szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - maluch zaczyna siadać


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Napisano: Treść:
Aska
2005-02-14
Email
Mamy, które macie siedzące dzieciaczki! -od ilu miesięcy Wasze maluszki zaczęły siedzieć? Ola ma 5 m-cy (skończy 20 lutego) i już od kilku tygodni zaczyna siadać. Na początku jej nie pozwalałam - bo mówią, że dziewczynki nie powinny za wcześnie (ale czy to prawda, nie wiem). Teraz nie chce już przyjmować pozycji półsiedzącej, mała drania mi siada. Nie potrafi jeszcze utrzymać się sama (choć idzie jej to coraz lepiej) mimo wszystko podnosi mi się. Czy jej pozwalać i podtrzywywać ją? to nie za wczas? nie zrobi sobie krzywdy (kręgosłup, bioderka)? Ni wiem czy to ma znaczenie ale podobno mój mąż siedział w wieku 4 m-cy, czy może po tatusiu siada Ola tak wcześnie - czy to właciwie jest wcześnie?
Mała
2005-03-16
09:28:38
Email
ika, Natalka robi tak smao jeśli chodzi o prostowanie nózek.Chociaż potrafi siedzieć bez podparcia i podciąga sie do siedzenia to jeszcze sama nie usiądzie.Zadziera głowę do góry robi miny nie z tej ziemi próbując pociągnąc się do siedzenia.Ale przewraca sie, ale jak tylko poda sie jej ręce-od razu siedzi-zadowolona:-)I wydaje "dźwięki" jakby chciała powiedzieć:"no, w koncu":-)
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum