szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - PLAN ZYWIENIA -skorygujciejak coś jest nie tak


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
Migotka
2006-03-07
Email
Dostałam zalecenie od lekarza by odstawic Alusia od piersi.Z tego powodu jestem zmuszona zmodyfikowac mu harmonogram jedzenia.Bardzo Was prosze o to byscie napisały swoje uwagi co do moich planów. *Rano ok.godziny 8.00- 180 ml mleka modyfikowanego(Bebilon2) +3 łyżki kaszki * ok.godziny 11.00 kubeczek musu jabłkowo-bananowego(skarby z ogrodu Bobovita) * ok godziny 13.00- soczek owocowy i zupka warzywna(Bobovita) * ok.15.00- 100ml.mleka modyfikowaneko + i miareczka kaszki bananowej(bo Aluś nie cierci samego mleka, a ta odrobinka kaszki troche polepsza smak) * ok. godziny 17.00- obiadek(Bobovita) * ok. godziny 18.00- 80ml.herbatki(HIPP)* ok. godziny 19.30- 120 ml.mleka modyfikowanego+ 3 łyzki kaszki *W nocy karmienie ( 2 razy podczas przebudzenia) karmienie piersią. Zaznaczam,że Aluś ma 7 miesięcy i w zasadzie już od jakiegoś czasu trzymamy się tego planu,teraz tylko dodałam obiadek i inaczej ustawiąłam odsepy czsowe,tak bym nie musiała karmic piersią,a mały nie był godny.
----------
2006-03-07
14:45:35
Email
....
Migotka
2006-03-07
14:46:46
Email
Co to oznacza?Robię coś aż tak głupiego?
Goga66
2006-03-07
19:47:52
Email
Migotka, nie przejmuj się - to pewnie był "dowcipny inaczej" żart jednej pani :( Ja Ci nie pomogę, bo na razie z Zuzą walczę o każdą łyżeczkę - chce tylko pić mleczko
NIECHA
2006-03-07
21:27:59
Email
Migotka widzę ,ze nikt sie nie podejmuje tematu, więc może ja spróbuję. Przede wszystkim to powinnaś dawać dziecku co drugi dzień pół żółtka. ( chyba ze jest uczulone). Trudno mi się odnieść do ilości mleka modyfikowanego, bo według wytycznych 7 ms.dziecko powinno jeść 3x dziennie po 180-220 ml. mleka jako bazy do posiłków mlecznych. Ty dajesz mniej w dzień ale karmisz piersią w nocy i niewiadomo ile twoje dziecko wtedy zje. Jeżeli jest zadowolone, dobrze przybiera na wadze to pewnie wszystko jest w porządku. Ja sypałabym więcej kaszki zeby posiłki były bardziej sycące. Moje dziecko by się nie najadło samym mleczkiem z 1 łyżeczką kaszki, ale moje dziecko to mały głodomorek. Może niech inne mamuśki się wypowiedzą, bo sama jestem ciekawa jak karmią swoje maluchy.
21Aneta
2006-03-07
23:27:11
Email
Mój synek skończył dziś pół roczku, od miesiąca daję mu jedzonko ze słoiczków. Ciągle karmię piersią. Mój całodzienny jadłospis nie jest skomplikowany : rano po obudzeniu cycuś, ok. godz. 11-12 deser ze słoiczka (synek bardzo go lubi i zjada cały), koło godz.15-16 obiadek lub zupka (też ze słoiczka), a potem juz tylko cycek albo jakiś soczek (synek nie lubi i wypija bardzo niechętnie). W nocy Dominik budzi się raz albo dwa, wtedy staram się go nie karmić (przyzwyczaił sie, że co zapłacze to lecę z cyckiem) tylko chwilkę polulkam i śpi dalej chociaż najczęściej trochę mu daję possać w nocy. Dodam, że kupuję jedzonko bobovita i bardzo ono mojemu synkowi smakuje, gerbera też bardzo lubi.
21Aneta
2006-03-07
23:30:25
Email
No i daję mojemu małemu synka również wtedy kiedy sam sobie tego zażyczy, np. jeśli płacze bo ma się ochotę poprzytulać :) Wtedy też chętnie pije. I po każdym obiadku czy deserku dostaję mleczko z cycusia do popicia.
21Aneta
2006-03-07
23:31:23
Email
chciałam powiedzieć, że daję mu cycka kiedy sobie tego zażyczy :)
Dominika
2006-03-08
00:51:04
Email
21Aneta a kiedy planujesz wprowadzic kaszki (np. ryzowa) bo moj Kubus za dwa dni konczy tez pol roczku i jego jadlospis jest dokladnie taki sam jak u Twojego malenstwa ( nawet godziny sie zgadzaja) tylko ze ja daje jeszcze Kubusiowi herbatke rumiankowa od czasu do czasu...ale zastanawiam sie kiedy zaczac podawac kaszki bo pediatra powiedziala mi ze powinnam jak skonczy 6 miesiecy...
21Aneta
2006-03-08
09:41:24
Email
Ja małemu kaszki już próbowałam podawać ale on strasznie ich nie lubi, wszystko wypluwa. Za to obiadki i desery uwielbia. Jeśli twój maluszek polubi kaszki to wydaje mi się , że możesz mu je dawać już teraz. (ja pierwszy raz dałam jak skończył 5 miesięcy, kupiłam taką kaszkę od 5 miesiąca).
Goga66
2006-03-08
09:50:34
Email
Aneta - moja Zuzia też nie lubi kaszek ale np lubi deserek owocowy zageszczony trochę kaszką. W ten sposób ją przemycam. Spróbujcie - deserek jest bardziej sycący
21Aneta
2006-03-08
13:03:00
Email
Zrobiłam Goga jak mi radziłaś - dodałam kaszkę do deserku. Mój synek chyba wyczaił podstęp... bo nie chciał mi tego deserku zjeść (a zawsze jadł go bez problemu) i strasznie się kręcił. W sumie to zjadł na siłę :)
Goga66
2006-03-08
13:24:30
Email
wiesz co, a moja Zuzia odwrotnie - sama kaszka be, sam deserek nie bardzo, a razem chętniej zjada :)
Goga66
2006-03-08
13:31:19
Email
moje kaszki są bezmleczne - ryżowo-malinowa np.
roma
2006-03-08
16:35:48
Email
Ja też walczę o każdą zjedzoną łyżeczkę zupki, deserku czy kaszki. buuuu.. Patryk na dodatek nie przybiera zbyt wiele na wadze choć przyrost jest miarowy.Czasami zje pół słoiczka jakiejś zupki z Gerbera ale to przy bardzo dobrym humorze i po dłuższym spacerze.Lubi same starte jabłuszka. Czasami dodaję do nich kaszkę.Czasami sie udaje podstęp..ale tylko czasami...Kilka razy się zdarzyło, że zjadł cały słoiczek deserku ale to zaledwie kilka razy.Butla z mleczkiem jest numerem jeden, choc i tego mleczka nie wypija znowu tak dużo...Mam nadzieje, że mu sie to odmieni i nie będzie takim niejadkiem..:((
ella
2006-03-08
16:58:44
Email
Moja corcia czesto lezala w szpitalu tam karmione sa dzieci co trzy godzinki.Teraz juz nie chodzi tak czesto do szpitala ale jest przyzwyczajona do por karmienia tak jak tam.O 9:00 je mleczko z kaszka ryzowa,o 12;00 obiadek 15;00 mleczko z kaszka ,18;00 deserek o 19;30 kaszke mleczno-ryzowa i idzie ladnie spac.Mirelka ma skonczone 10 miesiecy powinnam jej wprowadzic dobre sniadanka,ale mam problem bo nie wiem czy powinnam odstawic poranne mleczko.
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum