szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Sierpień 2005


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
Isia
2006-02-11
Email
Albo ja ślepa jestem, albo takiego tematu nie ma. Które z was urodziły w sierpniu 2005 roku? Warto pogadać, wymienić doświadczenia.. Czekam na was!


Beth
2006-02-11
23:33:34
Email
Heeej, ja rodziłam 21 sierpnia. Miało być we wrześniu (9 września), ale synkowi widać spieszyło się na świat;)Jestem otwarta na kontakt i wymianę doświadczeń,podaj tylko jakiś wątek, bo u nas tyle się dzieje...Jak przebiegał Twój poród?Jak rozwija się dzidziuś?
Isia
2006-02-12
15:03:38
Email
Hej, no nareszcie bratnia dusza! Ja urodziłam przez cc (zatrzymanie akcji porodowej po 14 godzinach porodu) moje pierwsze dzieciątko, córeczkę. Weronika przyszła na świat 12 sierpnia, ważąc 3900 i mierząc 54 cm. A od października leczymy jej bioderko (najpierw 5 tygodni pobytu w szpitalu na wyciągu, potem 6 tygodni gipsu). Teraz ma szynę Koszli, może to już ostatni miesiąc... Napisz co tam u Ciebie! Aha- Wiki waży obecnie 7550- mała kluseczka... Pozdrawiam!

Beth
2006-02-13
12:49:54
Email
Hej.Mój Mały waży ok.7 kilo.Rodziłam naturalnie, poród był bardzo ciężki (Mikołajkowi pękł prawy obojczyk), ale za to krótki (ok 6 godzin).Synek dostał 10 punktów, mierzył 55 cm i ważył 3,450 kg. Czy wprowadzasz swojej córci już jakieś stałe pokarmy? Ja jeszcze nie, bo Mały jest alergikiem.Napisz jak sypia Twoja córa. CZy przesypia już całą noc?
Isia
2006-02-13
21:42:51
Email
Witaj! Wiki nie przesypia jeszcze calej nocy, mały łakomczuszek budzi się ostatnio co 3 godziny na papu. A że wstając kilka razy jestem w końcu nieprzytomna, to mała ląduje wreszcie w naszym łóżku. Ciężko mi będzie ją oduczyć, to wszystko przez szpital. Moja córcia miała podwichnięte biodro, byłyśmy 5 tygodni w szpitalu, gdzie wisiała na wyciągu. Wtedy nauczyła się spać przy cycku.. Ząbków jeszcze u niej nie ma, ale ostatnio troszkę jakby marudziła.. Zauważyłam też że reaguje na obce osoby i na to, że mnie przez chwilę czasem nie ma (np gdy wyjdę do sklepu). Nieznajomym się długo i uważnie przygląda, mała czujka :D Moja Wiki wcina już kaszkę mleczno- ryżową, soczki i deserki. Natomiast odmówiła zdecydowanie i stanowczo konsumpcji zupek. Napisz co ma do powiedzenia już Mikołajek i pokaż fotki!! Pozdrawiam!
Beth
2006-02-14
10:08:13
Email
Fotki mam, ale zby duże, żeby móc tu wkleić ( podaj mi swój adres mailowy to Ci wyslę link do albumu na stronach Kodaka).Mój Mikołaj już ma spory zasób dźwięków ( najwięcej na bazie głoski "g"), najbardziej uwielbia robić głośno francuskie "r". Cały czas się śmieje,nieważne czy to jesteśmy my czy ktoś obcy...W ogóle jestem bardzo z niego dumna, to bardzo pogodne, nie sprawiające praktycznie żadnych problemów , dziecko.Możemy z nim normalnie wychodzić i nawet o 22.00 jest jeszcze w stanie się uśmiechać i gugać.Narzekam jeszcze tylko na noce, bo Miki budzi się co 2 godziny ( z dokładnością niemalże co do minuty!)- tak go nauczyłam , kiedy z nami spał i teraz niestety muszę za to płacić.Mały śpi praktycznie cały czas w swoim łóżeczku i... co 2 godziny do niego wstaję...ale nie karmię. Ostatnie cycani e ma o 22.00 a później o 6.00 ( dzisiaj było nawet o 7.00).Jak wstaję do niego w nocy to wystarczy, ze dam mu na sekundkę smoczek, albo tylko położę go na boczek, to znów zasypia. Po święach wprowadziłam w życie metodę Zaklinaczki dzieci z ksiazki "Język niemowląt" i nie powiem...działa super.Na początku był płacz i zgrzytanie zębów, jedzenie co godzinę, odmawianie spania...a teraz w ciągu dnia urządza sobie kilka drzemek, ostatnio zauważyłam, że coraz dłuższe ( już nie 45 minut, ale np. 2 godziny, albo, o zgrozo, 3!).Tylko jeszcze zostały te nocne wstawania...:( Jestem baaardzo zmęczona, ale powiedziałam sobie stop- Mały nie będzie z nami spał. Wierz mi, dzieci wcale wtedy dobrze nie śpią. Poza tym ich brzuszki muszą czasem odpocząć od jedzenia. Aha, u nas wyszły spod dziąsełek dwa ząbki. Jestem w szoku, bo nie było żadnego marudzenia!Co jeszcze...? Włoski już odrastają i w ogóle szybko jakoś teraz rośnie...
Beth
2006-02-14
10:11:45
Email
Napisz czy Wiki już siedzi. Mój Mały jakoś się nie kwapi. Za to podnosi się świętnie na i widze, że już zaczyna podnosić przy tym pupkę jak do raczkowania. Umie już wędrować do tyłu. Robie to tak zabawnie...Odpycha się rączkami i jednocześnie robi wyrzut nóżkami.W ciągu kilku sekund potrafi tak pokonać całe nasze małżeńskie łóżko.Już niestety nie mogę go zostawić ani na moment...
Isia
2006-02-14
22:02:09
Email
Wiesz, ja mam problem z usypianiem przez leczenie Wiki. Pisałam chyba, że byłyśmy w szpitalu na wyciągu 5 tygodni. Nie mogłam jej ściągać do każdego karmienia, więc właziłam na szpitalne łóżeczko i ją karmiłam. No i się przyzwyczaiła. Potem miała na 6 tygodni gips, od pasa do kolan. Była w tym potwornie ciężka i nie dałam rady jej nosić żeby usnęła. I jeszcze to poczucie winy, że dziecko już swoje przeszło.. No więc teraz mam problem. Problem polega głównie na tym, że Wiki nie uwolniła się jeszcze od sprzętów ortopedycznych. Ma założoną szynę Koszli. Nie może się przekręcać na bok, może tylko leżeć na pleckach. Więc w łóżeczku się nie chce bawić, bo się nudzi. I jest częściej na rękach z tego powodu. Planuję naukę samodzielnego zasypiania wtedy, gdy ortopeda pozwoli już zdjąć szynę. Więc kwestia raczkowania czy pełzania też nie wchodzi w grę... Siedzieć sama nie umie, ale podciąga się wzorowo. Mój mail to: isia23@poczta.fm a zdjęcia Wiki znajdziesz tu: www.isia23.bobasy.pl Pozdrawiam!
gigabyte
2006-02-15
11:03:44
Email
witam cie serdecznie isia tu gigabyte moja wikiw wiktoria przyszla na swiat terz przez cc 25 sierpnia ma skaze bialkowa i walczymy z tym a tak ogolnie to jest zdrowa i sliczna ja teraz zadko bywam na kompie bo mieszka gdzie indziej a komp jest mojego brata.pozdrawiam was serdecznie a szczegolnie weroniczke niech szybko wraca do zdrowia.
Beth
2006-02-15
11:21:31
Email
Śliczna ta Twoja córunia!Bardzo Ci współczuję, a szczególnie Wiki, która musi nosić tą szynę.Pocieszę Cię, że ja też swoje przeszłam- Mały od urodzenia ma atopowe zapalenie skóry na tle alergicznym i momentami miał skórę w takim stanie, że bałam się go dotknąć, żeby mu nie zadawać cierpień.Kilka miesięcy u nas przeszło pod znakiem czarnej rozpaczy.Na szczęście już jest dużo lepiej i mogę zajmować się innymi rzeczami. Wcześniej, kiedy inne dzieci już ćwiczyły podnoszenie główki, je nie miałam serca kłaść Mikołaja na brzuszku, gdzie skórę miał całą czerwoną i suchą.Ta alergia przesłaniała nam wszystkie dotychczasowe radości.
Isia
2006-02-17
15:24:17
Email
Gigabyte!! Kopę lat!! Niech Ci się córunia zdrowo chowa i zaglądaj tutaj częściej!! Beth- jak to się mówi- nie ma kącika bez krzyżyka! Ja też nie mogłam patrzeć (pisałam sobie na innym forum długic czas) jak inne mamuśki się przechwalają zdolnościami akrobatycznymi swoich dzieci kiedy moja Wikusia może tylko leżeć na plecach... Dlatego jestem tutaj. Fajnie że jesteś, widzę że zapoczątkowałam "falę" topików miesiącowych... ;) Pozdrawiam Cię serdecznie, ale nie mam siły dzisiaj pisać więcej, bardzo boli mnie głowa. Buziak dla dzidziusia!
Angel
2006-02-20
10:25:49
Email
Witajcie sierpniówki,chciałam do was dołączyć,wcześniej szukałam Was na innej stronie :)Ja mam córeczkę Maję,urodziłam 6 sierpnia,naturalnie.Miała 50cm i mierzyła 2690.
Isia
2006-02-22
10:33:57
Email
Cisza nastała...
pola
2006-03-06
16:05:45
Email
Cześć dziewczyny też jestem szczęśliwą mamusią która rodziła w sierpniu,miał być 18 a był 22 przez cc bo córcia była główką do góry urodzła się 3350i53 cm teraz po skończeniu sześciu miesięcy 8900 i 72cm od zeszłego wtorku ma pierwszy ząbek już zaczyna go widać i czuż jak mnie gryzie w palce
Beth
2006-03-06
16:42:23
Email
Hej! U nas już są dwie dolne jedynki.Obyło się bez płaczu.W sumie gdybym nie zauważyła (13 lutego) tych ząbków przypadkowo przy karmieniu, nie domyśliłabym się za Chiny, że coś się święci.
pola
2006-03-07
09:20:23
Email
Witajcie znowu powiedzcie jak to jest u was z odwracaniem siedzeniem itd. bo moja Paula tylko skacze (sprężynuje) no i siedzi ale sama krótko i paca do tyłu albo na bok ,a do odwracania to Jej wogóle daleko ,leży na brzuchu a jak się Jej znudzi to "krzyczy" i trzeba ją odwrócić. Jak byliśmy na pierwszej wizycie u neurologa to stwierdziła że ma "asymetrie ułożeniową" i musieliśmy iść na rehabilitacje .Napiszcie z kąd jesteście ja z wa-wy pozdrawiam.
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum