szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - PIERWSZE URODZINY MALUSZKA


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
Isia
2006-07-20
Email
Kochane mamuśki, mam problem. Weronika 12 sierpnia kończy roczek i chcemy to uczcić. Problem jest: co podać gościom w kwestii sałatki i ciepłego dania? Chcę to zrobić sama, aby utrzeć choć trochę teściowej nosa (niech zobaczy, że nie jest niezastąpiona). Wizualna oprawa też się liczy, podpowiedzcie mi też, jak udekorować pokój i stół? DOdam, że innych małych dzieci nie bedzie (w rodzinie moja Wikusia jest rodzynkiem), sami dorośli. Pomożecie?
agnieszka74
2006-07-20
23:51:17
Email
Isia słońce Ty moje !!! Nie wiesz co u pichcić >??? Teściowej zupe grzybową...;)))))))))))))
A innym..na gorąco :
barszcz z pasztecikami,
rosół,
żurek...
na drugie standardowo schaba lub kuraka..ale dopraw siakos ciekawie :))
reszte jutro dosle Ci na maila. Przeprowadze konsultacje...pa:)
Magdalenka
2006-07-21
02:59:11
Email
jako ze jest lato, mozesz podac salatke owocowa - w duzej misie (najlepiej przezroczystej) wrzuc pokrojone (uloz warstwami, bedzie ladnie wygladalo) truskawki, banany, maliny, jezyny, jagody, ananas, nakladaj na talerze z bita smietana na wierzch i udekoruj listkami miety. do picia podaj taki mix *super na lato bo lekki i ma nieco alkoholu) wino musujace zmieszane z sokim np. winogronowym. podaj w wysokim kileiszku-szklanec i udekoruj plasterkiem cytryny i ewentualnie wrzuc pol truskawki na dno. pje sie to bez slomki, ale normalnie, ustmi ;-) jezeli chcesz jeszcze jkakies przepisy, daj znac. moze ciasto? acha, super przekaska szybko sie robi - ugotuj duzy makaron muszle (do nadziewania). nadzioenie: 250g mozarelli startej, 250g ricotty, 1 jajko, sol, pieprz, garsc bazylii, troche stratego parmezanu. nadziej tym muszle, blache polej sosem pomidorowym (mozesz zrobic sama albo gotowy ze sloia, ale nie koncentrat), na to nadziane muszle i znow polej sosem, posyp parmezanem i mozarella i bazylia. pozdrawiam, magda
Isia
2006-07-21
11:43:17
Email
Agusia, nie kop leżącego! OK, to tak: nie będę się bawić w obiady, to będzie popołudniowe przyjęcie. Tort obiecała upiec chrzestna Weroniki, nie miałam serca jej odmówić, choć lepiej wychodzi mi pieczenie niż gotowanie. Myślałam o podaniu owoców luzem, na paterze (winogrona do skubania, mandarynki, banany itp). Lody na początku, potem dmuchanie świeczki na torcie, do pokrojonego tortu kawka/herbatka. No i sałatka raczej "normalna", nie owocowa. Chociaż Twoja propozycja, Magdalenko, jest kusząca i wykorzystam ją przy innej okazji. O napoje wysokoprocentowe ma zadbać mąż. Więc: sałatka (podobno modne są teraz z selerem) i ciepłe danko na wieczór. Aga, nie mam nic na poczcie!
Isia
2006-07-21
11:46:05
Email
Aha, jeszcze jedno. Z takiej okazji podaje się szampana? Jakoś tak mi przysżło do głowy i sama nie wiem..
Dorota
2006-07-21
14:56:30
Email
Isia, jasne, że wypada!!!My jutro świętujemy roczek. Zamierzam podać lody z polewą z ciepłych malin, torta, jakieś ciasto z cukierni, kawa, herbata, szampana. Dla pradziadostwa będzie słodkie deserowe wino a dla młodszych wytrawne. Natchnienie mi zsyłasz tymi owocami świeżymi!!!Czyli wszystko raczej na słodko.
sylwia
2006-07-21
17:04:26
Email
Buuuu, mój Kuba prawie najstarszy wśród forumowych dzieciaczków, a ja głupia robiłam pierwsze urodzinki z klasycznym obiadem, a nawet może świątecznym, bo upiekłam kaczkę. Nie wpadły mi wtedy żadne takie fajne pomysły jak wam. Narobiłam się jak dziki osioł, a potem oczywiście jeszcze posprzątałam :)))). Isiu, kiedy to minęło? przeciez to naprawdę już rok, a mnie się wydaje jakby tylko kilka miesięcy. :))) Pozdrawiamy
Kamila
2006-07-21
17:49:18
Email
Nie robiłam obiadu na roczek Kini. Podałam głownie ciasta, owoce, lody (było baaardzo gorąco.. bo to także sierpień), był szampan, a pokój cały w balonach :) Isiu.. niektóre teściowe są takie, że jakbyś nie wiadomo co zrobiła i nie wiadomo jak się starała to i tak skrytykuje.. moja akurat taka jest.. nie dogodzisz..
Isia
2006-07-21
20:02:20
Email
Jaka ja mądra jestem z tym szampanem, co? :D Kamilko, w moim przypadku problem z teściową jest tego typu, że ona czuje się niezastąpiona i pewnie myśli że będzie mi pomagać przy przygotowaniach. A ja wystawię jej.. język i zrobię wszystko sama. Taki jest plan. WIęc sałatka musi opierać się na puszkach, hehe. Poradźcie mi wiedźmy kochane z dekoracją pokoju.
Isia
2006-07-21
20:07:10
Email
Ach, ta moja demencja starcza!! KAMILKO, jak się czujecie Ty i fasolek?
agnieszka74
2006-07-21
21:49:30
Email
sałatka:
- kapusta pekinska
- puszka brzoskwiń w syropie
- rodzynki
- łyzka curry
-sól, pieprz
- majonez + śmietana
dodac troszke syropu z brzoskwiń...
ja to mieszam wszystko "na oko"

agnieszka74
2006-07-21
21:57:02
Email
małoskładnikowa ;)
- jajka
-pieczarki
-cebula lub por
majonez i.... na oko...hehe
agnieszka74
2006-07-21
21:59:06
Email
Isia zrób fasolki bo bretońsku...bedzie dźwiękowo hihi..
agnieszka74
2006-07-21
22:01:47
Email
Serowa:
- ser zółty - zetrzeć
-kukurydza
czosnek
-ananas
przyprawy
- majonez, smietana czy jak wolisz... i na oko
agnieszka74
2006-07-21
22:02:29
Email
serową to mi zjedli cała na Kuby urodzinach....
Isia
2006-07-21
22:08:01
Email
Aga, a w tej serowej to jakieś proporcje obowiązują? Żebym nie narobiła dla armii głodnego wojska...
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum