szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - WĘZEŁ CHŁONNY NA SZYI


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
JOLA-JOLKA
2006-04-11
Email
Witam Dziewczyny. Zauważyłam u mojego maluszka na szyi z tyłu głowy jaką guleczkę.Teraz są z obu stron.Pokazałam ją pediatrze na badaniu przed szczepieniem i ona stwierdziła, że to węzeł chłonny.Czy to normalne, że jest taki wypukły?Ona się tym nie przejęła.Czy miałyście coś takiego u swoich dzieciaczków?Czy powinnam iść do innego lekarza?Czy się tym martwić?Pozdrawiam
Goga66
2006-04-11
12:21:33
Email
Zuzia ma jeden z tyłu na szyi powiększony. Też lekarka się nie przejmuje chociaz to na ogół świadczy o stanie zapalnym. Jej chyba został po trzydniówce. Może być powiększony op przewianiu, nadszarpnięciu ścięgna czy mięśnia w okolicy. Jak jest mały i raczej twardy to nie powinno być nic groźnego. Szeregi węzełków powiększonych w okolicy potylicy to zazwyczaj różyczka (nie od róży tylko różańca, bo tak te węzełki się układają). Czasem powiększony węzełek długo nie znika, mimo, że przyczyna ustąpiła. Jednak chyba powinnyśmy się domagać od lekarzy, żeby się konkretnie na ten temat wypowiadali, choćby dlaczego się nie przejmują. Może to typowe, kiedy różne rzeczy rosną i się rozwijają, może zwykłe przwianie szyjki, może, może.. a my się martwimy... .
JOLA-JOLKA
2006-04-11
12:33:42
Email
Dzięki Goga.Ty umiesz człowieka pocieszyć.Będę to obserwować.Jak będę następnym razem u niej, to poproszę skierowanie na USG.Czy może poczekać?Miał USG głowy, w związku z obawą o wzrok i wtedy było wszystko dobrze.Jak pozbyć się ciemieniuchy?
Goga66
2006-04-11
12:41:42
Email
Cieszę się bardzo, że ze wzrokiem OK. Jeżeli te węzły nie będą się bardzo powiększać ani nie będzie ich przybywać, to może warto poczekać. USG raczej nie będzie potrzebne. Ale niech przynajmniej lekarka powie, co może być przyczyną
Dominika
2006-04-11
21:00:38
Email
moj synek tez ma z obu stron na karku takie kuleczki i ja rowniez zaniepokojona pokazalam je pediatrze a ona stwierdzila ze to normalne i nie ma sie czym martwic i ze to sa wezly chlonne ktore u niektorych dzieci sa poprostu bardziej wyczuwalne...
JOLA-JOLKA
2006-04-11
21:24:00
Email
Dominiko mój synek ma na dole głowy z tyłu, tak jakby nad karkiem.Najpierw był z jednej strony, a teraz z obu.Jest miękki i jakby lekko pod palcami się przesuwał.Czy u Ciebie są też takie?Jak moja pediatra to oglądała, to było z jednej strony.Też uznała, że to węzeł chłonny.
Goga66
2006-04-11
21:40:18
Email
Węzły chłonne przesuwają się pod palcami. Same w sobie nie są na ogól miękkie tylko zapadają się w ciałku :)
Dominika
2006-04-12
00:45:57
Email
JOLA_JOLKA dokladnie tak jak opisujesz wyglada to u mojego Kubusia i co ciekawe jak byl mniejszy tez mial tylko z jednej strony a od kilku tygodni ma z obydwu stron i jak te "kulki" dotykam to przesuwaja sie pod palcami... mysle ze nie ma powodu do paniki bo skoro lekarz stwierdzil ze to normalne to chyba tak ma byc...pozdrowionka :)
aaga
2006-04-12
11:01:09
Email
czesc moj synek tez ma takie guzki tylko za uszkami czasem pojawiaja mu sie na szyi i znikaja same po jakims czasie te za uszkami sa caly czas przerazilam sie jak je zauwazylam i pobieglam do lekarza moja pani doktor pediatra powiedziala ze moga byc wynikiem przewiania albo w ogole jest to sprawa dziedziczna a zobaczylam je dopiero jak sie bardziej powiekszyly przy przewianiu badz przeziebieniu i rzeczywiscie moj maz tez ma takie guzki za uszami nawet jak nic mu nie dolega pani doktor tez wyjasnila mi ze czasami zdarza sie tak ze wezly chlonne powiekszaja sie np. przy przewianiu a potem wapnieja i tak juz zostaja ale to nic zlego i nie ma powodow do niepokoju chyba ze wychodzi ich coraz wiecej wtedy warto zrobic badania krwi i przeleczyc dziecko antybiotykiem takze glowa do gory pozdrawiam
JOLA-JOLKA
2006-05-08
09:36:14
Email
Wczoraj byłam z małym u pediatry z węzłami i ropiejącym oczkiem.Powiedziała, że węzeł powiększony jest jak pół ziarnka więć jest dobrze.Trzeba uważać, żeby nie był większy.
kyja
2006-05-12
22:40:57
Email
Misio miał bardzo długo powiększone węzły w okresie niemowlęcym ( od 4 m-ca życia)-powód: atopowe zapalenie skóry;-(((.Lekarze przy badaniu małego od razu zwracali uwagę na powiększone węzły i od razu tłumaczyli przyczynę ich powiększenia ( do tego miał nieciekawe wyniki badania krwi).Martwiłam sie tym, ale z czsem AZS zelżało-węzły znacznie się zmniejszyły, wyniki sa ok. Teraz też czasami wyczuwam powiększone węzełki za uszami-gdy mały jest podziębiony.Jeżeli nad wszystkim się panuje, to nie ma się czym martwić;-)))Pozdrawiam
Magdalenka
2006-05-27
02:09:07
Email
wlasnie zauwazylam u mojej julki powiekszony wezel w pachwinie. jest juz pozno, zaczyna sie tutaj dlugi weekend, wszystko pozamykane, jestem cala w nerwach. piszecie ze powiekszone wezly sa czasem normalne na szyi, ale co z pachwinka? ratunku!
Magdalenka
2006-05-27
02:47:35
Email
wlasnie rozmawialam z moja pediatra. powiedziala ze tak daleko jak wezel nie jest wiekszy niz 1cm i nie powieksza sie przy kaszlu, to jest ok, dzieci czesto maja powiekszone wezly i nie musi to byc oznaka choroby. nimniej, mam umowiona wizyte zaraz po weekndzie i ma julke obejrzec. boze, dziekuje za telefony komorkowe...
iga
2006-05-30
10:01:12
Email
Mój dziewięciomiesięczny synek też ma powiększone węzły chłonne 1 na szyi a 2 w okolicy żuchwy. Zostały mu po zapaleniu oskrzeli. Pediatra uspakaja i mówi że nie są niepokojące. Miał robioną 2 razy morfologie z rozmazem i wyniki są ok. Oprócz tego jest w trakcie ząbkowania i ma stwierdzone atopowe zapalenie skóry. Lekarz potwierdza że to ma również wpływ na powiększone węzły. Czy ktoś może podziela jego zdanie. Bardzo się niepokoje.
gila7
2008-04-17
13:03:30
Email
Mój 5-letni synek właśnie ma ospe wieczną.Najwięcej ma właśnie na główce i przy smarowaniu pudrem wyczułam z tyłu główki niewielki guzek wielkości fasolki.Bardzo się tym pszejełam.Z drugiej strony też ma ale bardzo malutki.Czy to może być wynikim ospy?Proszę odpiszcie .Czy to są powiększone węzły chłonne?
ciekawa
2008-04-17
13:31:35
Email
Wężły chłonne odporawadzja chłonkę z organizmu. W stanie chorobowym powiększaja sie i pozostaja powiększone jeszcze troche po chorobie. skoro ma ospe to jak najbardziej jest to jeden z objawów choroby. Moze nawet boleć lekko. Jeśli jednak zacznie ostro boleć to wdało sie zapalenie-też to miałam jako dziecko-boli jak diabli taka fasolka ale tylko sie ja smaruje jakims dziekciem-nie pamietam. Nie denerwuj sie pokaż przy kontroli lekarzowi-powie ci pewnie to samo. Niepokoic powinny ewentualne powiększenia gdy człowiek jest zdrowy-choć i wtedy okazuje sie czesto na usg że to gruczoł porosniety tłuszczykiem i taka jego uroda:) Ja mam spory gruczoł pod pacha tak ok 10cm i na usg zawsze go sprawdzaja-tak jego uroda:) Nastka miałą trzydniówke i tezmiała powiekszone węzły na szyi-nawet ja pobolewały.
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum