szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Jakie imiona brałyście pod uwage wybierając imie d


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
roma
2005-11-24
Email
Tyle jest teraz nowych, modnych imion, czy sie kierowałyscie wybierając właśnie takie a nie inne??? Jakie się Wam podobają???
Goga66
2005-11-24
11:22:53
Email
Wśród męskich padło na Sebastiana, bo ładnie brzmi i niezbyt częste. Wybieraliśmy - przeglądając kalendarzyk z imionami. Jestem dość wybredna. Mąż chyba też, bo nic nam się nie podobało na początku. Padło na Zuzanna i Alicja więc jest Zuzanna Alicja. Zuzia - bardzo podobało się całej rodzinie. Trochę żałuję teraz, że nie jest Alicja Zuzanna, bo dużo tych Zuzanek wokoło.
MoNiSiA
2005-11-24
12:59:28
Email
Ooooo to i ja się przyłącze do rozmowy :) Od początku jakoś mnie tknęło żeby była Julia, choć jak wszystkim rodzicom - inne imiona również przez myśl przechodziły :) Tak więc w ostateczności mogła być Oliwka, ale niestety w rodzinie już to imię widnieje u małej dziewczynki, tak więc pomysł się rozmył i została tylko Julka. Nad drugim imieniem więcej było zachodu, ale jest Julia Wiktoria ;) Inne imiona, które mi się bardzo podobają dla dziewczynki to Anastazja, Weronika, Laura, Nikola, Sonia i Oliwia właśnie. Dla chłopca wogóle nie mogłam niczego wyszukać, tak więc z góry było założone, że będzie to dziewuszka ;) W ostateczności dla chłopca miałam : Filip, Maksymilin, Aleksander, Oskar lub Oliwier. Buziaki :*
roma
2005-11-24
14:00:27
Email
DzIĘKI ZA odzew.. Ja także brałam pod uwagę imię Sebastian..:)) ale rodzince zbytnio sie nie podobało...Własciwie to od początku wiedziałam i miałam nadzieje , że bedę mieć synka...i brałam pod uwagę Sebastiana właśnie i Patryka .ostatecznie zwyciężyło imię Patryk. Mąż je zaakceptował bez zastrzeżeń..bo to ja miałam wybierać imię dla chłopca a on dla dziewczynki...Co ciekawe on myslał o imieniu Weronika dla dziewczynki...nie wiedząc, że to imię bardzo mi się podoba od dawna.:))Tak więc jesli kiedys będziemy mieć córeczkę to będzie Weronika.:)) Wiele popularnych imion podoba mi sie np. Oliwia, Zuzia, Wiktoria, Maja ale osobiście nie dałabym tak na imię swojej córce właśnie dlatego, że tyle jest wokół dziewczynek o tych właśnie imionach. Podobnie z Kubusiami, Mateuszami[bardzo mi sie podoba to imię]i Kacperkami.Może dlatego, że moje imię [ Aneta] w moim roczniku było bardzo popularne i znam ten "ból" ;))
Kornela
2005-11-24
15:31:51
Email
Mnie też bardzo się podobają imiona Julia, Oliwia i Wiktoria ale też stwierdziłam że za dużo małych dziewczynek o tych imionach. Imie Marcelinka podobało mi się od 2 lat - córka koleżanki mojego męża tak się nazywa. Dla chłopca podoba mi się Kuba i Szymon ale bracia mojego męża tak się nazywają no i są to częste imiona. Gdyby byłchłopak mazywały się Dominik bo nie mogliśmy z męzem dojść do porozumienia. Ja chłopakowi dałabym na imie Miłosz, Tobiasz, Olaf lub Alan...jest jeszcze kilka imion które mi się podobały ale w tej chwili te mi się przypomniały
roma
2005-11-24
17:01:21
Email
A tak, tak Miłosza tez brałam pod uwagę..to po tatusiu by było!!!!:))Miłosz junior.;)Acha był jeszcze Igor i Cyprian [ ale trudno sie wymawia i jakos tak nadzbyt egzotycznie:)]
ismena
2005-11-24
17:10:09
Email
Ja mam dwójkę Ninę i Brunona [ blizniaki] A kiedy zdecydujemy sie na trzecie i będzie to chłopczyk to pewnie Roch albo Franciszek.A jak dziewczynka to Malwina albo Estera. Ja mam dość niepopularne imię i dobrze mi sie z takim zyje...może dlatego preferuje niepopularne...a i jeszcze Nikodem i Maurycy.
Doti
2005-11-24
17:49:02
Email
A ja mam Gretę a braliśmy pod uwagę także imiona Berenika i Blanka. Dla chłopczyka miało być Bruno albo Olaf.
ana26irl
2005-11-24
18:12:38
Email
mnie natomiast bardzo podoba sie imie Mikołaj,okazalo sie jednak ze bedzie dziewczynka wiec dlugo wojowalam z mezem o imie Zuzanna,ale on byl uparty i twierdzil ze wszyscy beda pozniej wolac na mala Ziuta.Wkoncu doszlismy do porozumienia i malutka ma na imie Nocolina.Jakis czas temu wyszukalam,ze imie Nicolina jest spolszczona wersja skandynawskiego imienia Nikola,zenska wersja imienia Mikolaj :))
malwina
2005-11-24
19:03:18
Email
Podobają mi się imiona: Nastazja, Nataniel, Tobiasz. Mam Ingę Aleksandrę.
roma
2005-11-24
19:05:17
Email
Hmmm Nataniel? Co myślicie o tym imieniu? Starotestamentowe..
ADA
2005-11-24
20:01:49
Email
A mnie się spodobała Oliwka odkąd zaczęłam oglądać program "Kochaj mnie".Była tam dziewczynka z zespołem downa o imieniu Oliwka.Taka słodka,zawsze uśmiechnięta.Miala w sobie tyle radości.No i 5 września urodziła się moja kochana Oliwka.Gdyby byl chlpiec to też-jakięs popularne-to byłby Sebastian.
andzia_01
2005-11-24
22:21:17
Email
Przy poprzedniej ciązy kiedy praktycznie na 100% wiadomo było, ze będzie chłopczyk wybieraliśmy wsród imion: Łukasz, Tomasz, Mateusz, Wojciech i Michał. Zdecydowaliśmy się na Michała, bo mozna je ładnie zdrobnic i mówic do niunia: Michałek, Michaś, Misio, niezdrobnione też brzmi ładnie, poza tym w naszej rodzinie nie było nikogo o tym imieniu. Wtedy postanowiłam, ze jak będziemy mieli drugie dziecko to dziewczynka będzie Aleksandra albo Julia a chłopiec- Łukasz. No i teraz wychodzi na to, ze bedzie dziewczynka, jeszcze do poprzedniego miesiąca opcja imienia to była Ola /tzn. albo Aleksandra albo Olga/ tyle, ze mojemu mężowi nie za bardzo się podobało. No i wspólnie znaleźliśmy imię Agatka, którego nigdy wcześniej nie braliśmy pod uwagę, a teraz bardzo nam się spodobało. Z innych imion dla dziewczynek jakie braliśmy pod uwagę to Wiktoria, Julia, Natalia.
MoNiSiA
2005-11-24
22:30:14
Email
O i jeszcze mi się podoba imię Nina, a dla chłopca Szymon :) Ale myślę, że każde imię jest piękne. A co do popularności imion to znam ten "ból" ;) Pozdrawiam :***
Maminka Madzia
2005-11-25
11:09:11
Email
My już wiemy że będzie chłopczyk wiec będzie Mikołajkiem, Brałąm też pod uwagę Kubuś, a dla dziewczynki Hania lub Maja. Osobiście troszkę boje sie egzotycznych imion bo to co teraz słyszy sie w szkole ( uczę angielskiego) brzmi jakbym uczyłą na kursie międzynarodowym. Raul, Dawid, Jeanette. Z tych polskich ale dziwnych słyszałąm Elizeusz, Barnaba. Czasem trzeba je spróbować zmiękczyc i wtedy wychodzi cała niedogodność. Mam kol. która koniecznie chciala dać imie córci Lukrecja. I na jakiejś imprezce zażartowałam żeby jej tylko nie nazywali Lucia albo Krecia. I zrezygnował. Teraz jest Apolonia ale to jest Pola wiec ładnie.
Dagmara
2005-11-25
13:09:14
Email
ja mam Mateusza i tylko takie imie było brane pod uwage od poczatku .Dziewczynka miała byc Alicja lub Izabela
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum