szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Pies dla dziecka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
Kornela
2006-01-25
Email
Moja koleżanka chce kupic sobie pieska, ma roczna córeczke i mieszka w bloku, nie ma możliwości chodzić z pieskiem na bardzo długie spacery i tu pojawia sie jej pytanie: jakiego pieska najlepiej wybrać, jakie psy są dobre dla dzieci a przy okazji nie za bardzo wymagające, prosze doradźcie coś
Doti
2006-01-25
20:14:57
Email
Labrador- uwielbiają dzieci!! Są łagodne, takie miśki. To taka większa rasa.
Goga66
2006-01-25
21:04:42
Email
ale to chyba jednak nie do bloku. Zamęczy się psina :( Boksery podobno są dobre. Ale myślę, że tu byłby lepszy chyba, mały piesek a wśród małych to nie wiem...
Doti
2006-01-25
21:31:51
Email
Goga, ale czemu ma się zamęczyć? No rzeczywiście mała rasa byłaby lepsza np.sznaucer miniatura.
Magdalenka
2006-01-25
22:06:23
Email
do bloku to najlepiej maly piesek, tym bardziej ze ze spacerami bedzie krucho. labradory sa rzeczywiscie dobre dla dzieci. ja mialam kiedys psa rasy cane corso, duza rasa, ale tez dobra dla dzieciakow. moze jamnik bylby dobry, ale nie wiem jakie te psy maja podejscie do dzieciaczkow. wiem tylko ze malutkie pieski czasem potrafia byc nieco agresywne ze wzgledu na swoj rozmiar wlasnie, czuja ciagla potrzbe obrony wlasnej. najlepiej chyba spytac jakiegos fachowca... ale wydaje mi sie ze tak dlugo jak pies ma zapewniona duzo ilosc spacerow a mieszkanie to nie kawalerka w ktorej mieszka 5 osob, to blok tez jest dobry. najwazniejsze te spacery.
Goga66
2006-01-26
09:32:36
Email
Kornela pisze, że jej koleżanka nie ma czasu na długie spacery. Duży pies wymaga wybiegania nawet jeżeli mieszka w 100 m mieszkaniu. Więc raczej odpada, chociaż te wielkie psy są świetne, labradory też mi się podobają. I właśnie duże są naogół cierpliwsze i łagodniejsze, chociaż moja mama miała kundelka (jako dziecko), który momentami zastępował opiekuna. Pilnował np. żeby nie wychodziła za bramkę na ulicę. Osobiście z małych lubię jamniki ostrowłose - są wesołe i przyjazne ale jak z dziećmi? nie wiem. Bardzo inteligentne, wbrew powszechnej opinii są pudle. To jedna z najinteligentniejszych ras. Ich sierść podobno nie uczula, bo jest tak jak u Yorków jak ludzkie włosy. Przynajmniej tak słyszałam
Basia
2006-01-26
10:56:00
Email
Polecam Westie, poza tym są dobre dla alergików. Mała rasa - terierowaty.
Doti
2006-01-26
11:36:09
Email
moi rodzice mają, ale niemam pojęcia jak się mają do małych dzieci. Mam nadzieję, że ok.
Kornela
2006-01-26
12:24:28
Email
Też słyszałam, że labrador, bokser i alaskan malamute są dobre dla dzieci ale to są jednak dośc duże psy i moja koleżanka boi się że taki piesek bedzie się męczył w bloku, ona ma tylko 2 pokoje. Swoją drogą ile taki pies powiniem codziennie spędzać czasu na spacerach żeby dobrze się wybiegać. Beagle są dośc małę i podobno dobre dla dzieci ale też potrzebują dużo ruchu a poza tym przeczytałam że gdy zostają same to wyją, wiec odpada.
Doti
2006-01-26
12:31:19
Email
to właśnie West moich rodziców

Inka
2006-01-26
12:31:42
Email
Labrador z tego co wiem to faktycznie nadaje sie dla malego dziecka. Ale sa to psy ktore potrzebuja DUZO ruchu. Przynajmniej 2 razy dziennie po godzinnym spacerze albo i dluzej (tak gdzies czytalam ).Wiec taki piesek pomimo ze kochany to w bloku bedzie sie meczył.
Goga66
2006-01-26
12:35:06
Email
Słodki ten West. Uwielbiam psy :) Może jak już w koncu zdecydujemy się na budowę domu, to dla 2 się znajdzie miejsce :)
Kornela
2006-01-26
12:39:48
Email
Właśnie przeczytałam w necie że West nie jest cierpliwym psem i nie za bardzo nadaje się do małych dzieci - choć jest bardzo ładny :-). Nie wiem co wymyśli moja kumpela ale może zdecyduje się poczekać aż jej córeczka troszke podrośnie - cieżko coś odpowiedniego wybrać choć jest tyle piesków.
Kacha
2006-01-26
21:34:47
Email
My z mezem tez myslimy o zakupie pieska, ale na razie odlozylismy to na potem poniewaz moj maz wyjechal do Anglii i nie wiadomo kiedy dokladnie wroci. Sama nie dam rady z malym dzieckiem i psem. Dokonujac wyboru kupilismy ksiazke o roznych rasach psow i zakochalismy sie w buldogu francuskim. Jest to przesympatyczny piesek, ktory uwielbia zabawe z dziecmi, chodzi chetnie na spacery, ale nie lubi biegac. Malo szczeka. Idealny do trzymania w miescie, nawet w malych mieszkaniach. Niestety nie znosi upalow, wiec w gorace dni lepiej go nie przegrzewac. Juz nawet wymyslilismy imie, ma byc suczka Afera! Sciagnelam zdjecie z internetu.

Kacha
2006-01-26
21:56:06
Email
moze teraz sie uda

Edzia
2006-02-03
19:52:45
Email
Witam polecam gorąco corgi (welsh corgi pembroke jest idealny dla dziecka sama mam carigana i jest rewlacja)
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum