szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Nasze maleństwa (rozwój, waga, itd.)


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3,
Napisano: Treść:
MoNiSiA
2005-11-23
Email
Kochane, powiedzcie proszę jak to jest z wagą i rozwojem u waszych pociech? To znaczy ile teraz ważą i co potrafią? Zacznę od swojego bączka tak w skrócie: Julka ma 5 miesięcy, waży - 6700kg (dzisiaj była ważona), potrafi się super przekręcać z plecków na brzuszek i odwrotnie. Potrafi w pozycji pionowej "stojąc" (oczywiście asekurowana i podtrzymywana) odpychać się u kogoś na nogach uginając swoje kolanka - robi tzw. Hopa hopa ;) Siedzi jeszcze podtrzymywana, ale coraz lepiej jej to wychodzi. Potrafi sobie niezle krzyczec i marudzić ;) i raz zdarzyło się jej przypadkowo krzyknąć baba. No to tak w skrócie :)


bena
2006-02-19
14:22:48
Email
Witaj Agusko!!! Jestem z Opola. Bardzo chetnie porozmawiam na gg...:)moj nr to:7958272.
sylwetka
2006-07-21
12:11:12
Email
Agatka- 15.5m-ca, waga 12,4kg, wzrost 82cm
słitka
2006-07-23
22:34:36
Email
Dawidek ma 7 tygodni. Gdy miał 6 tyg. ważył 5450g.Powoli zaczyna gaworzyć i trzymać sztywno główkę (chociaż trzeba jeszcze go asekurować).Jak leży na brzuszku podnosi główke i powoli próbuje przekręcać się na boczek:)
emcia
2006-07-25
08:29:39
Email
Mój Kacperek ma 2 m-ce i 15 dni ważył 2 tyg temu 6.500 wiec jest co nosić...he he. Gaworzy po swojemu, uśmiecha się figlarnie, trzyma ładnie główkę leżąc na brzuszku. Jest kochany. Rozwija się prawidłowi mimo niezbyt udanego "startu". Urodził się z wrodzonym zapaleniem płuc i przeleżał 2 tygodnie na patologii noworodka, gdzie dostawał antybiotyki. Ale wszystko jest już OK. Co prawda mamy z tego powodu szereg kontroli ale myślę, że będzie dobrze. Pozdrawiam
basienka25
2006-07-25
13:35:59
Email
Moja Olcia ma 5 miesięcy i wazy 6600g.Od urodzenia malo przybiera na wadze, karmie piersia, od dwoch tygodni podaje tez przecier jablkowy.Ola przewraca sie na brzuszek i z powrotem na plecki.Uwielbia spac na brzuchu.Smieje sie w glos, ale bardzo trudno ją tak rozsmieszyc.Niedawno nauczyla sie samodzielnie zasypiac.Ulubiona zabawa to smoktanie stópek:))
katka
2006-07-25
14:20:36
Email
Agusia-za tydzień 5 miesiecy i prawie 6 kilo-drobinka.Ale bardzo ruchliwa -swobodnie toczy sie po pokoju, uwielbia brzuszek ,kreci sie dookoła,uwielbia siedziec, ale to akurat ma ograniczane. Ukochana zabawka to zebra.Je owoce kaszki i dania z marchewki.
jagoda28
2006-11-03
14:06:32
Email
moja Nikolka ma 3 miesiace i wazy 6 kg lezac na brzuszku ladnie podnosi glowke i uwielbia gawozyc jest pogodnym i rozsmianym sloneczkiem
MoNiSiA
2006-11-03
17:25:37
Email
No to dopiszę nowe umiejętności i nowe dane mojej pociechy. Julia wiek 16 miesięcy, waga ok. 12kg. Ciuszki nosi na 92cm. Oczywiście biega już. Tańczy w rytm muzyki. Pokazuje na obrazku, gdzie kotek, piesek, piłka, tata, mama, brat, siostra, ptaszek, dom, traktor, koparka, jedzonko i wiele, wiele innych. Rozpoznaje literki A, B, C. Mówi: mama, dadid (imię wujka, Dawid), gaga (dziadek), baba, au au, am am, daj, kupka, brrr (dźwięk pojazdów), miau, papa, ne (nie), lala, oko, tu, tam, ta (tak) i wiele innych podobnych słówek. Jest bardzo ruchliwa. Z zabawek toleruje te z serii Little People, bardzo lubi również książeczki, sortery, piramidki, klocki. Je wszystko co dorośli (poza ciężkostrawnymi i smażonymi potrawami). Pije tylko wodę, czasem mleko. No i z dnia na dzień kocham ją jeszcze mocniej. :-) O ile można mocniej. A co nowego u waszych Skarbów? Pozdrawiamy! :-*
Kacha78
2006-11-03
20:35:35
Email
Oliwierek tez ma 16 m-cy wazy 12 kg 86 cm wzrostu. Ma juz 16 zabkow! Oczywiscie tez biega jak szalony, lubi sie wyglupiac, bawic w chowanego najchetniej za firanke. Uwielbia Teletubisie. Uwielbia jak przed spaniem mama czyta mu ksiazeczki, tak jak Jula potrafi wskazywac palcem wszystkie znane mu rzeczy. Potrafi rowniez wskazac poprawnie wszystkie swoje czesci ciala (oko, ucho, pupa, siusiak, policzek, kolanko itd.) Mowi: mama, tata, baba, dziadzia, daj mniam, jak mu cos smakuje to mowi mniam, mniam, mniam, tu, tam, bum (samochod), bach (pilka), pytany jak ma na imie odpowiada dzidzia niunia, a na pytanie ile ma lat mowi ga i pokazuje 2 palce. Rozumie prawie wszystko o co go poprosze, potrafi np. posprzatac po sobie zabawki lub odniesc jakas rzecz w odpowiednie miejsce. Kocham go z calego serca i szkoda mi go strasznie bo wlasnie ma zapalenie gardla. Bidulek nie chce jesc, malo pije strasznie go chyba boli to gardelko. Mam nadzieje ze szybko to wyleczymy. Pa!
OlkaK
2006-11-04
20:12:26
Email
Moja Ewcia ma prawie 5 miesięcy i waży 8500g. Nie wyglada grubo, moze dlatego,ze jest dluga. Oboje z mezem jestemy wysocy wiec ma po kim. Obraca sie z brzuszka na plecki i odwrotnie. Siedzi podtrzymywana. Ładnie wsuwa lyzeczka kaszki i deserki. Czesto sie smieje i piszczy z radosci. Wszystko ja interesuje. Lubi gdy ja nosimy i pokazujemy co gdzie lezy i jakie skarby sa w szafkach. Fascynuje ja telewizja. Dzis jej puscilam bajeczke i musze powiedziec, ze z 15 min lezala zafascynowana, wpatrzona w ekran. Wasze brzdace tez tak reaguja na tv? Pozdrawiam
helga2007
2008-10-04
17:06:39
Email
prosze pomozcie moj synek ma na imie Nicolas i ma dwa miesiace,lekarz od bioderekj kazal mu lezec na brzuszku 3godz dziennie ale moj szkrab sie buntuje:((co ja mam robic??jak go nauczyc lezec na brzuszku,jak mu udowodnic ze to lezenie tez bywa zabawne...prosze o rade:( mama olga
ciekawa
2008-10-04
21:32:07
Email
Kładx go gdy zaśnie-spokojnie nauczuysz sie to robić zeby sie nie budził. Do tego kładz go sobie na kolanach w tej pozycji-niech sie powoli przyzwyczaja. I nie nastawiaj sie na 3 godziny ciurkiem dobre kazde 2 minutki. Niech cie widzi jak lezy-tak zeby nie musiał podnosic głowy zabawiaj go pokazuj zabawki romawiaj
kasiarys7
2008-10-05
18:28:45
Email
Albo połóz synka u siebie na brzuchu (ty lezysz na placach) i rozmawiaj .Maluszek chętnie będzie patrzył na mamusie.I czuł twoją bliskośc.Reszta tak jak ciekawa pisze.Napewno nie na raz te 3 godziny....powoli i mu sie spodoba.
Joanna26
2008-10-05
20:04:05
Email
Ale moze byc tez tak, ze mu sie nie spodoba, wtedy nadal probuj, ale nie rwij wlosow z glowy.
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum