szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - PĘPUSZEK


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Napisano: Treść:
JOLA-JOLKA
2006-02-26
Email
Dziś przy przebieraniu zauważyłam, że mojemu tygodniowemu synkowi jakby lekko krwawił pępek.Krwi nie widać tylko na pieluszce była zaschnięta krew.znajoma mówi, że pewnie mu się oczyszcza.Czy napewno?Może zabrać go do lekarza.Krwi było mało i zaschnięta.Może podrażnił w nocy o pieluchę.Co robić?
Goga66
2006-06-13
16:13:52
Email
no nie wiem. Tam gdzie nie przemywałam, bo bałam się sięgnąć wyhodowały się bakterie i trzeba było maść z antybiotykiem stosować. Jest teoria, że nie przecina się pępowiny, wtedy samo łożysko odpada, kiedym pępowina zaschnie i faktycznie nic nie trzeba. Ale część lekarzy uważa, że takie łożysko to siedlisko zarazy. Są jednak kobiety, które taki poród przeżyły i twierdzą, że ich dzieci lepiej śpią i jedzą niż te z tradycyjnie potraktowaną pępowiną...
pinkie
2006-06-13
16:20:52
Email
ŻARTUJESZ... i co, dziecko cały czas z łożyskiem leży? je? przebiera? Jak długo? trochę makabryczna ta teoria... Aż trudno sobie wyobrazić. Wiem tylko, ze gdyby się zdarzyło urodzić dziecko z dala od jakiejkolwiek pomocy, to nie wolno pępowiny odcinac, tylko zawieźć do szpitala z łożyskiem.
Basia.26
2006-06-13
16:41:50
Email
spirytus dezynfekuje gojący się pępek, bo jakby nie patrzyc, jest to otwarta rana dprowadząca do jamy brzusznej. warto zapytać położną środowiskową jak czyścić taki pępęk, bo jego należy bardzo dokładnie obczyścić patyczkiem również pod kikutkiem, o czym czesto młode mamy nie wiedzą. jeśli zaniedbamy to czyszczenie i tylko na zewnątrz bedzie pępuś przemywany, wówczas może dojsc nawet do procesu gnicia. warto więc dopytać jak to robic. można takiej widzy zasiegnąc już na oddziale noworodków w szpitalu:)
Goga66
2006-06-13
16:52:44
Email
Pinkie - dokładnie nie wiem. Może gdzieś piszą o tzw. porodach lotosowych w necie :)))
pinkie
2006-06-13
17:01:10
Email
Znalazłam! Bardzo to ciekawe! Dzięki!
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum