szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - ZĄBKOWANIE...


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
MoNiSiA
2006-06-10
Email
...zaczęło się i u nas. :-((( Wczoraj przeżyłam istny horror. Mała płakała...co ja mówię! Darła się jak by Ją ze skóry obdzierali!!! Poprostu koszmar, powróciły wspomnienia z okresu kolek... CALGEL nie działa, albo nie wiele działa. Czy w razie takiego ataku mogę podać czopka? Dodam, że Julka nie gorączkuje. I dodam, że nie widać wyrastających nowych, więc sama nie wiem, czy ten atak to przez płacz, czy przez to, że byłam w szkole i nie mogłam przy niej być...Bunt? Być może, ale strasznie mi źle... I nie chcę żeby tak płakała :-( Achhh...no to się wyżaliłam, czekam na pomoc. Dziękuję.
MoNiSiA
2006-06-10
07:40:41
Email
Jeeej, ale się zaplątałam...Tam miało być, że nie wiem, czy ten atak, to przez ząbkowanie...
Goga66
2006-06-10
11:52:40
Email
Monisia, możesz podawać jej viburcol w czopkach. Nawet dość często. Spytaj jednak w aptece, jak często. Ja w najgorszym okresie dawałam 2-3 czopki dziennie ale zdaje się, że można więcej. On łagodzi, wycisza i uspokaja dziecko. Nic też się nie stanie, kiedy przy wyjątkowym ataku bólu dasz raz dziennie paracetamol (eferalgan, panadol dla niemowląt) w czopku. Działa dość skutecznie przeciwbólowo. Spróbuj też kupić inny żel - jest ich kilka lub nawet kilkanaście różnych. Zuzia nie ząbkowała tak boleśnie niemniej popłakiwała i marudziła i ze spaniem był kłopot. Nie martw się jak Julka nie będzie chciała jeść, to też normalne.
MoNiSiA
2006-06-10
20:01:38
Email
Gosiu, dziękuję za odpowiedź. Chyba czopki narazie nie będą potrzebne, bo...Julii nie wychodzą ząbki...Ona nie chce pić mleka!!! Ani kaszki... Jestem przerażona i załamana. ;-((( Nie wiem dlaczego tak się stało! Wszystko było jak dawniej. :-( Proszę o pomoc.
Goga66
2006-06-10
20:44:07
Email
Strajk przeciwmleczny, czy nic nie chce jeść? Jeżeli płacze to moze jednak ząbki tylko jeszcze gdzieś pod dziąsłem a może brzuszek? Ciężko radzić :((
JOLA-JOLKA
2006-06-10
21:36:04
Email
Ja mam od dwóch dnia często płacz.Dziś w parku to taki atak płaczu miał, że niosłam go do domu na rękach, a brzuchem pchałam wózek.A i to nie bardzo pomagało.Mój ma prawie 4 m-c i zaczął mi często płakać.Ślini się i czasami tak jakby ślina mu się pieniła.Wszystko pcha do buzi.Czy to zęby?
21Aneta
2006-06-10
23:42:45
Email
Mój Dominik też mi się ostro ślinił, pchał wszystko do buzi, marudził... a teraz ma dziewięc miesiecy skończone a zębów jak nie było tak nie ma ;)
maja77
2006-06-13
14:40:03
Email
Monisiu - nam to zaczeło się jakieś 1,5-2 mce przed ząbkami. Mały zaczał płakac przy piersi - myślę brzuszek - doświadczony kolega mówi ząbki - ja mówię eee nie widać ale doczekaliśmy się- jak je będzie widać to już jest po bólu najgorzej jak sa jeszcze w dziąsle. Ja smaruję też Calgelem ale czasem pomaga czasem nie :(. pozdrawiamy
bela
2006-06-14
11:43:05
Email
moj Tomus ma skonczone 4 miesiace i juz widze mu dolne jedynki!!!!!!!!!!!!!!Od ok 1,5 miesiaca slinil sie okropnie. Ostatnio bierze doslownie wszystko do buzi!Raz nawet jakos pogryzl sie do krwi.No jest troche marudny.Zastanawialam sie tez dlaczego pobolewaja mnie brodawki tak wlasnie od spodu.Moja mama mowi ze nawet nie wiedziala kiedy ja przeszlam zabkowanie.mam nadzieje ze i u mnie bedzie podobnie.Dziewczyny ale sie ciesze ze juz ma te swoje pierwsze zabki.
madziarka
2006-06-15
12:35:41
Email
Hej Dziewczynki! Moj Filipek ma 9 miesiecy, dolne jedynki i na gorze ida, na dole ida nastepne, prawie wszystkie na raz! Co mam robic! Wieczorem jest okropny, daje mu vibrukol, smaruje zelem. Co jeszcze moge zrobic zeby mu ulzyc! Szkoda mi go bo strasznie sie meczy!!! Pomocy.....
bela
2006-06-15
16:35:47
Email
dziewczyny powiedzcie jak dajecie sobie rade z ząbkami przy karmieniu.Odczuwacie jakis ból bo ja odczuwam raz bardziej raz mniej.jestem ciekawa czy to sie nasili czy mozna z tym karmic????????????Bo ja chcialabym nadal karmic.Czy jest to ból do zniesienia ??
Goga66
2006-06-16
20:55:02
Email
Zuzia rozróżnia kiedy mnie gryzie a kiedy ssie. Jak tylko czuję jej ząbki mówię auuu i natychmiast zaczyna ssać prawidłowo. Na początku mówiłam auuu i wsadzałam jej w kącik ust palec i wyjmowałam pierś.,Dziecko musi umieć rozróżniać. Teraz ma 4 zębale i gryzie tylko wtedy kiedy chce czyli kiedy ją swędzą dziąsła i natychmiast przestaje kiedy wydaję okrzyk bólu
katka
2006-06-17
22:35:15
Email
Slinienie to przede wszystkim oznaka rozwoju ślinianek a na ząbki czasami mozna dlugo czekać-tak jak mialam z kubkiem.
bela
2006-06-18
07:59:36
Email
GOGA Twoja Niunia jest starsza a jak wytlumaczyc 4 miesiecznemu bobasowi ze mnie boli??On mysli ze to zabawa.A jak przysnie to nie chce go rozbudzac :-((.Jeszcze znosze te zabeczki ale jak bedą bardziej wystawac?????????;-((((Jak dlugo mozna stosowac ten Viburcol??
Goga66
2006-06-18
10:27:06
Email
Musisz Belu zdecydowanie wyjmować mu pierś w momencie, kiedy gryzie. Żeby zrobić to bezboleśnie należy natychmiast w trakcie gryzienia włożyć mu palec w kącik ust. Dzieci są pojętniejsze niż nam się wydaje. Jak straci źródło jedzenia i przyjemnośći w takim momencie, to szybko się nauczy, że nie opłaca się tego robić. Zuza mnie już bez ząbków gryzła właśnie w wieku 4-5 miesięcy. Szybko zorientowała się, jaka jest różnica. Czaaem jeszcze próbuje ale już teraz wie, że auua to oznaka, że mi się nie podoba
anka74
2006-06-18
21:33:34
Email
Stas skończył 7 m-cy od 3-4 slini sie wszystko gryzie dziąselka są już grube i podzielone ale ząbków nie widac co do gryzienia Goga ma racje dzieci szybko sie uczą Stas potrafil dziaslami tak grysc ze sinialam z bolu a do tego jeszcze trzymal i ciagna do siebie zaciśniety sutek mowilam troche podniesionym glosem Stas nie wolno i przy tym lekko klepalam w pieluszke (nie myślcie ze bilam bo to nie moja metoda nawet muszki nie skrzywdze) i pomagalo juz za 3 razem wiedzial ze nie może ale byl cwany i za jakis czas znow zaczynal patrzyl mi w oczy (mial jakies 4 m-ce)i ciagnal wiec wyciagalam mu cycucha i mowilam nie ma koniec jedzenia szybciutko zrozumial ze w taki sposob ma odciete mleczko i szybko pzestal to robic
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum