szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - ciemiaczko


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
ella
2006-01-25
Email
Mojej Mirelce za szybko zarasta ciemiaczko.Musze mierzyc jej glowke czy prawidlowo rosnie.Moze ktoras z was dziewczyny wie jakie proporcje powinny byc miedzy klatka piersiowa a glowka???Mirelka ma prawie 9 miesiecy.Glowka 44 a klatka piersiowa 48.Ciemiaczko jest bardzo male.Tak bardzo sie martwie.Dodam jeszcze tyle ze Mirelka jest duza jak na swoj wiek.
Goga66
2006-01-25
14:48:08
Email
mojej Zuzi już zarosło prawie a ma 7 miesięcy. Jeżeli Twoja córeczka ma 9 i jeszcze nie zarośnięte, to całkiem normalnie, nawet jak miała małe. Zuzia miała 0,5x 0,5 cm czyli na opuszkę palca. Lekarze twierdzą, że wszystko OK i dużo dzieci tak ma. Zuzia ma teraz 7 mies. też 44 główkę i 44 klatkę piersiową. Mierzy 70,5 cm. Ale przecież to nie jest tak, że kazdy z nas ma taką samą głowę. Niektórzy mają wąskie, niektórzy okrągłe jak piłeczka, inni płaskie. Myślę, że jest wszystko OK. Póki nie zarosło ciemiączko, to czym się martwić? & miesiąc, jak przeczytałam gdzieś odpowiedź lekarza w necie, to granica normy. !0 miesiąc jeżeli zarośnie to klasyczna norma. Tyle, że takim dzieciom naogół nie daje się witaminy D3
Goga66
2006-01-25
14:50:03
Email
zamiast& miało być 7 zamiast ! - 1
Goga66
2006-01-25
14:57:25
Email
nie jest istotne chyba, jak duża jest główka tylko czy rośnie. Więc jak się powiększa w stosunku do poprzedniego miesiąca to jest ok. Zuzia ma nawet większy łepek niż jej wiek wskazuje. A miała tak w 4 tyg. głowę 36,5, piers -34 w 3 mies 40 głowa, 40 piers, w 6 miesiącu 42,5 i piers 43 a w 7 mies 44/44. Uerodziła się z główką 33cm
ella
2006-01-25
16:13:15
Email
NAczytalam sie w internecie czym moze grozic jesli ciemiaczko zarosnie sie za szybko i strasznie sie przestraszylam.Mirelki ciemiaczko jest teraz wielkosci 0,5x0,5cm.Jak sie urodzila miala glowke 34cm.Zastanawiam sie czy prawidlowo przyrasta.to tylko 10cm przez 9 miesiecy.
ella
2006-01-25
16:15:19
Email
a co do witaminki D3 to daje jej kropelke co drugi dzien.Lekarka wyjasnila mi ze ta witamina nie wplywa tylko na to zeby dziecku zarastalo ciemiaczko.
Goga66
2006-01-25
16:35:55
Email
nie znam sie na przyrastaniu główki - lepiej spytaj lekarza. Ale wydaje mi się, że jeżeli poza tym rozwija się prawidłowo, to oznacza, że mózg też się rozwija. Poza tym z tym mierzeniem to też przecież na oko. Nie zmierzysz precyzyjnie. Trochę wyżej czy niżej i inny wynik wychodzi. Moja lekarka twierdzi, że dzieci z zamałym ciemiączkiem mają i tak naogół dużo wapnia. Każdy z 3 pediatrów był przeciwko podawaniu D3. Ale Zuzia od początku miała maluskie ciemiączko. Poza tym kropla na dwa dni to też b. mało.
Goga66
2006-01-25
16:46:11
Email
44 cm w wieku 9 miesięcy mieści się spokojnie na 35 centylu siatki centylowej. Oznacza to, że 35 proc. dzieci w tym wieku ma taki rozmiar główki. Więc raczej nie ma powodu do zmartwien. 44,5 cm ma połowa dzieci w wieku 9 miesiecy i to jest ta niby idealna norma :). To jest ten środowy 50 centyl. Zuzia jest z kolei w grupie 25 proc dzieci (75 centyl) ktore mają trochę większą główkę niż średnia. Ale dopóki mieszczą się na siatce to nie ma co się martwić :)))
Goga66
2006-01-25
17:30:07
Email
To tekst na temat ciemiączka. Nie rozumiem dlaczego mówią Ci, że za szybko zarasta? "Ma kształt latawca lub rombu. Można je wyczuć, a często także zobaczyć na czubku główki. W chwili narodzin ma zazwyczaj około 2-3 centymetrów wielkości, ale zdarzają się także ciemiączka centymetrowe, co wcale nie świadczy o ich jakiejkolwiek nieprawidłowości. Ciemiączko przednie zaczyna się stopniowo zmniejszać, aby zarosnąć między 9. a 18. miesiącem życia."
Goga66
2006-01-25
17:32:19
Email
i jeszcze dalej na ten temat: "W większości przypadków niepokój mam o wielkość ciemiączka jest niepotrzebny, bo nawet zbyt wczesne lub opóźnione zarastanie to cecha rodzinna. Poza tym, nie można skupiać się wyłącznie na ciemiączku. To trochę tak jak z kaszlem, który może niepokoić, jeśli jest spowodowany zapaleniem oskrzeli lub być niegroźny, jeśli wywołało go podrażnienie gardła, np. dym. Dlatego, nawet jeśli ciemiączko zarasta wcześniej lub później, ale obwód główki jest w normie i dziecko rozwija się prawidłowo, nie ma powodu do niepokoju."
ella
2006-01-25
19:56:34
Email
Bardzo dziekuje Tobie za informacje.Jestem juz spokojniejsza.Wiem ze troche panikuje ale od samego urodzenia Mirelki jakies zle fatum ciagnie sie za nami:wada serduszka,podejrzenia o padaczke,zaburzenia neurologiczne...a teraz to.
Goga66
2006-01-25
20:12:27
Email
napisz, jak teraz jest? Co z serduszkiem? Co za zaburzenia? Biedna malutka. Na pewno wszystko będzie w końcu dobrze :)
Goga66
2006-01-25
20:41:19
Email
poza tym chyba malutka jest pod częstą kontrolą lekarza? Powiedziałby Ci gdyby główka była za mała. Jak masz jakieś wątpliwości skonsultuj się jeszcze z innym pediatrą.
ella
2006-01-25
21:05:37
Email
Mirelka ma dziurke w serduszku.Jest dosc duza.Jak ja wykryto miala 2 miesiace a dziurka 9mm.Teraz jest 7mm.To czesta wada u dzieci i nie byloby to takie straszne gdyby nie to ze ta wada jest istotna hemodynamicznie.Mirelka szybko sie meczy a wczesniej czesto mi siniala.Miala juz konsultacje kardiochirurgiczna.Lekarze uwazaja ze mimo takiej wady bardzo dobrze sie rozwija wiec postanowili jeszcze poczekac z operacja.Moze jest jeszcze szansa ze dziurka sama sie zarosnie.Do tej pory co miesiac Mirelka lezala w szpitalu do kontroli tak na dwa dni.Od niedawna chodzimy juz do poradni.Sa to czeste wizyty.Przyjmuje leki na serduszko wiec czesto musi miec kontrolowana krew.Jesli chodzi o neurologiczne zaburzenia to wszystko bylo przyczyna tej wady.Teraz jest super.No i wlasnie na ostatniej wizycie u neurologa(ktory stwierdzil ze Mirelka pieknie sie rozwija)dowiedzialam sie o tym ciemiaczku.
Goga66
2006-01-25
21:15:39
Email
nie bardzo rozumiem, czemu stwierdził, że za szybko zarasta, skoro Mirelka ma 9 miesięcy a generalnie jest to wiek, kiedy ma prawo już zarastać? Mnie też na początku jedna pediatra wystraszyła, kiedy powiedziała - ale pani dziwecko ma małe ciemiączko! Zaczęłam wypytywać, wertować internet. Wystraszyłam się niepotrzebnie chyba. Reszta lekarzy podeszła do tego bardzo lekko mówiąc, że teraz dużo dzieci tak ma itp. Teraz Zuza ma wpisane - prawie zarośnięte ciemiączko ale lekarka w ogóle sie tym nie przejęła. A przecież moja córeczka ma 2 miesiące mniej niż Twoja.
Goga66
2006-01-25
21:17:18
Email
Ale jak widzisz stwierdził też, że mała się świetnie rozwija - myślę, że za rok już nie będziesz myśleć o tych wszystkich strachach a dziurka w serduszku sama zarośnie. Przy okazji spytaj się swojego pediatry, co o tym myśli - pewnie Cię uspokoi
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum