szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - zatwardzenie


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
21Aneta
2006-05-13
Email
Hej mamuśki. Długo mnie nie było.. Mam remont w domu i siedze z Dominikiem u mojej mamy a tam nie mam internetu :( Od dwóch tygodni mój mały jest na Bebilonie no i zaczęły się problemy. Ma straszne zatwardzenia! Pręży się i męczy, nawet płacze jak tłoczy kupkę a tu nic! I tak nic nie zrobi! No i zaczęłam dawać mu czopki. Pomagają ale boję się je często stosować. Dziewczyny - doradźcie mi co mu dawać do jedzenia albo do picia żeby nie miał zatwardzenia??? Proszę o odpowiedz, nie mogę patrzeć jak mój mały się męczy...
JOLA-JOLKA
2006-05-13
08:51:54
Email
U mni też jest taki sam problem.Też kazali mi stosować czopki.Koleżanka kazała mi jeść jabłka surowe i dokarmiać go moim mlekiem.Muszę to zastosować.Pozdrawiam
21Aneta
2006-05-13
08:58:07
Email
Ale ja już nie karmię piersią... Mały dostaje jabłuszko. A czopki są dobre ale słyszałam,że po dłuższym stosowaniu u dziecka zanika odruch odbytu, żeby robić kupkę bo organizm przyzwyczaja się do pomocy z zewnątrz...
katka
2006-05-13
09:32:01
Email
unikaj czopków, raczej dieta-moze marchewka, soczki a czasami lepiej zmienic mleko a czopli sporaduycznie, a i broń boze termomet do pupy. A iledzidzia ma miesięcy
21Aneta
2006-05-13
09:42:19
Email
Mój mały skończył 7 maja 8 miesięcy
katka
2006-05-13
15:25:16
Email
I je tylko jabłka?To chyba troche mało i może stąd te problemy. Dieta, dieta i jezscze raz dieta
Eryka
2006-05-13
15:46:42
Email
atwardzenia pomaga jabłko, sok jabłkowy (klarowny). Nie dawaj dużo marchewki - ma działanie zatwardzające. Ja jeszcze karmię piersią. Pozdrawiam. O zatwardzniach było już mówione. Poszukaj. Dziewczyny radziły jak pokonać ten problem. Buziaczki:)
NIECHA
2006-05-13
16:37:37
Email
Ja tez miałam problem z zaparciami u mojego Adasia i próbowałam wszystkich sposobów.Przede wszystkim trzeba dziecko dużo dopajać i unikać marchewki gotowanej i ryżu. Także proponuję zrezygnować na jakiś czas z kaszek ryżowych i zastąpić je kaszkami kukurydzianymi. Jeżeli karmisz dziecko słoiczkami to tak zazwyczaj jest dużo marchewki. Przy zaparciach lepiej samemu gotowac to ma się chociaz wpływ na proporcję jarzyn w zupce. Podobno na zaparcia działaja też śliwki suszone. Sa takie w słoiczkach od Gerbera. To chyba wszystko co mi przychodzi do głowy. Ja się stosowałam do powyższego i zaparcia u mojego dziecka przeszły. Pozdrawiam i życzę powodzenia
setka
2006-05-13
16:37:37
Email
Jak moj synek ma problemy z kupka to daje mu rano 30ml przegotowanej wody. po max 30 min kupka jak sie patrzy:)) Stary sposob ale skuteczny. Milosz tez ma niezle kupki po marchewce - a tu cztam ze marchew wysusz widac co dzidzia to inny przypadek. pozdrawiam
21Aneta
2006-05-13
17:05:12
Email
katka źle mnie zrozumiałaś :) Mój Dominiś je obiadki ze słoiczka, deserki, kaszkę mleczno-ryżową, pije herbatkę z granulatu i soczki. Poza tym daję mu jabłuszko,chrupki kukurydziane, biszkopty i kromkę chlebka czasami... wszystkiego po trochu w zależności od chęci małego. Dopóki karmiłam piersią to nie było problemu zaparć a dostawał do jedzenia to co teraz. a słyszałyście może o dodawaniu do obiadku naparu z siemienia lnianego? Ktoś mi to doradził ale nie wiem czy mogę to zastosować.
agnieszka74
2006-05-13
17:49:34
Email
Aneto dawaj dziecku duzo pic zeby rozluźnic stolec. Soczki:marchew i jabłko no i moze koper włoski :)))
A moze nie służa mu chrupki kukurydziane...jednak to zakleja..
agnieszka74
2006-05-13
17:50:58
Email
Katka o co Ci chodzi z tym termometrem ???
Ja Kubie pom agałam termometrem i nie zauwazyłam żadnych skutków ubocznych ...
katka
2006-05-13
21:52:08
Email
Termometr tak jak czopki może hamowac nawyk robienia kupki,zresztą pomyśl jak byś się czuła gdyby ktoś ci pchał coś w pupe...Koperek i te wszystkie herbatki na trawienie powinny pomóc.
agnieszka74
2006-05-13
22:35:09
Email
U Kuby nie został zahamowany nawyk robienia kupy. Mysle ze mozna uzywac termometru, oczywiscie rozsądnie. Nie zauwazyłam równiez zeby Kubie to jakos szczególnie przeszkadzało, prędzej teraz jak jest starszy to nie da sobie zasadzić czopka. A herbatki jednak nie zawsze pomagają....
Yuta
2006-05-16
13:17:55
Email
A może dziewczyny spróbujcie dać maluszkom śliwki Gerbera, na moją Zuzkę działają bez zarzutu. Nie pamiętam tylko od którego miesiąca coś koło 5-6 chyba.
emi
2006-05-19
12:50:20
Email
Hej:) A co zrobic z maluszkiem który ma dopiero 3m-ce i karmei go moim mleczkiem a na wieczor daje butle. To chyba od niej nie moze sie wyproznic:( Daje mu herbatke ułatwiajaca trawienie ale nie pomaga. Dzis wypiłam juz herbate pu-ery moze to cos pomoze:(
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum