szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Kupki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
Michalina
2005-03-06
Email
Dziewczyny, czy może tak być, że do tej pory mój Łukasz, który robił rzadkie kupki po 5 razy dziennie nagle od 2 dni nie zrobił ani jednej?! Czytałam, że dzieci karmione piersią wypróżniają się bardzo różnie, jedne mogą robić kupy po kilka razy dziennie a inne co kilka dni. Ale czy to możliwe, że częstotliwość oddawanych stolców mogże tak drastycznie spaść z dnia na dzień?
sylwia
2005-03-06
21:04:21
Email
Michalino, nie martw się to jest możliwe i bardzo czesto tak sie zdarza.
kyja
2005-03-06
21:08:35
Email
u Misia zmiejszyła się liczba kupek na dobę między 2 a 3 m-cem, robił wcześniej z 5-6, potem 1-2 na dobę, a dziś minęła 1 doba bez kupki.Michalina, nie martw się, tak bywa z tymi kupkami:-))))pozdrawiam!
Agata
2005-03-07
09:23:34
Email
Michalina moja Sarunia ma 2,5 miesiąca i od jakiegoś 1,5 miesiąca robi kupki z częstotliwością co 5 dni. Tak, tak...co 5 dni. Ale za to jak zrobi to taką, że Pampers nie wytrzymuje. Początkowo panikowałam...nawet gdiześ wczesniej o tym pisałam, pomagałam jej termometrem, dawałam wodę do picia, ale z czasem odpusciłam. Mała jest na piersi z dokarmieniem sztucznym (raz lub 2 razy na dzień). W te dni kiedy kupki nie ma obserwują ją i widzę, że się nie męczy, nie pręży....więc na siłę jej tej kupki nie wywołuję. Lekarka powiedziałą mi, że nie mam czym się martwić. Dla uspokojenia pogadaj z pediatrą, ale myślę, że nie masz się czym niepokoić. To normalne.
Julia
2005-03-07
10:27:18
Email
Bartkowi zdarzało się, że przez tydzień, 8 dni nie robił kupki, a potem była cała seria ;) To całkiem normalne, że dzieci w tym wieku robią kupki rzadko, nawet raz na tydzień.
Agata
2005-03-14
06:54:00
Email
Dziewczyny wracam do tego tematu, bo wczoraj moja Sara zrobiła zielonkawą (raczej ciemnozieloną) kupkę, i wyglądała na taką połyskującą. Nie była jakaś gęsta, zbita ale raczej o konsystencji kremu (i nic w niej nie było, żadnego śluzu ani krwi). No i fakt, że mierzyłam jej wczoraj temp. i pewnie termometr ją trochę podrażnił no i zrobiła kupke po 6 dniach. Ale martwi mnie ten kolor, bo słyszałam, że jak są zielone to coś nie tak. Ja praktycznie jadam już wszystko, od niedawna łykam witaminy. No i Sara jest też sztucznie dokarmiana. Czy to normalne ten kolor, czy takie się zdarzają? Czy wasze maluchy też takie robiły?
kyja
2005-03-14
07:42:29
Email
Misio wczoraj też zrobił zielonkawą kupkę, do tego rzadką, zobaczę co będzie dzisiaj.Zęby mu idą, więc może od ząbkowania jest luźniejsza?Może coś zjadłaś,może żelazo w preparacie , który zażywasz?? czasem zdarzają się zielone kupki
Kamila
2005-03-14
11:20:14
Email
Myślę, że zielone kupki to nic groźnego. Czytałam gdzieś, że jak są czarne to należy się martwić no i oczywiście jak jest w nich ślad krwi. Kinia też robi zielone... niekiedy to mam wrażenie, że zrobiła już wszystkie kolory tęczy :)))) ale tak na poważnie, to się zastanawiam, czy nie robi ich za dużo... teraz jak je mieszanki, zupki, drugie dania i deserki, potrafi zrobić nawet do 5 kupek. Niekiedy są to niewielkie "placki", ale ogólnie jest ich sporo. Zastanawiam się czy nie podać jej Smekty??? A może to dobrze, że tak się załatwia, wcześniej miała problem i musiałam jej pomagać czopkami...
Agata
2005-03-14
12:48:53
Email
Kamila wydaje mi się, że Kinia poprostu dobrze przerabia nowe pokarmy i to dobrze, że robi kupki. Wczoraj się tyle naczytałam w necie o kupkach, że jeszcze trochę a zrobię na ten temat specjalizację hi, hi.
Kamila
2005-03-15
16:37:58
Email
Kurcze...zaczynam się martwić tymi kupkami... Przy każdej zmianie pieluchy jest trochę kupy... zielonej...czy to oby nie za często??? Kinia marudna, ale to chyba nadal od zębów, jak jej posmaruję dziąsła żelem, to spokój na jakiś czas. Mąż ma kupić Smectę, zobaczymy...
Agata
2005-03-16
13:54:30
Email
Rozmawiałam dzisiaj z pedaitrycą małej na temat kupek i ona podpowiedziała mi, że Sarunia być może tak rzadko robi kupki, bo ja ostatnio jem bardzo dużo marchwi i piję soki marchwiowe. Odstawię na jakiś czas marcheweczkę i zobaczymy co będzie.
Julia
2005-03-17
08:44:39
Email
Kamila co to jest ta Smecta??
kyja
2005-03-19
08:05:38
Email
Julia, Smecta to jest srodek na biegunki, można podawać niemowlakom, jest na receptę
kyja
2005-03-19
08:09:07
Email
a wracając do kupek-Misio od paru dni robi częściej kupki i rzadkie, do tego czasem zielonkawe-chyba zęby,przedwczoraj badaly go 2 lekarki i wszystko jest ok, Kamila-pewnie u Kini też zęby;-]
mała
2005-03-19
09:00:05
Email
Dziewczyny czy to mozliwe żeby taka ciemnawa(taka jakby czarnawa ale nie do końca) miejscami kupka była od owoców leśnych?Miejscami była żółta,pomarańczowa a miejscami właśnie taka ciemna...
Kamila
2005-03-21
09:14:27
Email
Kyja, kupiłam Smectę bez recepty. Daję 2. razy dziennie po pół saszetki. Jak pije to kup mniej. Jak nie pije znowu to samo. Co jest???
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum