szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - alergia niewiadomo na co


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Napisano: Treść:
gitoma
2006-09-25
Email
Mój 2-miesięczny synek ma paskudną wysypkę na buzi i w zgięciach stawów która rozprzestrzenia się czasem na całe ciało. jest czerwona i szorstka.Facecik nie ma żadnych problemów zkolką czy kupkami oprócz zabłękanych niekiedy bączków. Pediatra stwierdził skazę białkową. Daję mu pierś i Nutramigen od 2 tygodni. Jestem oczywiście na diecie tzn. jem co następuje: pieczywo, ziemniaki, indyka, kurczaka, ryż,marchew, przecier jabłkowy domowej roboty, piję wode mineralna i zielona herbatę. prosze Was poradźcie co może uczulać mojego smyka
kyja
2006-09-28
13:57:58
Email
Gitoma, cieszę się,że udało się "polowanie" na alergen;-))teraz nalezy odpowiednio pielęgnowac skórę maleństwa: kapiele w przeparatach natłuszczajacych, można smarować mascią lub kremem natłuszczającym-w aptekach jest spory wybór.Aa jeszcze dodam: gdy rozszerzałam dziecku dietę ( w 7 m-cu), to pierwszym owocem Michałka była brzoskwina, jabłko dostał ok. 12 m-ca, pierwsze warzywo to brokuły (nietrafiny wybór;-))oraz dynia - zamiast marchewki.Pozdrawiam:-)))
Basia.26
2006-09-28
15:28:48
Email
Gotoma, Cutibaza to bezpieczny krem, ja smarowalam nim policzek mojemu synkowi. też wyszła mu taka... hm... szorstka skórka, czasem się różowiła, czasem była zupełnie jasna. czasem bardziej, czasem mniej szorstka. i tak utrzymywała się chyba z miesiąc. chodzę z Miłkiem na ćwiczenia i tam pani, która z nim cwiczy poleciła mi ten krem. ona stosowała go u swoich dwóch córeczek. nie jest on na sterydach, to taki typowy homeopat, dostępny bez recepty. mojemu dziecku nie zaszkodził. jak się obawiasz to możesz go wypróbować na razie w jednym miejscu i zobaczyć, czy po 4 dniach cos się poprawia. i ewentualnie wtedy zadziałć w pozostałych zmienionych miejscach.
polishgirl
2006-09-28
16:37:39
Email
Ja tez uzywam ten krem Cutibaza, Basia go plecała. Faktycznie jest dobry, ja smaruje nim buźkę, oraz klatkę piersiowa jak wyskocza krosteczki czy plamki, działa. Pozatym jest on dla wrażliwej skóry więc z powodzeniem mozna nim smarowac dzieciaczki.
gitoma
2006-09-29
15:52:14
Email
Dziewczyny! Bardzo dziękuję za odzew. Ale znowu klapa. Przez dwa dni cisza, nic Młodemu nie wyskakiwał o a dzisiaj znowu na buzi i w zgięciach stawów. Co prawda są to tylko takie malutkie placki,ale są .Ja nie jadłam nic nowego! Amorze na kurzynę bo jaksię zastanowic to poczterech dnia wieprzowinki wczoraj zjadłam kurczaczka?Powiedzcie w jakich proszkach pierzecie swoim maluszkom ubrania? Iczy sa one po nich takie szorstkie jak u nas po Jelpie? Pozdrowienia dla mam i bobasków.
kyja
2006-09-29
20:40:47
Email
Gitoma,ja też prałam w Jelpie, gdy mały miał zaostrzone azs, nastawiałam 2 razy płukanie-to jest bezpieczniejsze dla alergika.Aa, i pozbyłam się z pokoju dziecka zasłon, dywanu, i pluszaków-jak najmniej przedmiotów zbierajacych kurz.Pozdrawiam:-))
gitoma
2006-09-30
08:52:23
Email
Ja tez już nie mam pawie nic szmacianego w pokoju oprócz starej wykładziny dywanowej ale na to nas chwilowo nie stać bo zrobiliśmy pokój dla dzieciaków. Już mam dzisiaj totalną załamkę. Iza smarka już drugi tydzień i nic się nie poprawia a w nocy ma jakieś koszmarne sny i spoać nie moża. Grześ jest dzisiaj cały wysypany i swedzi go chyba bardziej niż zwykle bo jest okropnie niespokojny już od 3 w nocy. NO normalnie płakać się chce. Juz nie wiem co robic z tymi smykami.
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum