szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - mokra podusia


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
21Aneta
2006-04-11
Email
Mam pytanko. Mój 7-miesięczny Dominik ma zawsze po spaniu (niezależnie jak długo śpi i czy jest noc czy dzień)mokrą poduszkę pod główką. Podejrzewam, że się tak poci ale na pleckach nie jest mokry ani nigdzie indziej. Moja mama kiedyś mi powiedziała, że niemowlęta się tak pocą jak mają krzywicę ale jak byłam z nim u lekarza jak miał 5,5 miesiąca to było wszystko w porządku. Czy waszym dzieciom też tak się główki pocą? No bo on ma kompletnie mokrą podusię. Dodam, że małego nie przegrzewam, w jego pokoju zakręciłam grzejniki, żeby nie było za ciepło, na noc zakładam mu bawełnianą piżamkę i przykrywam pierzynką. Trochę się tym poceniem martwię, mały wprawdzie ma włoski ale nie aż tak dużo, żeby się przez nie tak mocno pocił. A może mu jakiejś witaminy brakuje? Doradźcie mi proszę.
kyja
2006-04-11
08:59:50
Email
Mój Misiek tez czasem ma wilgotną podusie i mokre włoski na boczku-zawsze wtedy, gdy zapomnę przykręcić kaloryfer.Jak był mniejszy to zawsze pociała mu się głowa przy karmieniu piersia.Też kiedys miałam obawy związane z krzywica, ale lekarz je wykluczył.Widocznie, maluszkowi jest troszke za ciepło, pomimo,że nam wydaje się ,że temp. jest ok-tak ja uwazam na podstawie obserwacji mojego Misia;-))
Ola
2006-04-11
09:28:08
Email
Aneto!!! Koniecznie idz z Dominikiem do lekarza. Zostaniesz z pewnością skierowana na odpowiednie badanie na poziom wapnia we krwi i poziom fosforanów.. To nic strasznego...Jesli wcześniej nie robiłaś takiego badania to nie możesz byc pewna, że wszystko jest w porządku..Tylko takie badanie daje pełen obraz zdrowia maluszka. Lekarz nie może na podstawie ogólnego oglądu stwierdzić czy dziecko ma niedobór witaminy D czy tez jest w porządku. Dlatego nie zwlekaj. Owszem to nie musi oznaczać początków krzywicy ale lepiej to sprawdzić..i nie zwlekać
Olga
2006-04-11
09:31:43
Email
Czasami lekarz sugeruje się wielkością ciemiączka i pózniej zwraca uwagę na ilość ząbków..bo póżne ząbkowanie też jest oznaką [ choc nie zawsze rzecz jasna..] krzywicy obok pocenia się główki..Ale kazdy lekarz po usłyszeniu od matki, że poci sie główka maluszka kieruje na takie badanie krwi o jakim wspomniałam. Dlatego nie szukaj pomocy na forum tylko pęz do pediatry. Głowa do góry. Im wcześniej wykryje sie niedobór witaminki D tym lepiej dla małego.
Olga
2006-04-11
09:34:14
Email
No i półtora miesiąca to dość długi czas od ostatniej wizyty u lekarza..więc nie sugeruj sie tym , że wcześniej było wszystko w porządku. Wcześniej też pociła mu się główka? Mówiłas o tym lekarzowi?
21Aneta
2006-04-11
10:18:34
Email
Boze Olga ale mnie nastraszyłaś!!! Na tamtym badaniu nic nie mówiłam o tej główce bo pani doktor go zbadała i powiedziała, że krzywicy nie ma... Na wszelki wypadek zarejestruję małego i pójdę z nim do doktorki. Jak co to napiszę co mi powiedziała i czy dostaliśmy skierowanie na badania.
ola25
2006-04-11
10:25:16
Email
Myśle że nie ma powodu do obaw,bo u mnie jest tak samo i było podobnie.Też małemu poci się główka.Ale mały ma już rok i wszystko z nim w porządku.Zadnej krzywicy nie ma.Poza tym krzywica ma jeszcze mnóstwo innych objawów-rozmiękanie potylicy,wadliwa budowa klatki piersiowej,itp.Wszystko będzie dobrze zapewniam cię ale dla spokoju idż do pediatry.Pozdrawiam.
21Aneta
2006-04-11
10:34:15
Email
Właśnie zarejestrowałam małego do pediatry, idziemy w czwartek. No ale skoro podaję mu regularnie witaminę D3 (codziennie po trzy krople) to czy to może być jeszcze za mało? Ciemiączko ma dość duże i pulsujące, poza tym żadnych nieprawidłowości w nim nie widze... (klatka piersiowa itp.). Okaże sie w czwartek. Kurcze zaczęłam się bać...
Goga66
2006-04-11
11:03:22
Email
Aneta - nie bój się. Część dzieci się tak poci. Ale słusznie Olga radzi, żeby sprawdzić. Dajesz witaminę więc nic się najprawdopodobniej nie dzieje. Ja nie daję (bo Zuzia miała za małe ciemiączko) i jest OK. Bardzo rzadko organizm witaminki nie przyjmuje właściwie - dlatego dla swojego spokoju zrób te badanie krwi. Ale nie bój się i nie martw.
Olga
2006-04-11
11:58:12
Email
Anetko, nie chciałam Cię nastraszyć tylko przekonać, że wizyta u lekarza jest konieczna.Pocenie sie główki jest ale nie musi byc pierwszym objawem krzywcy.I trzeba to sprawdzić. Inne typu rozmiękanie potylicy o który wspomniała ola 25 [ choc u niektórych dzieciaczków to też wcale nie musi oznaczac krzywicy..czytałam na ten temat artukuł na medycznej stronie..], czy zniekształcenia klatki piersiowej, póżne ząbkowanie itd. są kolejnym etapem..Najważniejsze jest uchwycić początki niedoboru.I to wcale nie muszą być duże niedobory tej witaminki. Najczęściej dzieciaczkom robi się adanie ogólne moczu i badanie krwi..czyli bada się poziom wapnia i fosforanów we krwi oraz badanie na fosfatazę zasadową we krwi. Czasami tak bywa, że poziom wapnia i fosforanów jest ok ale fosfataza zasadowa jest podwyższona i to jest właśnie znak, że nalezy zwiększyć dawkę. Spytaj sie lekarki o tego rodzaju badanie krwi.
Olga
2006-04-11
12:14:53
Email
Z moją małą było tak, że główka się jej pociła ale przy jedzeniu i nie raz jak się denerwowała. Zrobiłam wyniki..choc twierdziłam, że mała jest nerwowa i to z tego.. Fosfatazę miała właśnie podwyzszoną,choc wapń i fosforany były w normie.Lekarka zaleciła zwiekszenie dawki. I podaję teraz przez jakiS czas VIGANTOLETTEN. Lekarze zalecaja też podawanie: Vigantolu, Triovitu, Vigantoletten 500 i 1000. Dodam, że fosfataza choc była znacznie podwyższona ..to podobno dzieci maja czasem nawet 600 albo i więcej..więc moja córka ma mały niedobór witaminy, który nie wpłynął jakos tam znacząco na organizm ale mógł wpłynąć gdyby to nie zostało wykryte. Dodam, że lekarka tez potwierdziła iz mała najwyrazniej bardziej sie poci kiedy sie denerwuje. Ale zwróciła tez uwage na duże pulsujące ciemiączko i za każdym razem zadawała mi pytanie czy poci sie główka i czy poduszka jest np. mokra.To pamiętam dobrze.I lekarka mówiła, że dlatego sie pytała wciąż bo ciemiączko wzbudziło jej podejrzenia. I słusznie!
21Aneta
2006-04-11
12:21:03
Email
Dzięki Ci Olga. Trochę mnie uspokoiłaś. Ale co z Dominisiem okaże się w czwartek.
Olga
2006-04-11
12:46:14
Email
Wiem, że lekarze patrzą także na twardość główki..I w ten sposób tez sprawdzają wstępnie czy wszystko jest ok. ale to tylko wstępnie i bez objawów typowych..Jeśli więc było ok to teraz tez będzie ..A jesli nawet wykryjesz przez badanie niedobór witam. D to będzie on z pewnością mały tak jak ja miałam z moją córeczką. A pediatra odpowiedziała mi,że na podstawie wielkości ciemienia, opóznionego ząbkowania czy nadmiernego pocenia sie główki nalezy wykonac oznaczenie gospodarki fosfornowo- wapniowej..że bez tego nie ma żadnych podstaw do zwiększenia dawki witaminy D , zalecanej dawki.A rozmiekanie potylicy może wskazywać także na nadmiar fosforanów i zdarza sie także zdrowym, szybkorosnącym niemowlakom, podobnie jak pocenie sie główki. Ale sprawdzic trzeba i nie martwic sie zanadto jak cos wyjdzie. Podajesz przeciez witaminę i wychodzisz na spacery..Daj znać!!!! I nie martw się..nie takie to straszne jak się nie raz słyszy ..Częściej dzieci mają nadmiar niż niedobór
Olga
2006-04-11
12:51:52
Email
Wiem sama po sobie, że warto wszystko sprawdzać ale się nie zamartwiać na zapas.. To do czwartku.Papatki
21Aneta
2006-04-13
16:27:22
Email
Byłam dziś z Dominikiem u pediatry. Obejrzała go i powiedziała mi, że nie widzi u niego żadnych oznak wskazujących na krzywicę a pocenie główki nie świadczy o niej jednoznacznie. Zbadała go, osłuchała. Stwierdziła, że jest bardzo "żywy" i że prawdopodobnie jest mu po prostu ciepło. Kazała dawać mu wapno w syropie dla dzieci i przyjść za trzy tygodnie jeszcze raz. Jeśli do tego czasu nic się nie zmieni i mały wciąż będzie się tak pocił to da mi skierowanie na badania. Dodatkowo dostałam syrop Hydroxyzinum, bo od czasu wypadku (tj. od soboty) mały w nocy mało śpi i budzi się z płaczem, a ten syropek jest uspokajający i podobno dzieci po nim lepiej śpią. Czy któraś z Was używała tego syropku dla swojego maleństwa? Jeśli tak to jak wasze pociechy na niego reagowały i czy naprawdę lepiej spały? A wracając do tego pocenia, pani doktor powiedziała, że Dominik się pięknie rozwija i jest super zdrowiutki i że nie mam się niczym martwić prez święta. Waży 8,8 kg i mierzy 74 cm. Duży prawda? A po wizycie u lekarza byliśmy na trzygodzinnym spacerku bo pogoda dziś u nas piękna :)))))))))
21Aneta
2006-04-29
09:22:49
Email
Dziewczyny, już dwa tygodnie przeszło daję Dominikowi to wapno i nic... Mały jak sie pocił tak sie poci. Dziś spał ze mną łóżku... i miał całą główkę spoconą. Dosłownie mokrą. Chyba jednak pediatra skieruje nas na te badania :(
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum