szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - ząbkowanie - pomocy!!!


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
21Aneta
2006-07-01
Email
Dziewczyny mój mały chyba wkońcu ząbkuje! NIe śpi po nocach, marudzi, wszystko pcha do buzi... Juz tak ładnie spał a teraz znowu horror! Mam pytanie - czy mogę mu dawać paracetamol i żel na ząbki Dentinox jednocześnie?? Nie mam pojęcia czy nie będzie jakiejś reakcji miedzy nimi... A tak wogóle co wy dawałyście maluchom na uśmieżenie bólu? Jak często i w jakich ilościach?? Mam nadzieję, że szybko mu te pierwsze ząbki wyjdą...


Goga66
2006-07-01
22:33:35
Email
używałam viburcol w czopkach, w najgorszych stadiach paracetamol w czopkach, no i bobodent żel Z paracetamolem nie przesadz. Dobiera się do wagi dziecka (ja mam eferalgan w czopkach). I tylko w najgorszych momentach.
Goga66
2006-07-01
22:51:00
Email
w stanach niepokoju wystarczy viburcol w czopkach.
allutka
2006-07-04
14:32:56
Email
Hej.U nas najlepszym rozwiązaniem na swedzące dziąsełka okazała się marchewka i jabłko,takie schłodzone z lodówki. Marchewkaa cała ale niezbyt duża a jabłuszko kroiłam na ćwiartki.Wiadomo,że dziecko wtedy musi być pod opieką kogoś dorosłego,żeby nie odgryzło kawałka i się nie udławiło. Dodatkowo smarowałam dziąsełka calgelem,moja mała nie gorączkowała przy ząbkowaniu, więc nic oprócz tego jej nie podawałam. Pozdrawiamy i łączymy się w bólu z ząbkującymi maluchami :)
katka
2006-07-04
22:02:26
Email
Często masuje palcem albo szczoteczką canpola+dentinoź i vibrucol jak bardzo jest niespokojna
21Aneta
2006-07-17
16:54:38
Email
Dziewczyny - mamy ząbek!!! Prawa dolna jedyneczka! Ledwo co wychodzi ale już ją widać! Jestem taka dumna!!! Faktycznie... ostatnio noce to horror ale co tam. Mój synek ma ząbek :) Ciekawe jak będzie się teraz zachowywał. Jedni mówią, że jak już pierwszy się wykluje to już pozostałe nie bolą a znowu inni, że boli dzieciaczki ciągle... E tam nieważne. Przetrwamy. Jak już wyrośnie na tyle, że pójdzie go dojrzeć to zrobie małemu zdjęcie i Wam pokaże. Moja duma !!!
sylwia
2006-07-17
17:06:22
Email
Nasze ogromne gratulacje! Pierwszy ząbek, no no, teraz to tylko czekać aż następne powychodzą :))). Pozdrawiamy serdecznie
Goga66
2006-07-17
20:32:12
Email
gratulujemy :)))
Eryka
2006-07-17
21:43:06
Email
Anetko! To super, że ząbek już jest. U nas też od tygodnia zaczęły sie nocne szaleństwa. Cały czas paterzę czy nie idą nastepne ząbki, a może marudzenie Kacperka to wynik usypiania metodą Tracy Hogg. Ale jakoś mi to nie wychodzi:(
Magdalenka
2006-07-18
14:17:08
Email
hej aneta, gratulacje z powodu zabka! u nas tez sie chyba zaczyna. jula po krotkim okresie buntu spala pieknie, bo od 8 wieczorem do 6 rano bez mrukniecia nawet. budzila sie usmiechnieta. od jakichs 2 tygodni ze spaniem jest horror. budzi sie z placzem pare razy w ciagu nocy, trudno ja ululac. czasem pomaga dopiero mleko, co mnie dziwi, bo w nocy przestala jest odkad skonczyla 4 miesiace. widac ze dziasekla ma opuchniete, gryzie wszystko jak wsciekla. w ciagu dnia jest wciaz pogodnym dzieciaczkiem, ciagle sie usmiecha, gada, jest niesamowicie aktywna. tylko te noce..... w sobote idziemy na wesele i z jula zostaje opiekunka, az sie boje co to bedzie... juz niech ten zabek w koncu wyjdzie, bo dlugo tak nie pociagne, tym bardziej ze jula przyzwyczaila nas do dobrego ;-) pozdrawiam, magda
21Aneta
2006-07-18
14:50:54
Email
Magdalenko Dominik też nas ostatnio przyzwyczaił do dobrego, bo również spał całą noc bez jedzenia. Od dwóch tygodni się budził w nocy i trzeba go było długo lulać, no i zasypiał bardzo późno na noc. Poprzednią noc mieliśmy całą przepłakaną, rano znalazłam na wierzchu ząbek. A dzisiejsza noc bez porównania bo ząbek się już przebił. Zasnął o 23.30 ale za to spał całą noc aż do 9.30. Widocznie już go nie boli w tym miejscu. Teraz tylko czekać na następne. Największą radochę mam jak daję mu jogurcik - bo łyżeczką stukam w ten ząbek a mały się zaciesza :)))
21Aneta
2006-07-18
14:52:28
Email
co dziwne mój mały wcale nie ma dziąsełek opuchniętych ale faktycznie wszystko co możliwe wkłada do buzi, a swoich paluszków to praktycznie z niej nie wyciąga :) A wczoraj przed spaniem prawie zjadł moje dwa palce, momentami aż pokrzykiwałam bo taki mam ścisk szczęki :)))
21Aneta
2006-07-18
14:53:31
Email
Ja próbowałam dawać mu ten gryzaczek schłodzony w lodówce (a raczej na moment w zamrażarce) i trochę go pogryzie ale chyba w rączki mu zimno bo po chwili go odrzuca...
Magdalenka
2006-07-19
18:52:27
Email
dziewczyny, nie chce wyjsc na paranoiczke, ale zaczynam sie martwic zachowaniem julki. placze w nocy jak zarzynana. zasypia ladnie, bez problemu, sama w lozeczku, nie trzeba jej bujac, nosic itp. po ki8lku godzinach budzi sie z placzem. musze ja ponosic, dac pic i smoczka i zasypia , po czym znow sie budzi po kilku minutach z placezm. i tak przez-3 godziny. dodam ze julka nigdy nie plakala, nawet w okresie noworodkowtym, co najwyzej marudzila i kwekala. teraz to jest normalny placz jakby dziala sie jej wielka krzywda. w dzien zachowuje sie normalnie, czyli jest pogodna, duzo sie smieje, gaworzy. tylko te noce. od 2 dni daje jej tylenol dla dzieci jak sie budzi z tym rykiem, mysle ze dzis dam profilaktycznie przed polozeniem spac. niestety nie mam dostepu do virbucolu (to chyba sie daje dzieciakom w stanach niepokoju. martwie sie ze cos jej jest, ale gdyby rzeczywiscie, to plakalaby tez w dzien, prawda? acha, uszy tez ma ok, lekarka badala. jezeli macie jakies sugestie, prosze o pomoc. a moze sa jakies inne serodki zastepcze zamoast virbucolu, dostepne w usa? pozdrawiam, magda
sylwia
2006-07-19
20:50:20
Email
Magdalenko, a ile miesięcy ma twoja Julka? Czy to nie jest ząbkowanie? Dokładnie takie samo zachowanie obserwowaliśmy u naszego synka podczas "wykluwania" się ząbków. Zasypiał normalnie koło 20, a około północy zaczynało się szaleństwo z płaczem, przebudzaniem się i zasypianiem na kilka minut, dlatego tak od razu skojarzyłam. Pozdrawiam
Magdalenka
2006-07-19
21:08:25
Email
jula ma 7,5 miesiaca. to chyab sa zabki, ale zastanawialam sie czy normalne jest jej zachowanie, czy inne dzieciaczki tez tak to przechodza. do tehj pory julka byla dzieckiem ktore nie potrafio plakac, wiec te dzikie wrzaski mnie bardzo martwia i zastanawim sie czy takie zachowanie podczas zabkowania jest ok, czy to moze cos innego. na chora jula nie wyglada, tak jak pisalam wszystkoe jest bez zmian (jedzenie, kupa, usmiech), szalenstwo zaczyna sie w nocy, wlasnei ok. 12...
Strona 1 - 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum