szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - kolka raz jeszcze


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, następna
Napisano: Treść:
mewamac
2005-11-16
Email
Hej! Znalazłam sposób na kolkę i chcę się nim podzielić.Moja córeczka (2,5 mca) bardzo cierpiała z jej powodu więc próbowaliśmy wszystkiego: infacol, esputicon, viburcol, ciepłe okłady, masaże itd. I nic. ciągle krzyczała. Znajoma poleciła mi kropelki Sab Simplex sprowadzane z Niemiec (ok 7,5 euro/but.). Mają niby ten sam składnik co infacol tylko w innym stężeniu, ale w przeciwieństwie do infacolu pomagają. I to nie tylko mojj małej. Rozmawiałam z wieloma mamami, które podają ten lek swoim dzieciom i one potwierdzają ich skuteczność. wg ulotki nalezy podawać kropelki przed każdym posiłkiem. ja podaję co drugi a i tak skutkują. Polecam!
bena
2006-03-08
19:38:08
Email
Doti, do tej pory uzywalam Sab ale sie skonczyl...Kuzynka odstapila mi Lafex, co w ich skladzie???( nie znam niemieckiego)Czy warto go podawac?
bena
2006-03-08
19:39:05
Email
chodzilo mi oczywiscie i Lefax:)
Doti
2006-03-08
20:23:03
Email
Skład jest ten sam (a właściwie wszędzie powtarzający się simeticon)co w espumisanie i tym podobnych. Ja tego nie używałam bo kolki skończyły się zanim to dostałam. Sab simplex w składzie ma dimeticon tak samo jak Esputicon (polski lek). Spróbuj może pomoże. Teraz już nie popatrze na ulotkę, bo sprzedałam swój Lefax. Ale gdybym miała go w domu w czasie kolek to napewno dałabym go Grecie!!Jeśli zauważyłaś pozytywne działanie tych kropli to je podawaj dzieciaczkowi. Pozdrawiam!!
Michalina
2006-03-09
12:38:15
Email
Lefax - jest dobry. Łukasz dostawał tylko Lefax - i nie miał kolek.
Kalibracja
2006-03-27
15:16:12
Email
Witam, powiedzcie prosze, od jakiego wieku mozna stosowac te kropelki ?
vera
2006-03-29
10:43:12
Email
witam drogie mamy jestem pierwszy raz na forum i widzę że można dowiedzieć się od Was wiele ciekawych rzeczy o naszych maluszkach mam pytanie odnośnie sab simplexu karmie piersią a sab podaję łyżeczką ale nie jest to łatwe bo głodny maluszek mocno się wije a jak wy sobie z tym radzicie
Marysia
2006-11-15
22:04:16
Email
witam, czy ktoś zna dokladnie skład leku na kolki niemowlęce Lafex? ew. skutki uboczne? wszyscy polecają a ja slyszalam że podawanie tego medykamentu nie słóży dziecku, są to wiadomości z trzeciej ręki dlatego proszę o pomoc. wiem ,że jest on skuteczny martwią mnie jednak ew. skutki uboczne, dodam, że moja Antosia ma dopiero 2 tyg. i kolki w najgorszym wydaniu, ktore potrafią trwać od 3 do 20 godz. z małymi przerwami. bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.
weridiana
2006-11-16
08:34:07
Email
Jeśli któraś z Was jest zainteresowana sab simplexem to zostały mi 3 pełne butelki i chętnie je odstąpie po 7,5 euro tak jak zapłaciłam, oczywiście + koszty wysyłki. Znajoma przywoziła mi w czteropaku ale mojemu maluszkowi kolki już minęły i zużyłam z tej paczki tylko jedną butelkę.
agad76
2006-11-17
22:53:10
Email
czy po podaniu sab simplexu kolka ustapila calkowicie???
weridiana
2006-11-18
16:32:03
Email
u mnie nie całkowicie ale było zdecydowanie lepiej ale z tego co się orientuję u niektórych dzieci ustępuje całkowicie
olena
2006-12-19
11:12:40
Email
Witam ....Może ma ktoś do odsprzedania kropelki SAB SIMPLEX .....Pomóżcie proszę...
weridiana
2006-12-19
16:08:44
Email
Olena jak już pisałam mam trzy butelki sab simplexu jeśli jesteś zainteresowana to napisz weridiana.mada@wp.pl ja kupowałam je po 7,5 euro i tyle chcę oczywiście plus koszty wysyłki
kovi1
2006-12-21
13:32:01
Email
Witajcie Posiadam 1 butelkę SSimplex'u - jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o kontakt
rolfikus
2007-01-02
21:43:33
Email
Witajcie zmartwieni rodzice. widze ze szukacie zrodla kropelek. oto one: http://www.sabsimplex.bazarek.pl/opis.php/tid,120699/?BazarekID=90ac285088c047cf7712a7c23860af63 sam dlugo szukalem i znajomi przywozili z Niemiec. naszczescie mozna juz to kupic w Polsce. Mojemu synkowi pomagaja. pozdrawiam

kkris
2007-02-04
11:19:02
Email
Oto tłumaczenie ulotki SAB-SIMPLEX z niemieckiego SAB SIMPLEX Skład Składniki lecznicze: 1 ml (ok. 25 kropli) zawiesiny do zażycia zawiera 69,19 mg Simeticonu. Pozostałe składniki: Carbomer, kwasek cytrynowy, hypromellose, benzoesan sodu, substancja słodząca (aspartam), sacharyna, kwas sorbinowy, aromat malinowy, aromat waniliowy, woda Opakowanie Butelka z dozownikiem o pojemności 30 ml zawiesiny Czteropak (4x30ml) zawiesiny Opakowania kliniczne Obszary zastosowania -do leczenia objawowego dolegliwości żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiarem wydzielania gazów, np. wzdęcia, uczucie przepełnienia -do przygotowania do badań w obszarze brzucha, jak np. rentgen i sonografia oraz przy przygotowaniu do gastroskopii i endoskopii -przy wzmocnionym wydzielaniu gazów po operacjach -przy zatruciach Przeciwwskazania Nie wolno stosować przy nadwrażliwości na Simeticon lub inne składniki leku. Nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania podczas ciąży i okresu karmienia. Środki ostrożności dot. stosowania i wskazówki ostrzegawcze Przy świeżo powstałych i/lub występujących przez długi czas dolegliwościach brzucha powinniście Państwo udać się do lekarza, aby rozpoznać przyczynę dolegliwości i powodowaną przez nie chorobę. Interakcje z innymi lekami - nie są znane Dozowanie O ile lekarz nie zaleci inaczej, proszę stosować się do tych instrukcji, w przeciwnym razie lek może nie działać właściwie! Niemowlęta: do każdej butelki (chodzi o butelkę z mlekiem itp.) dodawać 15 kropli. Sab simplex miesza się bezproblemowo z innymi płynami, np. z mlekiem. U niemowląt karmionych piersią można zaaplikować za pomocą małej łyżeczki bezpośrednio przed karmieniem. Skutki uboczne Do tej pory nie zaobserwowano skutków ubocznych. Wzdęcia (kolki) u małych dzieci Bóle brzucha przy przyjmowaniu posiłków przez niemowlęta i małe dzieci należą do najczęstszych dolegliwości, którymi matki i pediatrzy muszą się zajmować. Regularne ataki krzyku ok. pół godziny po posiłku mogą po wykluczeniu przyczyn organicznych być przyczyną dolegliwości trawiennych. Występują przeważnie w pierwszych miesiącach życia. Te dolegliwości są dużym obciążeniem dla dzieci i rodziców. Nie są one jednak postrzegane jako choroba i nie przedstawiają żadnych zaburzeń rozwojowych. Mogą występować zarówno u dzieci karmionych butelką jak i karmionych piersią. Przyczyna tych kolek leży w pożywieniu pochodzenia mlecznego, ponieważ pożywienie to przy ruchach żołądkowo-jelitowych prowadzi do silnego wytwarzania śliny (piany??) przez wiele godzin. Zamknięte powietrze nie może się wydobyć i prowadzi do bolesnych wzdęć.
moniczka
2007-02-04
21:16:58
Email
Cześc. Ja mam inny sposób, ale doszłam do niego dopiero teraz. Może i u Was zadziała. Mój synek, 2-mies, tez miął problemy i okazało się ,że nie toleruje białka mleka krowiego i laktozy> Karmię piersią i żłopałam mleko i pochodne.A co najgorsze pomagałam sobie herbatkami wszelakiego rodzaju typu HIPP, które zawierają laktozę.Gdy to wszystko odstawiłam problemy ustąpiły...Może zacząć najpierw od naszej diety??? Bo przy córce stosowałam Esputicon,Gripe Water, Debridat ,robiłam masaże,kąpiele, lewatywy i nic nie pomagało.A teraz nie stosuję nic tylko czytam skład wszystkiego, czy nie ma laktozy i spokój. Może spróbujcie najpierw wyeliminować na tydzień to wszystko?Bo z tego co czytałam, białko i laktoza mogą się kumulować w organiźmie przez jakiś czas. Mój syn, to nawet ciemieniuchy okropnej dostał od tego.
Angella132
2007-02-06
09:01:06
Email
Witam. Moniczko masz 100% racje. u mnie sytuacja byla podobna . Moj synek mial kolki i juz prawie popadlam w depresje,z dostal uczulenia i jedno za drugim - lekarka ulozyla mi diete (zeby wyeliminowac uczulenie) i to popmoglo na kolki. Poza tym zapobiegliwie na wzdecia kazala mi podawac malemu Espumisan w kropelkach dla niemowlat - podaje sie 20 kropli dziennie - mozna sobie dowolnie porcjowac (2x10, 1x20, 4x5) - ja daje rano 6 kropelek, a wpoludnie i przed spaniem 7 kropelek. Ale najwazniejsza jest dieta!!!!!Przy odpowiednim jedzeniu dzieko nie bedzie mialo kolek.Moj Kamyk od prawie 2 miesiecy nie plakal z powodu brzuszka po zastosowaniu przeze mnie diety:)))Jesli ktoras z mam jest ciekawa co jem to zapraszam na strone :www.happymum.pl/forum/pok_wpis.php?id_dzial=4&id_tem=3014&str_nr=3 Pozd Angella mama 3 miesiecznego Kmilka
dodka591983
2007-03-29
11:12:07
Email
ja niestety nie jestem zadowolona z lefaxuw ogole nie pomogl mojemu synkowi. Zamienilam go na sab simplex i tez rewelacji nie ma. JakMAly ma dostac kolke to i tak dostanie, azmi serce peka jak placze bo czasem to od rana do wieczora go boli. Wtedy pomaga jedynie noszenie na rekach.
elwira76
2007-04-08
21:55:41
Email
A ja polecam Sab Simplex, kupiłam krople przez net od Pani o nicku jasmin30 i naprawdę działają rewelacyjnie.
elwira76
2007-04-08
22:04:38
Email
A i dodam że telefon do tej pani dostałam od swojej położnej. Jakby któraś z Was potrzebowała to piszcie do mnie na maila (ogrockae@interia.pl)
dodka591983
2007-04-09
22:43:25
Email
elwira76 tylko pozazdroscic ja od 2 tyg uzywam sab simplex i synek nadal ma kolki. uzywam przed kazdym jedzeniem a dzis pol dnia mi plakal i sie zwijal zanim sobie prutnal. dodam jeszcze ze uwazam na diete i pije wszystkie te herbatki koperkowe lub dla mam karmiacych. zostaje miczekac az skonczy 3 miesiace ponoc wtedy kolki mijaja.
venuss
2007-04-10
11:21:28
Email
Sab simplex troche pomagał, ale sie skonczył, dzis kupilam infacol, myslicie ze nie ma sensu tego podawac? Czy może komuś to pomogło?
Goga66
2007-04-10
11:25:31
Email
Venuss- Zuzi pomagał bobotic. To wszystko to samo. W zasadzie nie wiadomo dlaczego jednemu dziecku jedno pomaga a drugiemu drugie jeśli skład chemiczny identyczny. Mojej Zuzi nic nie pomagało do końca. Wydawało się, że w ogóle nie pomaga. Ale jak odstawiłam wszystko, to okazało się, że jednak była duża różnica i szybko się przeprosiłam z lekami. Tak, że nie przerywaj stosowania leków. I trzeba probować. Z polskich Zuzi pomagał Bobotic a córeczce koleżanki espumisan i to bardzo. I właściwie to to samo, co ten niemiecki. Dostałam też z Niemiec ziołowy na kolki ale ten ewidentnie Zuzi zaszkodził na żołądek.
venuss
2007-04-10
12:22:28
Email
Goga dzięki Kofana, na Ciebie zawsze mozna liczyc, bedę próbowała. Najadłam sie na swięta troche "zakazanych rzeczy" i teraz mam efekty, piję rumianek miętę, i daję Oli kropelki, dzis nawet spała na brzuszku, chociaz normelnie nie lubi, chyba wie ze to pomaga... buziaki V.
elwira76
2007-04-13
13:47:30
Email
Dodka a ile kropel podajesz, ja dawałam po 15.
pinkie
2007-04-13
13:52:08
Email
Venus, infacol to to samo co espumisan i sab simplex, bo zawiera simeticon. Jedynie w sab-simplex jest większa dawka simeticonu, a w Polskich lekach jest po tyle samo. Nam infacol pomagał, poza tym jest o wiele wygodniejszy w podawaniu od sabsimplex.
asonta
2007-04-16
16:47:25
Email
Witam drogie mamusie Moj Antos ma 5 tygodni i od 2 tyg meczy sie z kolka poczatkowo dawalam mu esputicon plus debridat ale nie pomagalo teraz przerzucilam sie na sab simplex zastanawiam sie tylko kiedy mozna zauwazyc ewentualne efekty dostal dzis rano pierwsza dawke z reguły kolki miewa popoludniu zobaczymy jak bedzie Współczuje niektorym mamom moj antos ma kolke z reguły popołudniu czasem do poludnia ale rzadko Trwaja 15 min a czasem godzine Dla mnie jest to ogromne obciazenie psychiczne bo malenstwo krzyczy potwornie a ja nie jestem mu w stanie pomoc ale kiedy pomysle o tych mamach ktorych dzidzie placza niemalze non stop powinnam uwazac sie za szczesciare
Goga66
2007-04-16
19:03:18
Email
moja Zu miała od ok. 3.00 do ok. 14.00. Z kolkami jest tak, że często środki tylko łagodzą objawy a nie likwidują. Więc podając lek nie należy spodziewać się super efektów. Jeżeli jakieś dziecko przestaje po czymś boleć to naprawdę duże szczęście. Na szczęście po całej sprawie bardzom szybko i matka i dziecko zapominają o tym wspólnym cierpieniu. Naprawdę :)
dodka591983
2007-04-16
22:53:19
Email
elwiro76 rowniez podaje po 15 kropli. ostatnio troche sie polepsza juz tak nie lapia go bole ale moze dlatego ze jest coraz wiekszy i starszy a miwi sie ze kolki sa do 3miesiaca a nam niewiele zostalo bo 2 tyg.
Magdalenka
2007-04-17
03:40:17
Email
mojej julce pomagal plantex. ale dzis czytalam artykul na temat kolek i podobno najnowsze badania wykazuja ze w grupie dzieciakow z kolka ktorym podawano probiotyki u 90% kolki ustapily w przeciagu miesiaca. to taka nowosc, moze warto spytac pediatre co o tym sadzi?
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum