szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Jak rozpoznac zeza?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Napisano: Treść:
Migotaka
2006-02-21
Email
Aluś ma 6 miesięcy,od niedawna zauważyłam,że jego lewe oczko czasami ucieka mu do środka.Nie wiem jak sobie z tym poradzic,bo nie umiem tego odpowiednio nazwać.Wedłóg mnie to poczatek zeza i fakt ten bardzo mnie niepokoi.Zgłosiłam się z tym do naszego pediatry,ale on niczego nie dostrzegł i stwierdził,ze wszystko jest w jak najlepszym pożądku,dając mi nawet do zrozumienia,że sama wyszukuję problem.Próbowałam mu wytłumaczyć,ze to oczku przeważnie jest ustawione poprawnie,ale zdaża sie i to ostatnio coraz częściej,że ucieka do środka,ale on soje,że wszystko jest ok.Proszę więc Was o rady.Wiem,że nie cięzko Wam będzie mi pomóc bo tego nie widzicie,ale wierzcie mi,że naprawdę lewe oczko czasami ucieka do środka.Powiedzie mi jakie są obiawy zeza i jak go prawidłowo rozpoznać?Co powinnam zrobić,może są jakieś ćwiczenia na oczy dla takich maluchów?Może powinnam z nim iśc do okulisty?Nie wiem jednak na czym takie badanie może polegac i troche sie obawiam,że może być bolesne.Jeżeli któraś z Was miała podobne zmartwienie to bardzo prosze niech napisze mi jak sobie z tym problemem poradziła.Szczerze dziękuję za Wszystkie odpowiedzi.
Goga66
2006-02-22
15:26:50
Email
Współczuję Migotko. Sama wiem, co to znaczy, bo pół roku op ślubie wyjechałam do pracy do Niemiec na pół roku. Nie było mi lekko. Mam nadzieję, ze masz w Gdańsku jakąś bliższą rodzinę - kogoś, kto Ci pomoże, kiedy będziesz potrzebowała wsparcia przy maluszku czy wylania swoich smutków. Jak nie - to zawsze służę Ci wsparciem na forum lub gg 4623843. Jeżeli mąż wyjeżdża, to może wybierzcie się przed jego wyjazdem do okulisty. Przy zakraplaniu oczek atropiną potrzebne są 4 ręce, żeby maluszek od razu po zakropleniu nie zamknął oka. Dowiesz się przynajmniej co i jak. Bo inaczej radziłabym Ci jeszczeop czekać ze 2 miesiące, jak maluch już będzie z miesiąc lub dwa bawił się na siedząco. Nie martw się - zez to nie jest straszna przypadłość i teraz w 90 proc. przypadków się go leczy takim czy innym sposobem. A Twój maluszek jeżeli nawet ma, to lekkiego zeza :)
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum