szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - MATERACYK GRYCZANO - KOKOSOWY


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Napisano: Treść:
Betti
2006-03-14
Email
Cześc dziewczyny, jutro idę do szpitala rodzić, i chciałam przygotować łóżeczko dla maluszka, tylko mam problem (błąchy, ale jest) nie wiem na której stronie powinien leżeć noworodek? Wiem, że póżniej się zmienia na drugą, ale od której zacząć??? Pozdrawiam, i proszę trzymajcie za mnie kciuki, bo do odważnych kobiet nie należę (szkoda), i mam ogromnego pietra.
pinkie
2006-05-21
09:27:49
Email
hahaha faktycznie! Mam ją zawsze pod ręką, bo dokładnie opisuje jak dzidzia rośnie w każdym tygodniu ciąży. A kupiłam ją ... 3 lata przed zajściem w ciążę, kiedy zapragnęłam dziecka. Inną kupiłam też na długo przed poczęciem, bo był dołączony mój ulubiony film ;) I teraz to są moje ulubione lektury!
kyja
2006-05-21
10:53:57
Email
sliczne mebelki!kąt jest na pewno za duży-wystarczy, tak jak napisała Goga, podłozyć grubą ksiązkę pod nóżki łóżeczka od strony głowy.Też tak robiłam, gdy Misio był malutki i spał ( jeszcze;-)) w łóżeczku.Pozdrawiam!!
pinkie
2006-05-21
13:49:36
Email
Dzięki, dziewczyny. Mebelki (łóżeczko, komoda, szafa) dostaliśmy od znajomych, za co jesteśmy im niewymownie wdzięczni i musimy je szanować (może jeszcze komuś sie przydadzą). Dzięki temu mogliśmy zaszaleć z tapetką. Jak już wszystko będzie urządzone na tip-top, to umieszczę zdjęcia pokoju w topicu o pokojach dziecinnych.
pinkie
2006-05-21
13:54:18
Email
Acha! ja tu szyję prześcieradełka z gumką z płótna bawełnianego, a tu mi mama mówi, ze lepsze by były z flaneli, bo flanelka ciepła, a płótno chłodzi. Nie chce frotki, bo cała kocia sierść na tym się będzie zatrzymywać. Myślicie, ze dziecko mi będzi e marznąć na zwykłym prześcieradle?
MoNiSiA
2006-05-21
14:47:22
Email
Ja mam z frotki. Myślę, że na zwykłej bawełence nie zmarznie maluszek. Na kiedy masz termin Pinkie? Pozdrawiam i proszę wygłaskać brzusio :)
pinkie
2006-05-21
18:48:02
Email
Termin mam na 30 czerwca, ale na USG w 20-tym tyg wyszło, ze dziecko jest o tydzień większe, a lekarz nie zmienił terminu. Może na tym USG się okaże, kiedy dokładnie jest termin. Mam nadzieję, ze będzie ciepło ;)
Goga66
2006-05-21
20:37:01
Email
Też miałam termin na 30-czerwca i ostatecznie mam Zuzię z 11.06. Też była dość duża pod koniec ciąży. A znasz płeć?
MoNiSiA
2006-05-21
22:08:19
Email
A ja miałam terminów kilka. Ostatni był na 26 czerwca, ale prawidłowy był na 18. Z miesiączki ostatniej na 12, tak więc poprostu zgaduj-zgadula. ;) Jestem przekonana, że moje dziecko by w ogóle nie wyszło, gdyby nie pomoc lekarzy. Siedziała sobie jak gdyby nigdy nic i szczęśliwa była, a ja tyłam z dnia na dzień, byłam chodzącą wodą jednym słowem. ;-) Na szczęście lekarz przebił wody i moje dziecko został dosłownie wyrzucone ze swojego dotychczasowego lokum. Urodziła się trochę z przesuszoną skórką, ale poza tym było wszystko supcio :-) Jednak samego bólu porodowego wolę nie wspominać. Hihi. Pozdrawiam.
pinkie
2006-05-21
22:44:37
Email
Spodziewam się synka. Tomuś mu będzie na imię
joanna
2006-05-22
14:48:19
Email
Witam! Mam pytanko, bo piszecie o koncie ustawienia materacyka, o ksiazkach pod nogami lozka itd. Czy to jest rzeczywiscie potrzebne, zeby dzieciatko nie lezalo plasko, bo mi sie wydawalo, ze wlasnie plasko jest dobrze.Niespotkalam sie z tym wczesniej, kacik dla malenstwa gotowy, wiec prosze o pomoc. Z gory wielkie dzieki! A Pinkie:Ta tapetka sie super zgrala do mebelek-slodkie!
pinkie
2006-05-22
18:28:47
Email
Czytałam, ze jest kilka aspektów tego, aby dzieci leżały pod małym kątem: zmniejsza to ryzyko śmierci łóżeczkowej, bezdechu zapobiega zachłystnięciu, w razie kataru dziecku się łatwiej oddycha, wpływa to też na rozwój szczęk i zębów (zgryz) - to z ksiażki mojej koleżanki studentki stomatologii. Mnie lekarka mówiła o kącie 15 stopni, ale już sprawdziłam i to raczej nie możliwe, chyba że jest to taka poduszka w kształcie klina, którą widziałam w sklepie. Pozdrawiam
joanna
2006-05-27
20:06:04
Email
Dzieki Pinkie za wytlumaczenie , rzerczywiscie jest to bardzo logiczne, az dziwie sie jak mozliwe, ze sie z tym wczewsniej nie spotkalam.Pozdrawiam!
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum