wiszą w powietrzu. Skolioza albo inne problemy z kręgosłupem dziecko ma zagwarantowane. Także moja rada to lepiej nie śpieszyć się z kupnem parasolki.
karolina
2007-01-31
15:41:09
Email
Dziewczyny ale przeciez sa tez takie parasolki gdzie oparcie pod plecki jest sztywne,sa szerokie,maja cieply spiworek,ja osobiscie taki zakupilam i dziecko siedzi normalnie nie jest ani scisniete,zgarbione ma cieplo bo to sprawdzilam,glowka nie lata bo ma miekki zaglowek jest to wozek od 6 miesiaca,jest bardzo stabilny a duze kola sprawdzaja sie na sniegu i jest duza roznica midzy takimi zwyklymi parasolkami.jest nawet szerszy niz moj poprzedni wozek.Tylko koszt takiej spacerowki jest troche wyzszy.
Goga66
2007-01-31
15:58:05
Email
Karolino, masz rację - to są spacerówki typu nowoczesna parasolka. I pewnie dobre dla mniejszego dziecka chociaż niektórzy lekarze mówią, że parasolki mają inny kąt nachylenia czy coś tam... Ale myślę, że może taki wystarczy jeżeli dziecko nie garbi się i nie zjeżdża w dół i można regulować ką nachylenia oparcia. Klasyczne parasolki to są małe wózki z małymi kołami b. lekkie, żeby można je było złożyć szybko jak parasolkę i ze złożonym wsiąść do autobusu np. więc Twój to raczej jest taka składaną spacerówką.
lidiamital
2007-01-31
16:12:18
Email
Dziewczyny mam do sprzednia dwa foteliki samochodowe. Jeden od 0-10kg firma roamer nosidło kołyska, a drugi od 9 do 18 ponoć stary chicco ale nie mogę znaleźć zadnego oznaczenia. Ten pierwszy ma lekkie pęknięcie przy kołysce nie przeszkadza w użytkowaniu. w drugim należało by kupić nowy pokrowiec. Oba za 100 zł.Mogę wysłać zdjęcia.
lidiamital
2007-01-31
16:14:21
Email
Przepraszam za poprzedni wpis pomyłka!
NIECHA
2007-01-31
21:30:05
Email
Oczywiście, zagadzam się, że są parasolki i parasolki. Takie za 100 zł i takie za 1500 zł.Oczywiście cena też nie jest wyznacznikiem jakości. Moja koleżanka kupiła super jej zdaniem parasolkę firmy TEUTONIA.( to właśnie pod jej wpływem mój poprzedni post)Kosztowała chyba ok. 500-600zł, czyli wydatek nie mały. Może dla niej to ona jest wygodna, ale moim zdaniem to jej synek sie w niej męczy. Po pierwsze kształt w środku wanienkowaty. Dziecko jak siedzi to ramiona ma do przodu. Zawsze jest pochylony do tyłu i musi się opierać pleckami, bo nie można tak jej ustawić żeby dziecko siedziało pionowo, trzymało się pałąka i trzymało nóżki na podnóżku. Wogóle dziwna konstrukcja, bo oparcie sie nie rozkłada, tylko po bokach są takie bolce, które zwalniają blokadę i całość odchyla się do dołu. Efekt jest taki, że tułów leży poziomo a nogi są wyżej. Nie wiem czy coś z tego rozumiecie, bo ciężko mi to opisać, ale według mnie to coś jest nie tak z tym wózkiem. Dlatego stanowczo odradzam tę firmę.
NIECHA
2007-01-31
21:30:11
Email
Oczywiście, zagadzam się, że są parasolki i parasolki. Takie za 100 zł i takie za 1500 zł.Oczywiście cena też nie jest wyznacznikiem jakości. Moja koleżanka kupiła super jej zdaniem parasolkę firmy TEUTONIA.( to właśnie pod jej wpływem mój poprzedni post)Kosztowała chyba ok. 500-600zł, czyli wydatek nie mały. Może dla niej to ona jest wygodna, ale moim zdaniem to jej synek sie w niej męczy. Po pierwsze kształt w środku wanienkowaty. Dziecko jak siedzi to ramiona ma do przodu. Zawsze jest pochylony do tyłu i musi się opierać pleckami, bo nie można tak jej ustawić żeby dziecko siedziało pionowo, trzymało się pałąka i trzymało nóżki na podnóżku. Wogóle dziwna konstrukcja, bo oparcie sie nie rozkłada, tylko po bokach są takie bolce, które zwalniają blokadę i całość odchyla się do dołu. Efekt jest taki, że tułów leży poziomo a nogi są wyżej. Nie wiem czy coś z tego rozumiecie, bo ciężko mi to opisać, ale według mnie to coś jest nie tak z tym wózkiem. Dlatego stanowczo odradzam tę firmę.
Atka
2007-02-01
17:29:15
Email
JOANNA a ja już wytraszyłam się że źle ci doradziłam,że w sklepie źle mnie poinformowali i, że nie mam parasolki. Jednak dobrze napisałąm Ci - mi chodziło o taką o której pisze KAROLINA i NIECHA. Pediatra nie odradzała mi jej.Pytałam.
Atka
2007-02-01
17:37:41
Email
To znaczy KAROLINA (pomyliłam się i wpisałam Niecha). Ta nasza parasolka ma twarde oparcie i regulowane składa się w parasolkę.Zresztą KAROLINA o niej pisała dość szczegółowo. Są naprawdę rewelacyjne i nadają się do 6 mies. niemowlaka.
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum