szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Krew w kupce


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
Goga66
2005-10-28
Email
Dziś odebrałam wyniki Zuzi. Ma 4 miesiące. Okazało się, że w kale jest krew. Lekarka sugerowała, że może mieć alergię na białko krowie a ja chociaż nie jem przetworów mlecznych ostatnio pozwalałam sobie na sporo czekoladowych ciastek. Macie jakieś doświadczenia?
Goga66
2005-10-28
20:06:19
Email
A jeszcze jedno. Jem sporo bananów. Zawsze myślałam, że nie uczulają a tu na stronach czytam, że mogą. Już sama nie wiem, co mam jesść. Mam dość kurczaka gotowanego z warzywami. Wędliny jem z przymusu, bo nie lubię. Stąd zapychałam się ciastkami, bo czasem jestem potwornie głodna
angica
2005-10-29
13:28:27
Email
Moze pomidory, wazne tez aby uwazac na orzechy.Czekolada nie jest wskazana, jesli sa problemy z alergia. Mozna wiedziec, dlaczego robilas badania?Moja mala ma tez 4 m-ce i poniewaz mieszkamy w UK, a tutaj sie badan nie robi, zastanawiam sie czy w Polsce sa obowiazkowe, czy zrobilas bo cos cie martwi? pozdrawiam
Goga66
2005-10-31
12:24:39
Email
Mała cały czas ma za luźne kupki. Czasem prawie wodniste. Niby nic, bo dobrze przybiera na wadze ale wciąż ma podrażnioną pupkę. No i sporo tych kupek robi. Czase miałam wrażenie, że pobolewa ją też brzuszek chociaż kolki już sie dawno skończyły. Te badania nie są obowiązkowe ale lekarka wolała sprawdzić na wszelki wypadek. No i taka przykra niespodzianka :(
Anula
2005-10-31
13:26:08
Email
Wczoraj czytałam właśnie na temat alergii. Krew i śluz w kupce mogą świadczyć o alergii a świeża krew może świadczyć o mikrouszkodzeniach mechanicznych przy zaparciach. Podobnie biegunki, luźne kupki, tryskające, pieniące kupki, bóle brzuszka mogą wskazywać na alergię pokarmową. Często dochodzi do tego wysypka (u niemowlat głównie na policzkach). Podejrzewam, że karmisz piersią a więc powinnaś zastosować dietę eliminacyją, czy zacząć od podstawowych produktów powszechnie uważanych za mało alergizujace i co kilka dni wprowadzać nowy produkt. I obserwować czy coś się nie dzieje. Nie chcę sie tu na ten temat rozpisywać-wystarczy że sięgniesz po literaturę na ten temat, dodam tylko, że najczęściej uczulają: mleko krowie i wszystkie jego przetwory (masło, sery, jogurty), miód, ryby, czekolada, orzechy, cytrusy, truskawki. Zrezygnowac trzeba też przy karmieniu piersią z pokarmów wzdymających: bogos, fasolka itp. Pozdrawiam. Aha po skończeniu 3 lat można zrobić dziecku testy nakłuwając skórę. Wcześniej można pobrać dziecku krew i sprawdzić poziom IgE, jednak czsame poziom moze być w normie a dziecko i tak może mnieć alergię. Można też zrobić dziecku test na poszczególne alergeny z krwi ale jest drogi i nie refundowany z NFZ (1 alergen ok. 20-30 zł).
Ewka25
2005-10-31
19:34:07
Email
Goga, obejrzyj dokładnie okolicę odbytu-jak najgłębiej.Wiem, co mówię-miałam ten sam problem z córką-krew w kupce.Kupki były luźne.Podejrzana o alergię na białko krowie (oczywiście!) córka karmiona piersią była wyłącznie, więc ja męczyłam się z dietą jak gupia 2 miesiące. wreszcie coś mnie tknęło i obejrzałam wspomniane wyżej okolice Małej. I co? Pęknięta błona śluzowa. 2 tygodnie terapii maścią (Posterisan) i problem z głowy.Do dziś spokój.
kyja
2005-10-31
19:56:48
Email
ja tylko dopisze się odnośnie badań, o których Anula pisze,że nie są refundowane:moje dziecko miało wykonane takie badania ( pod uwagę wzięto ok. 30 alergenów wziewnych i pokarmowych)bezpłatnie. Fakt,że miały one miejsce na początku roku-w styczniu.
Goga66
2005-10-31
20:41:34
Email
dzięki dziwczyny. Ewka, dzięki - fakt, że lekarka sugerowała poza alergią, że może być popękana błona śluzowa jelit, przez ten nadmiar wodnistych, kwaśnych kupek. Teraz powtarzamy badania. Do końca tygodnia będę wiedzieć, czy krew znaleziono znowu.
Goga66
2005-11-01
12:01:13
Email
A tak wygląda mój mały żarłoczek - naprawdę nie wygląda na chorą

Anula
2005-11-01
14:52:55
Email
Kyja widocznie pediarzyca mnie okłamała. Mówimy obie o testach na poszczególne alergeny z jednego pobrania i badania krwi (nie z wielokrotnych nakłóć dziecka na rączce i obserwowaniu czy coś się dzieje)? Gdzie Misiowi robiłaś te badania, to może też pojadę tam z Rafim. Daj mi prosze namiary.
ila
2005-11-01
16:30:41
Email
ja mam z moją 3,5 miesięczną córeczką też taki problem, tzn.czasem luzne kupki i krew. Jestem ciekawa czy ta maść by pomogła? czy któraś jeszcze to próbowała, jak głęboko trzeba smarować, czy to jest na receptę?
kyja
2005-11-01
21:17:00
Email
Anula, jesteś z okolicy Wrocławia, prawda?Alergolog z przychodni dał nam w grudniu zeszłego roku skierowanie do szpitala na Hoene-Wrońskiego, tzw. kliniki, tam jest Oddział Alergologiczny ( na Grunwaldzie), przyjęli nas na początku stycznia i od razu Micho miał zrobione te badania-po 2 dniach został wypisany ze szpitala.Poproś lekarza, który da Wam skierownaie, aby zalecił właśnie te badania-jest duża szansa,że zostanie wykryty alergen.Pozdrawiam!!
kyja
2005-11-01
21:18:03
Email
Anula, mamy na myśli te same badania:-)
Anula
2005-11-03
23:12:53
Email
To co- trzeba się tam połozyć na dwa dni? Jakoś krócej nie robią? I wszystko jest refundowane z NFZ? Tylko raz pobiera się krew?
kyja
2005-11-04
08:13:07
Email
tak, w szpitalu Micho był 2 dni, wszystko refunduje NFZ, raz jest pobierana do tych badań krew:-)), wyniki są po ok. 2 tygodniach. Właśnie ostatnio Micho chyba ma nawrót alergii lub uczulił się na coś nowego:-(((kiedy będzie koniec???
Anula
2005-11-05
22:52:15
Email
Dzięki Kyja! W poniedziałek jestem umówiona do Alergologa. Zobaczymy co mi powie. Z tymi testami tak właśnie jest-zrobisz a po jakims czasie może juz uczulać coś innego. Mój mąż dostał alergii jako stary koń-na pewno po 20-stce. Ja na szczęście nie mam. A jak u Was-Micho też jest "obciążony" genetycznie palergią o kimś?
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum