szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - alergia niewiadomo na co


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
gitoma
2006-09-25
Email
Mój 2-miesięczny synek ma paskudną wysypkę na buzi i w zgięciach stawów która rozprzestrzenia się czasem na całe ciało. jest czerwona i szorstka.Facecik nie ma żadnych problemów zkolką czy kupkami oprócz zabłękanych niekiedy bączków. Pediatra stwierdził skazę białkową. Daję mu pierś i Nutramigen od 2 tygodni. Jestem oczywiście na diecie tzn. jem co następuje: pieczywo, ziemniaki, indyka, kurczaka, ryż,marchew, przecier jabłkowy domowej roboty, piję wode mineralna i zielona herbatę. prosze Was poradźcie co może uczulać mojego smyka
Goga66
2006-09-26
10:39:21
Email
moze uczulać - plyn do prania niewłaściwy lub źle wypłukany, plyn do kąpieli lub inny kosmetyk do ciałka, zwierzak domowy, marchewka lub jabłko czasami, jakiś sztuczny kocyk czy piżamka. Mój kolega potwornie puchnie właśnie po pektynach zawartych w jabłku. Pozdrawiam
Dominika
2006-09-26
11:34:16
Email
moj synek jedyna w swoim zyciu (skonczykl niedawno roczek) alergie mial wlasnie na marchewke, ktorej objawy byly dokladnie takie same jak te o ktorych piszesz...na szczescie nie trwalo to dlugo i po kilku tygodniach gdy dalam mu ja jeszcze raz objawy juz nie wrocily...sproboj przez tydzien nie jesc marchewki i zobserwoj malenstwo czy jest jakas poprawa...pozdrawiam
gitoma
2006-09-26
14:25:08
Email
problem polega na tym, że nawet jeśli przez tydzień nic nie zmieniam w dieci to wysypka raz blednie raz się zaostrza. jesli chodzi o jabłka to od wczoraj ich nie jem i czekam na efekty. Później sprawdzimy marchewkę. proszkido prania i płyny do płukania jeż przerobiliśmy a płuczę wszestko dodatkowo.Zwierzatek domowych brak. A może to faktycznie kocyk ? Bojesietylko że jest uczulony na laktozę. Bo co wtedy zrobić? Odstawic od piersi? Trochęjeszcze na to za wcześnie ale jesli tak się okaże a objawy będą sie nasilały to bedzie trzeba. Sorry rozpisałam się troszkę ale już naprawdę ręce mi opadają.Dzięki za odpowiedzi
Basia.26
2006-09-26
14:29:21
Email
posmaruj zmienone miejsca kremem CUTIBAZA. dostepny w aptece, cena ok 7 zł. bardzo skuteczny, bezpieczny. przez kilka dni smaruj tak dwa, trzy razy dziennie. jedno smarowanie po kąpieli. powinno skutecznie zlikwidowac te zmiany.
kyja
2006-09-26
15:43:25
Email
a ja proponuję wziąć od pediatry skierowanie do alergologa.Mój synek miał bardzo podobne objawy, z tym,że w 4 m-cu życia ( wcześniej kolki, zielone kupki z krwią, ciemieniucha)-nie jadłam nabiału,zwierzaków nie mamy,po badaniach, na które skierowanie dał alergolog wyszło,że mały jest uczulony m.in. na leszczynę-orzechy laskowe, które wchodzą w reakcję krzyżową z marchewką jabłkiem,śliwką i ananasem-a ja non stop jadłam marchewkę i jabłka.Odstawiłam ze swojej diety marchew i jabłka+ odpowiednia pielęgnacja skóry dziecka=udało się zaleczyć AZS.Teraz Misio-ma 25 m-cy-je jabłka raz na jakiś czas i marchewkę w soczkach-jest ok.Pilnuje tylko,zeby zbyt często nie pił soków z dod. marchewki.Pozdrawiam
Asiunia81
2006-09-26
20:57:56
Email
Witam!
Asiunia81
2006-09-26
21:03:28
Email
Mam pytanko do Kryji!Moja córka miała to samo co twoj maluch i chciałabym sie dowiedzieć na jakie badania skierował Cię alergolog że wykryło na co uczulone jest dziecko.Moja córka ma niby skaze białkową i AZS ale to stwierdził jedynie lekarz rodzinny i mała pije Nutramigen już ok 9 miesięcy ale do końca nie jestem przekonana czy ma tą skaze.Oprócz tego je wszystko normalnie.Nie wiem czy u 13-miesięcznego maluch można zrobić badanie z surowicy krwi i da to jakieś wyniki?Bardzo proszę o odpowiedź:)
Asiunia81
2006-09-26
21:04:39
Email
Przepraszam za błąd Kyja;-)
Asiunia81
2006-09-26
21:06:08
Email
Przepraszam za błąd Kyja;-)
Asiunia81
2006-09-26
21:06:19
Email
Witam!
gitoma
2006-09-26
22:09:40
Email
Dzięki za rady. Właśnie uruchomiłam poszukiwania dobrego i sprawdzonego alergologa. Basia.26 jesteś pewna tej Cutibazy? Mój pediatra przepisał ELECOM ale boję sie go stosować zeby nie zepsuć małemu skórki.Powiedzcie mi dlaczego nasze maluszki muszą tak cierpieć? przecież nie zdążyły jeszcze zrobić nic złego
kyja
2006-09-26
22:57:46
Email
Asiunia, alergolog dał nam skierowanie do szpitała na oddział alergologiczny, tam miał robione badania z krwi:stężenie IgE całkowite oraz IgE specyficznych (wzięto pod uwagę bodajże 20 alergenów wziewnych oraz 20 pokarmowych), przy czym alergia na nabiał,która mały ma nadal nie "wyszła" w testach ( od dawna nie jadłam nabiału-mały był tylko na piersi).Byliśmy w szpitalu 3 doby, wyniki badań były gotowe 2 tygodnie poźniej.
kyja
2006-09-26
23:04:40
Email
Gitoma, chyba masz na myśli Elocom-to jest dość silny krem sterydowy.Gdy mój mały miał miesiac pediatra przepisał mu ten krem na suche policzki-początek azs.Farmaceuta od razu odradził mi stosowanie tego u tak małego dziecka.Później gdy Misio miał 4 m-ce pediatra przepisała Locoid-też maść sterydowa-owszem, gdy smarowałam mu buzię-zmiany znikały, gdy przestałam ( max 5-6 dni można sotosowac)-zmiany wróciły.Jedym sposobem na zmniejszenie zmian skórnych lub ich znaczne usunięcie jest przede wszystkim "wytropienie" alergenu i jego eliminacja, na drugim m-scu jest odpowiedna pielegnacja skóry atopowej.Dziewczyny, wpiszcie w wyszukiwarce forum hasło azs-dużó już się o tym tu pisało, niestety:-(to okropne,że takie maleństwa męczą się z alergiami.Pozdrawiam
kyja
2006-09-26
23:06:18
Email
Asiunia, jeszcze dodam,że czaseami te testy moga nic nie wykazać, co nie zmienia faktu,że dziecko ma alergię.
gitoma
2006-09-28
13:36:31
Email
ALERGENEM JEST JABŁKO!!!. Tego jestem pewna. Teraz poczekam aż się skórka zagoi i będziemy próbować jajka jogurciki itp. Oczywiscie pojedynczo.Dzięki Kyja za dobrą radę, Boja tez jabłka i marchew jadłam non stop.Teraz tylko uważać na orzechy lask. i śliwki z ananasem i powinno być ok
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum