szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Do Jagody


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Napisano: Treść:
Julia
2005-03-04
Email
Jagoda wiem, że jesteś lekarzem. W związku z tym mam takie pytanko: Bartek jest prawd. uczulony na białko, ale nie jest to silna alergia, trochę nabiału jem i nic się nie dzieje. Chcę mu dawać kaszki, ale zrobione na wodzie są niezbyt smaczne delikatnie mówiąc i Bartek ich nie chce. Na mieszance zwykłej nie mogę mu zrobić, więc czy mogę na mleku sojowym, takim w kartonie dostępnym w sklepie, czy takiego też nie można i powinnam kupić specjalną mieszankę dla alergika? Co byś mi poleciła? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrowienia dla Ciebie i Twojej córeczki :o)
emka
2005-06-14
12:57:03
Email
A ja tak sobie myślę.. Niech się nawet trochę pobawi tą brodawką, byle mieć pewność że się maleństwo najadło :)
ps. jak moje piersi przyzwyczaiły sie już do ssania (czyli po jakichs 2 tygodniach) to mnie to w ogołe nie bolało
Jagoda
2005-06-14
14:52:34
Email
Ja też pozwalam mojej małej na taką zabawę, zwłaszcza, że to buduje więź.
Asteria
2005-06-15
13:02:08
Email
To znow ja, pedze po rade. Dwa pytanka, czy 2 tygodniowemu dzieciaczkowi mozna podawac herbatke z kopru :) Moj pediatra mi odradzal, ponoc to jest bezuzyteczne. Ale wczoraj i dzis rano malego cos strasznie meczylo. Caly czas chcial siedziec przy cycu, az mu sie ulewalo, robil kupiki non stop, albo przez kilka godzin wcale i marudzil. Nie pomagal smok, tylko cyc go troszke usypial. Podalam mu wreszcie Plantex, ktory moja uczynna mamusia przywiozla z polski i teraz udalo mu sie troszke przysnac. W grecji znow wszysyc podaja rumianek i tesciowa juz mi na glowe zaczela wlazic dlaczego ja tego nie robie. Jak to jest z tymi herbatkami i brzuszkiem? Drugie pytanko, nie za bardzo ufam sluzbie zdrowia w Grecji, bywa troszke barbarzynska. Dlatego chce spytac co powinno zaniepokoic matke u noworodka, czy niemowlaka, co moze byc oznaka zlego rozwoju czy samopoczucia. Pytam profilaktycznie :). Na wizycie u pediatry maluszek byl dzwigany za raczki do gory. Dreptal po stole i laskotano go po stopkach. Wszystkie egzaminy zdal na 5 czy moj pediatra cos przeoczyl...?
Jagoda
2005-06-15
13:25:07
Email
Czy coś przeoczył, to tego nie wiem. Elementy badania czasem nie są widoczne na pierwszy rzut oka dla rodzica. Na przykład samo wzięcie w odpowiedni sposób noworodka na ręce może być badaniem napięcia mięśniowego. Ale myślę, że więcej zbadał, niż Ci się wydaje.
Ja bym nic dodatkowo nie podawała - ani plantexu ani rumianku. Chyba, że chcesz szybko przestać karmić.
Masz przede wszystkim przestać się martwić. Nie słuchaj dobrych rad teściowej, mamy, cioć, wujków i tak dalej, masz karmić dziecko i tyle. Maluchy mają doskonałe wyczucie - jak Ty będziesz się niepokoić, Twoje dziecko też i będzie Ci wisieć na piersi, bo to go uspokaja. Przeje się, będzie go brzuszek bolał, znów będzie jadł i tak dalej... -tworzy się zamknięte koło kłopotów.
Z ważnych rzeczy trzeba wiedzieć, że noworodki i małe niemowlaki reagują obniżeniem temperatury na infekcje, nie muszą gorączkować. I nic więcej.
Asteria
2005-06-15
17:01:32
Email
Dzieki bardzo Jagodko :)...
Asia
2005-06-16
10:39:30
Email
Cześć Jagodo. Nie znamy się jeszcze, ale muszę kogoś poprosić o radę. Moja 13 miesięczna córka od 3-4 tygodni zaczęła się prężyć na foteliku do karmienia (zaciska rączki na oparciu, wypina klatkę do przodu, robi się czerwona, zaciska nóżki). Potem poszło po kolei: wózek,fotelik samochodowy, inne krzesła gzdie można się czegoś przytrzymać.Zaczeliśmy unikać tych miejsc. Zauważyłam, że od tego czasu próbuje zaciskać nóżki jak leży, czy przy przewijaniu. I co najgorsze ona to chyba lubi. Płacze jak się ją zdejmuje z takiego siedzenia. Dzis rano na przykład: poszła usiąść na fotelik samochody i pierwsze złapała się za podparcia na rączki i zacisnęła nóżki. Czy powinnam to przerwać, a jak płacze przytulić, zająć czymś innym. Może poczekać aż jej się znudzi. Tylko co jeżeli to coś poważnego. Może to jakiś rodzaj wymuszania i powinniśmy to tępić i nie ustępować. Proszę o radę.
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum