szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - kolka raz jeszcze


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 4 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, następna
Napisano: Treść:
mewamac
2005-11-16
Email
Hej! Znalazłam sposób na kolkę i chcę się nim podzielić.Moja córeczka (2,5 mca) bardzo cierpiała z jej powodu więc próbowaliśmy wszystkiego: infacol, esputicon, viburcol, ciepłe okłady, masaże itd. I nic. ciągle krzyczała. Znajoma poleciła mi kropelki Sab Simplex sprowadzane z Niemiec (ok 7,5 euro/but.). Mają niby ten sam składnik co infacol tylko w innym stężeniu, ale w przeciwieństwie do infacolu pomagają. I to nie tylko mojj małej. Rozmawiałam z wieloma mamami, które podają ten lek swoim dzieciom i one potwierdzają ich skuteczność. wg ulotki nalezy podawać kropelki przed każdym posiłkiem. ja podaję co drugi a i tak skutkują. Polecam!
asonta
2007-04-18
13:03:31
Email
Probiotyki sa to kultury bakterii najczesciej kwasu mlekowego Probiotyki zawarte najczesciej w jogurtach osadzaja sie w jelicie i korzystnie wplywaja na uklad pokarmowy W internecie mozna na ten temat poczytac wystarczy wpisac w google haslo probiotyki w leczeniu kolki u niemowlat Hm zdania sa podzielone Sadze ze jak i pozostale leki czy sposoby na kolke jednym dzieciaczkom pomoga a innym nie U mojego antosia troche kolka sie uspokoila ma ja owszem codziennie popoludniu pozatym w ciagu dnia czasami jest marudny Podaje mu esputicol i debridat i dwa razy dziennie po pol czopki uspokajajace viburcol i wiecej eksperymentowac nie bede Poczatkowo probowalam roznych srodkow nawet sab simplex czy lefax bylo jeszcze gorzej bylo bo plakal nawet przy robieniu kupy czy puszczaniu bakow Coż musimy sie uzbroic w cierpliwosc i pocieszyc ze dzieciaczki sa zdrowe a kolka to typowa przypadlosc ktora napewno minie Wiem ze to nie jest latwe kiedy widzi sie wlasne dziecko jak cierpi ja nie raz plakalam razem z moim antosiem Pozdrowionka
Reward_2007
2007-07-23
12:00:25
Email
Witam. Zakupiłem dzisiaj Saab Simplex natomiast nie mam pojęcia jak go stosować. Chodzi mi oczywiście o to ile razy dziennie podawać go maluchowi i w jakich dawkach. Przeglądając forum widzę że zdania są podzielone. Jaka jest wogóle maksymalna dobowa dawka leku? Jeżeli ktoś jest w stanie mi pomóc proszę o odpowiedź na forum lub na maila: szufladowicz@tlen.pl. Pozdrawiam

Reward_2007
2007-07-23
12:02:09
Email
Witam. Zakupiłem dzisiaj Saab Simplex natomiast nie mam pojęcia jak go stosować. Chodzi mi oczywiście o to ile razy dziennie podawać go maluchowi i w jakich dawkach. Przeglądając forum widzę że zdania są podzielone. Jaka jest wogóle maksymalna dobowa dawka leku? Jeżeli ktoś jest w stanie mi pomóc proszę o odpowiedź na forum lub na maila: szufladowicz@tlen.pl. Pozdrawiam

ania23
2007-07-23
13:44:56
Email
Sab Simplex to dobry wybór. Nam pomógł. Moi znajomi którzy mieszkają w Niemczech przesłali mi te kropelki wraz z tłumaczeniem najważnieszych punktów ulotki i było tam napisane ze trzeba podawać 15 kropli przed KAŻDYM POSIŁKIEM. Nie ma niebezpieczeństwa przedawkowania a jesli nie będzie sie stosować tak jak napisano w ulotce to może mieć nie działać wtedy w 100%. ja tak podawałam i było OK. Dopiero gdy mała kończyła 3 m-ce zaczęłam zmniejszać ilość poprzez podawanie co drugie karmienie zeby nie przestać podawać z dnia na dzień i też było OK. Pozdrawiam!! Aha w ulotce bylo napisane ze sab simplex moga też brać dorośli.
venuss
2007-07-23
21:15:57
Email
Oto tłumaczenie ulotki SAB-SIMPLEX z niemieckiego SAB SIMPLEX Skład Składniki lecznicze: 1 ml (ok. 25 kropli) zawiesiny do zażycia zawiera 69,19 mg Simeticonu. Pozostałe składniki: Carbomer, kwasek cytrynowy, hypromellose, benzoesan sodu, substancja słodząca (aspartam), sacharyna, kwas sorbinowy, aromat malinowy, aromat waniliowy, woda Opakowanie Butelka z dozownikiem o pojemności 30 ml zawiesiny Czteropak (4x30ml) zawiesiny Opakowania kliniczne Obszary zastosowania -do leczenia objawowego dolegliwości żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiarem wydzielania gazów, np. wzdęcia, uczucie przepełnienia -do przygotowania do badań w obszarze brzucha, jak np. rentgen i sonografia oraz przy przygotowaniu do gastroskopii i endoskopii -przy wzmocnionym wydzielaniu gazów po operacjach -przy zatruciach Przeciwwskazania Nie wolno stosować przy nadwrażliwości na Simeticon lub inne składniki leku. Nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania podczas ciąży i okresu karmienia. Środki ostrożności dot. stosowania i wskazówki ostrzegawcze Przy świeżo powstałych i/lub występujących przez długi czas dolegliwościach brzucha powinniście Państwo udać się do lekarza, aby rozpoznać przyczynę dolegliwości i powodowaną przez nie chorobę. Interakcje z innymi lekami - nie są znane Dozowanie O ile lekarz nie zaleci inaczej, proszę stosować się do tych instrukcji, w przeciwnym razie lek może nie działać właściwie! Niemowlęta: do każdej butelki (chodzi o butelkę z mlekiem itp.) dodawać 15 kropli. Sab simplex miesza się bezproblemowo z innymi płynami, np. z mlekiem. U niemowląt karmionych piersią można zaaplikować za pomocą małej łyżeczki bezpośrednio przed karmieniem. Skutki uboczne Do tej pory nie zaobserwowano skutków ubocznych. Wzdęcia (kolki) u małych dzieci Bóle brzucha przy przyjmowaniu posiłków przez niemowlęta i małe dzieci należą do najczęstszych dolegliwości, którymi matki i pediatrzy muszą się zajmować. Regularne ataki krzyku ok. pół godziny po posiłku mogą po wykluczeniu przyczyn organicznych być przyczyną dolegliwości trawiennych. Występują przeważnie w pierwszych miesiącach życia. Te dolegliwości są dużym obciążeniem dla dzieci i rodziców. Nie są one jednak postrzegane jako choroba i nie przedstawiają żadnych zaburzeń rozwojowych. Mogą występować zarówno u dzieci karmionych butelką jak i karmionych piersią. Przyczyna tych kolek leży w pożywieniu pochodzenia mlecznego, ponieważ pożywienie to przy ruchach żołądkowo-jelitowych prowadzi do silnego wytwarzania śliny (piany??) przez wiele godzin. Zamknięte powietrze nie może się wydobyć i prowadzi do bolesnych wzdęć. Wpis należy do tematu: Majowe i czerwcowe niemowlaczki 2007 Temat znajduje się w dziale: Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
venuss
2007-07-23
21:20:02
Email
ja dawałam Sab przed kazdym karmieniem, a jak dzidzia skonczyła miesiąc zmieniłam na infacol, w naszych aptekach kosztuje ciut ponad 20zł. Skład podobny a tańszy o wiele. Działa, pozdrawiam:) Wiecie co Ola ma prawie 5 miesięcy i jeszcze miewa kolkę, ile to potrwa jeszcze? :(
Monik
2007-07-23
21:39:48
Email
Jeśli więcej mam chciałoby sab simplex to mój mąż może po nie podjechać do zagranicznej apteki, mamy tylko ok 50 km. Nie mieliśmy już zamiaru jechać, bo mąż był i kupił 5 buteleczek i dla nas wystarczy. Gdyby jednak było Was więcej to możemy zebrać zamówienie i mąż podskoczy do apteki, do ceny kropelek doda się tylko koszt benzyny i buteleczka kropelek wyszłaby ok 17-18zł.
Monik
2007-07-30
10:53:27
Email
Ciekawa jeśli tak pilnie potrzebowałaś kropelki, trzeba było dać znać! Odstąpiłabym Ci jedną z moich buteleczek. Dziewczyny gdybyście chciały te kropelki to mój mąż naprawdę może po nie podjechać. Wiadomo tylko,że bezsensu jechać po 2 sztuki.
Monik
2007-07-30
10:54:39
Email
sorki ten wpis nie tutaj miał być:))
roxy13
2007-09-26
10:11:17
Email
Witam, Mam SAB SIMPLEX do odsprzedania!!! Są to rewelacyjne krople na kolki dla niemowląt SAB SIMPLEX firmy Pfizer. Krople są oczywiście nowe - przywiezione z Niemiec, kupione w aptece w Berlinie (na zdjęciu widnieje jeszcze recepta od niemieckiego pediatry, zrealizowana w berlińskiej aptece). Kupiłam spory ich zapas, a moja córka na szczęście prawie w ogóle ich nie potrzebowała. Termin przydatności: 03.2010 r. To oryginalny produkt niemiecki - niedostępny w Polskich aptekach, naprawdę skuteczny, a nie jakiś mało pomagający odpowiednik. Krople są bardzo skuteczne i co najważniejsze całkowicie bezpieczne nawet dla najmłodszych. Nie wchłaniają się do organizmu - są całkowicie wydalane, a ich zadaniem jest zniwelowanie pienienia się mleka i przyleganie pęcherzyków mleka do ścian jelit, co powoduje bolesne kolki. Można podawać je dzieciom już od trzeciego miesiąca życia. Dawkowanie: po 15 kropli do każdej butelki z jedzeniem, a dla dzieci karmionych piersią i mających kolki najlepiej podawać je na plastikowej łyżeczce przed karmieniem. Moja córka zażywała SAB SIMPLEX jedynie przed wieczornymi posiłkami 2-3 x na dobę, po 15-20 kropli, gdyż to jej wystarczało i nie było konieczności podawać częściej. Polecam!!! W razie pytan prosze o kontakt: roksana_wereszka@yahoo.de

donka
2007-09-27
17:58:19
Email
Roxy,piszesz,ze te krpelki mozna podawac dzieciom od 3m-ca,ale przciez kolki wtdey zazwyczaj juz mijaja,azaczynaja sie od 1m-ca,wiec co za sens stosowac te krople?
bea1978
2007-09-27
20:54:31
Email
Donka te kroplki można stosowac od samego początku jak jest potrzeba, ja zaczełam dawac jak mały miał jakieś 3 tygodnie, nie pamiętam dawkowania, ale kupowałam je od samej położnej - o przeciwskazaniach w tym wieku nic nie mówiła a wręcz polecala jako super produkt. Nam nie pomagały ale jest wiele mam które były zadowolone. Myślę że Roxy cos sie pomyliło odnośnie wieku:)
donka
2007-10-19
10:45:27
Email
potwierdzam skutecznosc kropelek Sab Simplex. zauwazylam poprawe u julitki zaraz po zastosowaniu i nadal jest ok.czasem mam wrazenie,ze po jedzeniu julitka nadal jest troszke niespokojna,aleto szybko mija i jest w o wiele lagodniejszej formie,niz przedtem.polecam z calego serca!
elwira76
2007-10-22
20:56:32
Email
Sab Simplex i Lefax można kupić na ebay, albo bezpośrednio zadzwonić czy napisać: http://myworld.ebay.pl/5186ewa
jjemiolka
2007-10-24
00:29:22
Email
o kurcze ja też muszę spróbowac.
aguska853
2009-01-11
15:05:13
Email
witam serdecznie mam na sprzedaz krople na kolki sab simplex cena 27 zl plus koszt wysylki kontakt 509925850 gg9991612

aguska853
2009-02-03
14:56:52
Email
witam serdecznie mam do sprzedania kilka buteleczek preparatu na kolki sab simplex on naprawde dziala!!! koszt 25zl za buteleczke plus koszta wysylki przy wplacie na konto 7zl za pobraniem 14zl. KONTAKT- GG 9991612; KOM 509925850
jasmin30
2009-03-19
13:30:27
Email
Mam do sprzedania sab simplex i lefax. Zamówienie pod adresem jasmin30@onet.eu

Strona 4 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum