szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Niska waga...


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
Kamila
2005-02-04
Email
Dziewczyny doradźcie coś, proszę... :((( Tydzień temu byłam z Kinią na ważeniu - waga 6500g - pediatrzyca stwierdziła, że niby trochę za mało mała tyje (wyszło, że przez miesiąc przybrała 400g), kazała przyjść nam za tydzień... Wczoraj byliśmy i mała nadal waży 6500g. Karmię ją piersią co 2 godz. Lekarka zaproponowała, abym spróbowała ją dokarmić raz dziennie mieszanką SIMLAC NESTLE po 100ml, i wtedy na ważenie znowu za tydzień. Jak myślicie??? Dać jej? Może mam mało kaloryczny pokarm... Zaczęłam trochę mniej jeść ( nie mogę już wytrzymać z moim brzuszkiem...), szczerze mówiąc to w ciągu dnia jestem głodna... jem śniadanko, obiad, bez kolacji... nie podjadam między posiłkami, chyba, że są to owoce. Może dlatego Kinia słabo tyje... Z drugiej strony, może jest po prostu szczupłym dzieckiem? Rośnie " wzdłuż", przesypia całą noc, nie budzi się na jedzenie... nie chcę jej za bardzo dokarmiać, nie musi wcale być małym grubaskiem... Sama nie wiem co robić.. Proszę o rady kochane!!!
Kamila
2005-02-04
16:43:49
Email
Zapomniałam dodać, że dziecko musi do ukończenia pierwszego roku życia potroić swoją wagę urodzeniową... Kinia ważyła 3240g, ma jeszcze pół roku, żeby przytyć 3220g średnio.... ufffff nie wiem !
sylwia
2005-02-04
18:33:15
Email
Nie wiem, czy cię pocieszę, ale mój mały, który w tym tygodniu skończyl roczek waży 9.350 (dzisiaj był ważony), a według potrojenia powinien ważyć 11.070. Pediatryca, gdy ją spytałam czy nie za mało przybiera, objechała mnie, że wszystko jest w normie i poprostu nie musi być gruby. Myślę, że co pediatra to zdanie, ale jesteś teraz mamą, więc jedz dużo, na brzuszek, a raczej na jego zrzucenie przyjdzie czas potem. Ja już dokarmiałam gdy mały miał 6 miesięcy, ale on się tego domagał i bałam się też co będzie jak ja wrócę do pracy (co miało miejsce gdy mały miał 7 mies.)
sylwia
2005-02-04
18:34:12
Email
zapomniałam dodać: POWODZENIA
Mała
2005-02-04
18:51:49
Email
Nie martw się na zapas Kamila.Zacznij jeśc normalnie,jak wcześniej.Na pewno wsyztsko wróci do normy.Ja jak byłam w wieku naszych córeczek też mało pzrybierałam z miesiąca na miesiąc.Z jednej strony należy się cieszyc że Kinia nie jest grubaskiem.Wiem ze to też bardzo martwi.Ale na pewno wszystko wróci do normy.Możesz ją zacząć dokarmiać, ale np raz dziennie, zeby za barzdo nie4 przyzwyczajac jej.A moze wprowadzc jakieś stałe posiłki, może ona jest po prostu żywym dzieckiem i potrzebuje więcej jedzenia dla energii..Trzymam kciuki i daj znac po wizycie u lekarza.
anaisia
2005-02-04
19:03:25
Email
Tymon ma 1,5 roku i jeszcze nie potroił swojej wagi - wazy 10kg. nie rozumiem dlaczego dziecko MUSI to czy tamto, są dzieci szczuplejsze i grubsze, jedne raczkują inne nie, jedne zaczynają chodzić w wieku 10 mies inne pół roku później. Nie dajmy się zwariować, moje dziecko wygląda normalnie, nie jast ani grube ani chude, przecież nie będę za nim z miarką latać i sprawdzać czy juz podwoił czy potroił jakiś parametry. Skoro mała je, dobrze wyglada, to nie ma się czym martwić, pozdrawiamy.
kyja
2005-02-04
19:56:24
Email
Kamila! nie martw sie! ja mam to samo z Miniem, był wważony 7 grudnia-6900, 2 tygodnie temu-7250,skończył wczoraj 6 m- cy i mam rozszerzac mu diete, na razie nie-bo ma zapalenie ucha;-[[mysle,ze nie masz sie czym martwic, teraz nasze pociechy beda wolniej przybierac;-]]pozdrawiam!!
Michalina
2005-02-05
17:31:27
Email
Mój Łukasz chyba trochę za szybko tyje. Ma dokładnie miesiąc a waży 5120 g. Przez 4 tygodnie przytył 1,4 kg. Jak tak dalej pójdzie to wyhoduję na swojej piersi giganta.
Mała
2005-02-06
08:00:08
Email
Michalina, nie przejmuj sie:).Natalka 31.01.skończyła 5 miesięcy.Natlka jest ważona średnio co 6-8 tygodni.No i w tym okresie przybierała na wadze tak: na jak się urodziła 3.550 kg, po wyjściu ze szpitala:3.330kg.Później w październiku ważyła 4.390 kg, na początku grudnia ważyła 5.670 kg. A teraz 03.02. ważyła 7.170 kg.Lekarka stwierdziła że Natalka będzie gruba i w ogóle.Tej lekarce nie przyszło do głowy że Natala jest po prostu długa.Ma 73 cm.I naprawde kto ją widzi mówi ze jest bardzo szybko rośnie.[nie tylko w szerz;)].Na początku bardzo sie martwiłam o to. Ale po prostu tzreba będzie uważać z posiłkami.Mogłaby jeśc naprawdę dużo, niestety trzeba to będzie u niej to pilnowac.Trzymajcie się dziewczyny
agat
2005-02-07
14:38:17
Email
Moja Zuzanka dostaje mleko w butelce, na początku dostawała raz dziennie, teraz dokarmiamy ją dwa razy na dobę, bardzo mało przybywała, jutro skończy 10 tygoni i waży 4580, waga urodzeniowa 3600, ma anemię, dużo ulewa, a my cieszymy się z każdych 100 gram. Czsami trzeba, bardzo się boję, że zrezygnuje w którymś momencie z cycusia, ale coś musimy robić, jeśli bedzie trzeba będę odciagać pokarm i karmić ją z butelki, tylko niech rośnie :)
Kamila
2005-02-08
18:40:44
Email
Dałam przed chwilkę butlę małej i niestety nie wypiła nawet połowy :((( nie płacze, nie krzywi się, po prostu nie pije.... spróbuję przed wieczornym karmieniem może się uda... Tego mleka SINLAC niestety nigdzie nie mogłam kupić. Panie robiły WIELKIE oczy na pytanie o to mleko. Dałam jej ENFAMIL (przeciw ulewaniu), akurat takie miałam w domku...
agat
2005-02-09
13:55:26
Email
sinlac to nie mleko, to taki preparat odżywczy, a kupić go można nawet w supermarketach, z tego co wiem podaje się go od 4 m-ca życia, ja podję mojej Zuzance Enfamil AR i efekty są super, przez zeszły tydzień przybrała 250 gram, przez ten tydzień 270, ważymy ja co tydzień o tej samej porze, na tej samej wadze, co tydzień bada ją lekarz i jest zadowolony z postepów, jeszcze tylko wizyta u neurologa nas czeka i powtórka u gastrologa ze względu na silne ulewanie i już chyba będę spokojniejsza, powodzenia :)

Kamila
2005-02-09
15:10:11
Email
Dałam jej BEBIKO 2, wytrąbiła 200ml i teraz śpi... Mam nadzieję, że nie zaboli ją brzuszek...
Mała
2005-02-09
15:58:56
Email
Agat, cieszę się że Twoje Maleństwo pzrybiera na wadze:):):):).Oby tak dalej:)Widocznie ten Enfamil Ar tarfiony w 10:).Mniej po nim ulewa?Trzymam za was kciuki:).Kamila nie martw się, skoro wypiła i śpi, tzn że wszystko jest dobrze.Gdyby bolał ją - płakałaby.Trzymajcie się dziewczyny:):):):)
maga
2006-01-12
16:37:17
Email
witam ;)Ja jestem mama 4 miesiecznej laury i wazy 5kilo,ma 54,5cm...czy ktos moze mnie pocieszyc ze nie jest najmniejsza?!dodam ze jak sie urodzila to miala tylko 2670,a poza tym ma alergie...a podobno wtedydzieci gorzej przybywaja..
katka
2006-01-17
14:22:27
Email
witam serdecznie :) Mój za to je za dużo, ma 7 tygodni waży już 5 kg a waga urodzeniowa to 2660 a potem spadek fizjologiczny do 2450. Nawet nie wygląda na grubaska, ale strasznie szybko rośnie (ma przyrostu za ten czas 7 cm w klacie i 10cm na długości) on potrafi tak jeść cały czas przez 3h, dokarmiam go sztucznie bo nie mam tyle pokarmu a on jest dalej głodny i nie wiem jak go przystopować (metoda na głoda nie skutkuje :)).
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum