szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - PĘPUSZEK


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
JOLA-JOLKA
2006-02-26
Email
Dziś przy przebieraniu zauważyłam, że mojemu tygodniowemu synkowi jakby lekko krwawił pępek.Krwi nie widać tylko na pieluszce była zaschnięta krew.znajoma mówi, że pewnie mu się oczyszcza.Czy napewno?Może zabrać go do lekarza.Krwi było mało i zaschnięta.Może podrażnił w nocy o pieluchę.Co robić?
agnieszka74
2006-02-26
12:34:03
Email
Jolu ja tez sie wystraszyłam jak zobaczyłam krew na pieluszcze, ale okazało sie ze nieraz tak jest... Jezeli mocno nie leci nie ma sie czego bać..obmyj dobrze pępusia wokół, lub polej delikatnie spirytusem z riwanolem jak sie boisz..wezwij pielegniarke niech zobaczy.. Masz moze gg ???
bela
2006-02-26
12:58:04
Email
a mojemu 11 dniowemu smykowi pepek odpadl sam - wczoraj!!
Michalina
2006-02-26
15:57:28
Email
Mojemu Łukaszowi pępek odpadł po 4 tygodniach !!! Potem jeszcze przez kolejne 2 tygodnie przemywałam gencjaną. Pilnuj żeby kikiut pępka byl suchy, nie mocz go podczas kąpieli. 2 razy dziennie za pomocą patyczków przemywaj gencjaną. Gencjana jest filoetowa więc brudzi ciuszki, ale nie martw się ładnie schodzi z ubranek w praniu.
monia 25
2006-02-26
20:24:36
Email
u nas też tak było, małej pępuszek odpadł po trzech tyg. i w miedzyczasie od czasu do czasu krwawił jej, my sie tak tym przeraźiliśmy że wezwaliśmy pielęg. środowiskową, ona obejrzała i stw, że goi sie i strupek wewn. sie naruszył, ale to nic takiego.kazała nam dokładnie nasaczac go spirytusem, i my myliśmy jej normalnie woda podczas kąpieli, nic sie nie martw, zagoi się. pozdrawiam
JOLA-JOLKA
2006-02-26
22:08:57
Email
BYŁAM DZIŚ NA ZDJĘCIU SZWÓW.MAŁEGO WZIĘLIŚMY ZE SOBĄ.OBEJRZELI PĘPEK I OKAZAŁO SIĘ, ŻE ZA PŁYTKO GO PRZEMYWALIŚMY.POKAZALI JAK TO ROBIĆ.DZIĘKI ZA WSPARCIE.POZDRAWIAM.
Magdalenka
2006-02-26
22:32:37
Email
mojej julce odpadal az 3 tygodnie. w miedzyxczasei zaczal brzydko pachniec. lekarka przepisla masc z antybiotykiem. pomoglo bardzo szybko. poetm pare razy krew tez sie pojawiala, ale juz po odpadnieciu, i tylko na waciku albo zaschnieta na pieluszce. mala ma juz 3 miesiace, pepuszek jest ok
Basia 26
2006-02-27
07:19:47
Email
Jolu no właśnie miałam ci pisac, że pewnie za płytko, bo ja robiłam tak samo, ale położna środowiskowa podczas wizyty mi wszystko wyjasniła i pokazała:)
Kajka
2006-02-27
09:13:11
Email
a mojemy pepuszek przedwczoraj odpadl:) tylko zatanawia mnie jedno... bo zostalo cos czarnego, jakgdyby jeszcze zoltawego... co to jest? nie wiecie przypadkiem??
Goga66
2006-02-27
10:15:18
Email
pewnie strupek na rance, która się zazwyczaj gdzieś tam pod spodem robi. Jeszcze jakiś czas będzie się goił
Kajka
2006-02-27
10:17:31
Email
czyli nic zlego sie nie dzieje:) uff:) dzieki
Goga66
2006-02-27
10:46:28
Email
chyba nie - nie widziałam tego pępuszka :) Ale pamiętam, że Zuzi takie czarne w załamaniach pępuszka jakiś czas pozostawało. I to chyba były części strupka - ale to już 8 miesięcy temu było. Jeżeli nic tam brzydko nie pachnie, nie sączy się - to chyba nic sie złego nie dzieje. Ale przemywajcie jeszcze jakiś czas to spirytusem
dota
2006-06-12
14:16:04
Email
U mojego maluszka też jest zaschnięta krew na pępuszku :( i lekarka kazała nam iść do chirurga na lapisowanie, ale nadal jest zaschnięta krew. Jutro idziemy na kontrolę (o ile się dostaniemy ...ehh ci lekarze) Mam nadzieję że wszystko bedzie dobrze. Trochę stresu juz przeżyliśmy i nadal troche sie boję :(
basienka25
2006-06-12
15:27:31
Email
Moja Ola chyba pobiła rekord.Pępuszek odpadł jej po prawie trzech miesiącach:)))
21Aneta
2006-06-12
15:27:53
Email
Jak mojemu Dominikowi odpadł pępuszek to też mu takie brzydkie zostało, takie czarne i jakby lekko z ropką.. Też sie tego przestraszyłam ale przymywałam jeszcze dwa dni spirytusem (a właściwie czystą wódką) i wtedy skórka się zasklepiła i pępuszek się pieknie zagoił. Potem jeszcze od czasu do czasu po kąpieli patyczkiem do uszu wycierałam jeszcze te skórki w pępuszku bo troszkę krewki czasem się zdażyło... ale jak już było czysto to przestałam i teraz Dominiś ma naprawde śliczny pepuszek.
pinkie
2006-06-13
15:50:54
Email
Przeczytałam w mojej ksiażce "Pierwszy rok życia dziecka", ze jest nowa teoria, mianowicie, ze pępek beż używania spirytusu goi się tak samo, lub nawet szybciej. Czy któraś z Was nie używała spirytusu w ogóle?
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum