szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - ZĄBKOWANIE


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
agnieszka74
2005-02-17
Email
W JAKIM WIEKU DZIECKO JUZ MOZE ZĄBKOWAĆ ?? KUBA MA NIECAŁE 4 MIESIĄCE ALE SIE STRASZNIE SLINI, GRYZIE ŁAPKI I MARUDZI...JAK TO BYŁO Z WASZYMI MALUSZKAMI ???


agnieszka74
2005-02-17
16:14:49
Email
OOO NIE ZAUWAZYŁAM ZE JUZ JEST PORUSZONY TEN TEMAT.....:-)
Mała
2005-02-18
11:57:22
Email
Natalka ślini się bardziej od 3 miesiaca.Od tego okresu pakowała też wszystko do buzi.Ma ponad 5,5 miesiąca i ani jednego ząbka.Ale coraz bardziej gryzie rączki i wszystko co popadnie.A dziąsełka opuchnięte ma od paru tygodni.daję jej schłodzone gryzaczki i od czasu do czasu kiedy ma akcję płaczu bez powodu smaruję zelem lub psikam tantum verde na dziąsełka.Bardzo dobrze łągodzi.I spokj na parę godzin;).Pediatra mówi że zanim ząbki sie pojawią to naprawdę może sporo potrwać.Poobserwuj dziąsełka Maleństwa.Ale szczerze mówiąc myślę ze jeszcze troszkę potrwa zanim zobaczysz pierwszy ząbek;)
sylwia
2005-02-18
14:02:35
Email
Kup sobie calgel. Na jakiś czas pomaga. Sa też czopki homeopatyczne viburco
magda
2005-09-18
10:04:03
Email
Moja Olcia kończy 3 miesiąc.Do tej pory była grzeczna jak aniołek,a ostatnio jest nie do zniesienia.Płacze i marudzi bez powodu.Na dolnych dziąsełkach ma dziwne białe plamki.Czy to mogą byc pierwsze oznaki wychodzących ząbków???
andzia
2005-09-18
10:17:20
Email
Magda wydaje mi sie ze to moga byc zabki. Moja 3,5 mies Wiki slini sie i pcha raczki do buzi (jak i inne przedmioty) od jakis 4 tyg a ostatnio jeszcze doszlo straszne marudzenie placz bez powodu slaby apetyt i malo snu. Poszlam do pediatry i powiedziala ze to zabki i zeby wyczekiwac za kilka tyg powinny sie pojawic. Smaruje jej dziasla zelem i podaje Viburcol ale np wczoraj byl straszny dzien- wpadala w taki placz nie wiedzialam co robic nawet noszenie na rekach malo dzialalo az wieczorem padla zmeczona. Oby ten koszmar szybko sie skonczyl!!
Julia
2005-09-23
20:04:25
Email
Magda i Andzia! Te białe plamki mogą byc mylace. Mój Bartek też je miał, jak miał ok 3 miesięcy, do tego strasznie się wtedy zaczął ślinić. Narobiłam afery w całej rodzinie, że mu zęby idą i się cieszyłam z tego, a tym,czasem pierwszy ząb wyrżnął się, jak Bartek miał prawie 9 miesięcy! Nie wiem, skąd się biorą te białe plamki, ale u nas to nie były ząbki. Poza tym większość dzieci bardzo się ślini w wieku 3 mies i wkłada rączki do buzi. Dziecko po pierwsze nie potrafi jeszcze połykać ślini, a rączki pakuje do buzi, bo je właśnie odkryło.
sylwetka
2005-11-17
22:44:53
Email
I jeszcze jeden w górę :) no właśnie kiedy i które ząbki wiemy z książek. Mojej Agatce wyszły dwie dolne jedynki na dzień przed ukończeniem 6m-cy. Problem widzę w tym,że ona ma opuchnięte dolne dziąsełka, tak jakby miały jej iść dalej dolne ząbki. Czy to możliwe, takie anomalie?
Michalina
2005-11-18
09:24:35
Email
Mój Łukasz zaczął się ślinić gdy miał 3 miesiące. Przy każdej wizycie w przychodni pediatrzyca mówiła, że ząbki są już tuż tuż i tak czekaliśmy na te perełki do 7 miesiąca :). Pierwsza dolna jedynka wyszła gdy Mały miał 7 m-cy, druga gdy 7,5. Teraz Łukasz ma 10,5 miesiąca i ma już 6 zębów.
Michalina
2005-11-18
09:28:37
Email
Sylwetka, z książek wiem, że najpierw idą 2 dolne jedynki, potem 2 górne jedynki, potem dolne dwójki. Mój Łukasz najpierw dostal 2 dolne jedynki (czyli ksiażkowo), a potem prawie naraz wyszły mu gorne jedynki i górne dwójki. Dolnych dwójek nadal nie widać. Czyli anomalie się zdarzają czym nie należy się przejmować.
Goga66
2005-11-18
10:27:35
Email
Jedno z dzieci mojej koleżanki dostałó najpierw górne jedynki. Moja Zuzia ślini się i wszystko gryzie od 2 miesięcy. Trze łapkami po dziąsłach. Wieczorem jest marudna i ma lekko podwyższoną temperaturę od 2 tygodni. I nic, ani śladu ząbków. Nawet lekarka jak ją zobaczyła obślinioną i z gryzakiem w pyszczku, zaczęła oglądać dziąsła. Ale podobno od pierwszych objawów do pierwszych ząbków może minąć i kilka miesięcy. Ostatnio Zuzia na dodatek ściska mi boleśnie brodawkę dziąsełkami pod koniec karmienia. To podobno też czasem oznaka początków ząbkowania. Jak mnie już tak ściśnie wyrośniętymi ząbkami to chyba odlęcę na księżyc z bólu. A nie chce się skubana tego oduczyć. Buntuje się jak jej daje do zrozumienia, że tak nie wolno. Jest potwornie uparta. Ale już w ciąży czułam, że ma "charakterek", kiedy mnie kopała jak sobie pozwoliłam oprzeć ręce na brzuchu. Nie mijała minuta i dostawałam silnego kopa :)) w te ręce. Ciekawe jak później będę sobie radzić z małym potworkiem ;))
Goga66
2005-11-18
10:29:59
Email
Acha - nie widzę różnicy po calgelu. Może za mało go biorę. Zuzia lubi jak go rozsmarowuję w jej pyszczku ale nie widzę, żeby mniej tarła dziąsła czy mniej marudziła po użyciu tego preparatu
paren1
2005-11-18
13:01:32
Email
no to w górę ;-))) Moja Martynka (4mce) też ślini się na potęgę od miesiąca, od dwóch tygodni maruda popołudniami, że ho ho. Smaruję jej calgelem dziąsła, ale tak jak Goga nie widzę róznicy w jej zachowaniu za wyjątkiem chwili kiedy jej te dziąsełka smaruję, a potem od nowa Polska Ludowa ;-))).Jak byłyśmy we wtorek na szczepieniu to lekarka też powiedziała, że ząbki niedługo się pojawią, poza tym Mała też zaczyna mnie "podgryzać" przy jedzeniu szczególnie nocą lub rano i to tak, że mam ochotę wyyyyyććććć!! co to będzie jak te zęby jej już wyjdą....
sylwetka
2005-11-18
17:30:10
Email
hmm moja też się śliniła długo i marudziłaaż się śmieliśmy kiedy ktoś jej zachowanie tłumaczył zębami.Taaak idą już piąty miot zębów lub taak a którymi dzwiami itp a one same niespodziewanie wyskoczyły i rosną.
Julia
2005-11-18
19:25:23
Email
Sylwetko naszemu Bartkowi najpierw wyszły cztery ząbki na dole. Potem długo nic nie było i dopiero kilka dni temu przebiły się górne jedynki. Masz kolejny dowód na to, że ząbkowanie nie zawsze przebiega książkowo. Bartek ma 6 zębów a ma już 14 mies. Chyba mało tych zębów jak na ten wiek ;o)
sylwetka
2005-11-18
23:51:06
Email
UffJulio właśnie czekałam na opis takiego przypadku, bo dzień po dniu coraz bardziej wydaje mi się,że tak właśnie się stanie. Zębale na dole. Napiszę co z tego wyjdzie. Pozdrawiam
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum