szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Jak długo przesypiają w nocy maluchy na piersi??


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
polishgirl
2006-10-16
Email
Dziewczyny chciałam się Was zapytać jak długo w nocy spia wasze brzdące, tzn ile razy sie budzą? Chodzi mi o te karmione piersią tylko. Mój synek ma 7,5 miesiaca karmie go tylko piersia, oczywiście też zupki i deserki, ale mleko tylko z piersi, zadnych kaszek na mleku bo jest uczulony. Niestety nie dość że zasypia przy piersi, to jeszcze budzi się około 5 , czasem więcej razy w nocy, muszę mu podać pierś , possie troszke i zasypia. Jestem już tym troche zmęczona, bo jak po kąpieli zaśnie to chciałabym już mieć czas dla siebie, a tu niestety musze byc czujna bo za godzinę znowu sie obudzi. Wczoraj np budził sie od 20 do około 23 sześć razy, no i w nocy chyba drugie tyle. Chciałabym nadal karmić go piersią, tymbardziej że na sztuczne mleko jest uczulony, ale juz naprawde męczą mnie te jego pobudki.
czesia
2006-10-16
22:18:00
Email
cześć Polish, ja już od 3 tygodni nie karmię małej piersią, ale wcześniej robiłam tak jak Ty, w nocy był tylko cycuś. Wtedy córka budziła się 1 lub 2 razy na karmienie. Teraz przy butelce jest podobnie, ale zdarzają się noce przespane całe. Wydaje mi się, że Twój Maks wcale nie jest głodny, tylko nie umie zasnąć sam bez ssania piersi. Gdy tylko się przebudzi, to nie potrafi z powrotem zasnąć, tylko woła mamę, bo musi possać, żeby się uspokoić i zasnąć. Gdyby był głodny, to piłby dużo jak w dzień. Taka widzisz jestem mądra hi hi, bo przeczytałam Tracy Hogg drugą część - Język dwulatka, gdzie jest właśnie o dzieciaczkach 8-mio miesięcznych i starszych mających kłopoty z zasypianiem bez smoczka lub bez piersi, które budzą się często w nocy. No i niestety ona tam pisze, że dziecko z tego szybko nie wyrośnie, bo po prostu nie umie inaczej zasypiać - polecam książkę, może coś ci się przyda. pozdrawiam
Basia.26
2006-10-17
09:07:24
Email
ja już od czasu, kiedy Miłek skończył 2 miesiące, wiedziałam, kiedy w nocy się budzi na karmienie, a kiedy na takie cycusianie krótkie. i sama postanowiłam te cycusiania wyeliminowac. skoro wystarczały mu dwa karmienia piersią to nie widziałam sensu męczenia się ciągłym przystawianiem do piersi. dlatego podawałam małemu smoczek. i to skutkowało, coraz mniej się wybudzał w nocy. i tak zeszłam do jednego karmienia w nocy, ok3-4 rano.
Basia.26
2006-10-17
09:07:44
Email
oczywiście opisuję czasy, kiedy jadł z piersi:)
pinkie
2006-10-17
10:18:49
Email
I sam smoczek pomagał??? Ja próbowałam dokarmiać sztucznym mlekiem, ale to nic nie daje. Tom nie usypia tylko przy piersi, umie samodzielnie zasnać, ale w nocy budzi się co 3 godz.(0.0,3.00, czasami o 5.00- bo już go gazy meczą).Czasami jest kupka, a czasami pampers przecieknie i ubranko mokre go rozbudza(gdyby nie żarł tyle w nocy, to moze by tyle nie sikał...). Jak mu wkładam smoczek, to wypluwa i płacze. Zjada dosyć dużo, staram sie go karmić na siedząco z zapalona lampką. Bo wiadomo, jak na leżąco, to mniej zje i szybciej się obudzi na kolejne karmienie. Jestem juz zmeczona tym nocnym karmieneim, i nie mam też siły go nosić i uspokajać bez piersi... Czekam aż mąż zacznie wychowawczy i chyba go zmuszę, zeby go w nocy usypiał. Podobno trwa to kilka nocy i dziecko sie przywyczaja. Ostatnio mam wrażenie, że synka wybudza gorąco, bo jak go biorę, to ma przepoconą piżamkę. A to dlatego, ze pod lędźwiami ma podkład na materac i to go chyba parzy. Wkładacie maluchom podkład? Ja wkładam, bo nie chcę, zeby materac prześmiardł siuśkami, ale może nie powinnam kłaść? Jak kogoś pytam o noce, to wszystkie dzieci śpią całą noc. ALbo inne budzą sie jeszzce częściej i matki nie wiedzą jak temu zaradzić. Czy naprawdę nikt sobie nie poradził z tym problemem? Czy naprawdę musimy czekać aż dziecko wyrośnie?
kabria
2006-10-17
11:25:42
Email
popieram Basia.26...u nas było podobnie, moja córka budziła sie do jedzenia za czesto, a ja myslałam głodna, bo na piersi...aż w koncu ze zmeczenia wprowadziłam plan wyeliminowania co jakis czas 1 karmienia, ninka teraz ma 11 miesiecy i od dłuższego czasu juz tylko piła 1 raz w nocy, a od dzisiaj rezygnujemy całkowicie z piersi....pozdrawiam:)
dodinga6
2006-10-17
11:45:29
Email
Mój Misio ma 3,5 m-ca, ale urodził się 1,5 m-ca za wczesnie.Więc wg tzw. wieku korygowanego ma opiero 2 m-ce.Karmie go tylko piersia, smoczka mu nie podaję.W nocy budzi się co 3 godz.Jest jednak problem z zasypianiem.Po kąpieli go karmię, a on potem nigdy nie zasypia tylko marudzi do ok 24.Jest to o tyle męczace, że ten czas mogłabym wykorzytać dla siebie, no ale cóż. Taka już jego natura.Próbowałam go usypiać przy piersi, ale on zasypia, a po 5 min. już się budzi.Czasem nawet nie zdąrzę go przełożyć do łóżeczka.
mayasun
2006-10-17
13:16:15
Email
Moja Elizka (ma 4 miesiace) potrafi spać nawet 8-9 godzin. Karmie ją wyłącznie piersią. Jednakże w 70% nocek przesypia 6 godzin.
polishgirl
2006-10-17
15:55:56
Email
dZIEWCZYNY DZIEKUJĘ ZA ODPOWIEDZI I RADY. (sory za capsa). BASIA próbowałam dawac smoczek,jak sie przebuzi w nocy ale niestety... płacze strasznie i zaciska buzię, w dzień czasem smoczek weźmie do ust. Więc dla spokoju mojego i jego biorę go do piersi. Kurde , sama nie wiem jak to zrobić. CZESIA a ty masz na kompie ten Język dwulatka. Moze byś mi go przesłała na maila??
Inka
2006-10-17
16:19:51
Email
POLISH a probowalas dawac te kaszki bezmleczne z Nestle? Ja takie daje bo moj tez ma alergie i te ktore juz sa na mleku modyfikowanym zwyklym odpadaja.
polishgirl
2006-10-17
16:28:39
Email
INKa Mały zjada taka kaszke bezmleczną na drugie sniadanie z owocami ze słoiczka. Póbowałam mu chyba raz dać raz jeszcze taka kaszkę z owocami na wieczór , chyba zjadł troche , ale nie pamietam by po niej spał dłużej. A moze spróbować dać taka kaszke z butelki?? Tylko że ona jest na wodzie wiec nie jest tak odżywcza jak na mleku.
niikitaa
2006-10-17
19:44:11
Email
Cześć Polish!!! Moja Weronika jest w podobnym wieku co twoja pociecha i tez karmiona piersią. No i też mamy duże problemy z budzeniem w nocy. Ale to co było jak \Weronika miała 7 miesięcy i trwało około 3 tygodni to było coś okropnego. Nika potrafiła sie czasmai budzić nawet co 15 minut byłam wykończona. Od jakiś dwóch tygodni to się uspokoiło i teraz budzi się zwykle 4 razy, chociaz są też gorsze dni. Wtedy jak usnęła i minęło 40 minut to budziła się non stop. nie miałam w ogóle czasu dla siebie nawet na prysznic, bo miała tak lekki sen że ją odgłos puszczanej wody budził. Może to taki okres u niektóych 7 miesięcznych maluchów. Poczekaj jeszcze trochę moze synkowi to minie. Ja włąśnie w tym okresie postanowiłam oduczyć Weronikę usyiania przy piersi i w dzień już są u nas duże postępy a w teraz powoli przymierzam się do eliminacji karmień nocnych. Pozdraiwam
Inka
2006-10-17
19:49:53
Email
Polish co prawda nie wiem bo juz nie karmie piersia ale moze mozna taka kaszke zrobic na Twoim mleczku? Moze sie spytaj pediatry co on na to? Ja taka kaszke robie na mleku NAN HA 2. A moze on chce pic w nocy a nie jesc?
bena
2006-10-17
20:04:20
Email
czesc zdiewczyny...u mnie jeste podobnie. Milena ma 9.5 miesiaca caly czas karmie ja piersia( +deserki i zupki w dzien). W nocy przebudza sie kilka razy przewaznie tylko sobie possac piers przez chwilke. Tak na prawde je 1-2 w nocy, pozostale razy to chyba chec bycia blisko mnie...Nie chce jesc zadnych kaszek mlecznych i bezmlecznych ani w gestej ani w rzadszej postaci. Juz nawet przyzwyczailam sie do tych czestych pobudek( spimy razem) i nie jest to az tak meczace...ale moj problem polega na tym ze za 3 miesiace z przyczyn niezaleznych ode mnie bede musiala zaprzestac karmienia piersia...Nie wiem kiedy i jak powinnam ja przyzwyczajac do mleka modyfikowanego...pomozcie ....pozdraiwam
czesia
2006-10-18
08:29:31
Email
Polish, nie mam tej książki na kompie, kupiłam ją przez neta za 9,90zł w Klub dle ciebie - www.kdc.pl. pozdrawiam
OlkaK
2006-10-18
11:24:00
Email
Moja Mała ma 5 mies i budzi sie srednio 5 razy w nocy(co 2h).Oproznia piersi jak za dnia.Nawet przestalo przeszkadzac mi wstawanie, ale ostatnio zaczyna miec problemy z ponownym zasnieciem.
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum