szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Piękna mama (kosmetyki, zabiegi, ciuchy, diety, sport, itp)
temat - Sprzęt do ćwiczeń w domu


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
Julia
2008-03-29
Email
Hej, mam pytanie do dziewczyn, które znają się trochę na takim sprzęcie, mają w domu albo chodzą na siłownię. Zastanawiam się nad kupnem takiego sprzętu, w grą wchodzi orbitrek albo wiosła. Chcę schudnąć, ale nie wyrabiać jakoś mocno mięśnie, najbardziej zależy mi na brzuchu, oczywiście na reszcie (nogi, biodra) też. Który z tych dwóch sprzętów będzie lepszy? I na którym przyjemniej się ćwiczy? A może polecacie w ogóle coś innego? Liczę na Wasze opinie. Ciekawa zwłaszcza na Ciebie! ;o)
bea1978
2008-03-29
13:06:23
Email
Julio chodziłam na siłownię i korzystałam tam ze wszystkich sprzędtów jakie były. Powiem Ci, że orbitrek był najbardziej oblegany przez kobiety. Ja osobiście również spedzałam na nim sporo czasu, odpowiednio się umęczając ;) Ogólnie wszystkie sprzęty podobne czyli także rowerek najlepiej działają na nogi, uda, pośladki, na orbitreku pracują również ręce. Gdybym to ja miała kupować coś z tych sprzętów wzięłabym właśnie jego. Choć powiem Ci że na brzusio, biodra i boczki najlepiej działał twister, jednak nie taki jak sprzedają w supermarketach (plastikowa zabaweczka)ale taki z odpowiednim obciążeniem pod nogi. Jednak nie wiem czy takie coś można zakupić do domu. Tych plastikowych nie polecam, mam w domu i dzieci się na nim kręcą bo do ćwiczeń się kompletnie nie nadaje.
ciekawa
2008-03-29
16:36:00
Email
myślę że rady Beaty będą bardziej na czasie. ja owszem swojego czasu mocno ćwiczyłam na siłownie ale żadnego z tych urządzeń nie używałam. Raczej takich tradycyjnych jak atlas czy inne typowo na wybrane mięśnie. Gdzieś ktoś już o coś takiego pytał i odpowiadałam ze generalnie jestem przeciwniczką urządzeń które rzekomo mają ćwiczyć wszystkie partie mięśni czy większość bo to zwyczajna bujda. Nic nie zastąpi wszystkich urządzeń z siłowni-mówię tu o profesjonalnych urządzeniach. Ja wole ćwiczyć bez urządzeń lub na takich które ćwiczą konkretne partie mięśni ale to wykonalne tylko w siłowni. Jeśli wydanie sporej sumy ma zadziałać na ciebie motywująco to radze dokładnie sprawdzić sprzęt i skupić sie na kupieniu czegoś co będzie ćwiczyło jedna partie mięśni np coś na nogi czy coś na brzuch-pomyśl co bardziej by sie przydało. A tak w ogóle to jeśli tylko masz możliwość to wykup sobie jakiś karnecik na aerobik czy inne ćwiczenia. Ćwiczenia aerobowe dużo szybciej i ładniej zmienia twoją sylwetkę jak ćwiczenie w domu na jakimś dziwnym sprzęcie. No chyba ze siłownia ale wtedy-koniecznie dużo powtórzeń na małym obciążeniu-pamiętaj. No mam nadzieje ze to co napisałam cokolwiek ci pomoże w podjęciu decyzji.
Julia
2008-03-29
16:56:05
Email
Ciekawa ok, tylko ja nie chcę ćwiczyć konkretnych mięśni, chcę się po prostu zmęczyć i schudnąć ogólnie, a na takim orbitreku czy wiosłach na pewno można się zmęczyć. Chodzę na basen - to lubię. Z aerobikiem problem taki, że samej mi się nie chce ruszyć, najchętniej z kimś bym poszła, tylko niestety jakoś żadna koleżanka nie jest chętna jak przychodzi co do czego :o( Czytałam opinie na necie o orbitreku i wiosłach, większość osób chudnie przy ich pomocy. Ja nie chcę wyrabiać mięśni tylko schudnąć.
ciekawa
2008-03-29
16:59:54
Email
hmm no to w sumie trzeba by zawierzyć komuś kto to miał bo naprawdę ja nie siedziałam nawet na czymś takim:) A co wspólników do aerobiku to po pierwszych kilku zajęciach napewno nie miało by żadnego znaczenia czy jesteś z koleżanka czy nie:) Toć tam można poznać inne babki a nóż ktoś fajny kto ma po drodze obok ciebie:)
Julia
2008-03-29
17:48:46
Email
No właśnie myślałam, że może znajdą się tu jakieś mamuśki co to mają w domu i ćwiczą. Nic...czekam dalej. Ciekawa jeszcze co do aerobiku...zgadzam się z tym, co piszesz, że można kogoś poznać itp, tylko że ile razy w tygodniu ja dam radę na to iść? Dwa razy już chodzę na basen wieczorem, mój mąż raz w tygodniu też wieczorem chodzi na piłkę z kolegami. Ja nie chcę żebyśmy każdy wieczór spędzali osobno. Poza tym aerobic raz czy dwa w tygodniu...to chyba niewiele da? A na takim sprzęcie to bym mogła sobie co wieczór pośmigać choćby z pół godzinki, teraz siedzę przez tv, albo z książką/gazetą, gadając przy tym z mężem. A tak mogłabym być razem z nim i sobie poćwiczyć. CODZIENNIE.
ciekawa
2008-03-29
20:42:19
Email
Powiem Ci że dla schudnięcia zamieniła bym basen na aerobik lub aerobik w wodzie. I dwa razy w tygodniu plus lekka dieta da bardzo szybkie efekty. Moja mama chodziła przez rok i już po miesiącu były efekty. Pamiętaj że na zajęciach grupowych bardziej sie mobilizujesz i robisz więcej serii bo inni patrzą albo dopingują. Aerobik będzie dużo bardziej efektywny jak basen-dam sobie palca uciąć;) A co do 30 minut dziennie to powiem ci owszem czasem nawet 10 minut wystarcza ale trening aerobowy to zupełnie co innego. Gwarantuje ci ze szybciej schudniesz przy 2 razach w tygodzniu aerobiku niż po 30 minutach ćwiczonek na takim urządzeniu. Pamiętam gdzieś pisałaś ze nie lubisz ćwiczyć-pomyśl ile wymówek będziesz miała codziennie a jak juz będziesz na zajęciach to już żadne wymówki ćwiczysz solidnie i już;) No takie moje zdanie ale oczywiscie decyduj-ja graco zachęcam do aerobiku a powiem szczerze nienawidzę tej formy wysiłku choć doceniam jej silę;)
Julia
2008-03-29
21:16:48
Email
Ciekawa masz rację. Zastanowię się jeszcze, zanim wydam kupę kasy na jakiś sprzęt, żeby potem nie żałować. Na razie ustaliłam z mężem, że poczekam z miesiąc najpierw, zobaczę w ogóle czy wytrzymam tą dietę i cwiczenia codzienne brzuszków, jakie to da efekty. A potem zdecyduję. Co do basenu - uwielbiam pływać, więc wolę przy tym zostać. Boję się, że jak będę się zmuszać do czegoś, czego nie lubię, to szybko się poddam, bo mam słabą wolę. Zresztą ja na tym basenie prawie non stop pływam przez 45 min i potrafię się nieźle zmęczyć. Nie jest tak, że zrobię 5 długości a resztę sie pławię w wodzie, o nie ;o) Aerobic kiedyś miałam na studiach...nie powiem, fajne. Tylko wolę basen jednak :o) Zobaczymy co będzie. Na razie idzie mi dobrze i jestem zadowolona. W każdym razie dzięki za cenne rady :o)
Julia
2008-03-29
21:17:54
Email
A aerobiku w wodzie niestety u nas nie ma :o(
Julia
2008-03-29
21:38:13
Email
Ciekawa a jeszcze jedna sprawa mnie zaintrygowała...w końcu się znasz więc jak to jest, bo piszesz, że trening aerobowy jest najlepszy, lepszy od ćwiczeń na przyrządach. Tylko wszędzie gdzie czytam na necie piszą, że właśnie ćwiczenia na orbitreku to ćwiczenia aerobowe...więc jak to jest?
bea1978
2008-03-29
21:58:20
Email
Ja tam się nie znam hihi ale chodziłam na aerobic kupę czasu - 2 razy w tygodniu- nie obijałam się wcale, do tego raz albo dwa razy wypad na basen, gdzie pływałam na okršgło w tempie ekspresowym - uwielbiam pływać i ...nie schudłam nic, kompletnie nic! Zamieniłam basen i aerobic na siłownię i dopiero waga po malutku schodziła w dół, fakt, że przed każdym treningiem łykałam hmm karnitynę chyba dobrze zapamiętałam nazwę. Bez niej waga też stała w miejscu. Może taka moja natura, nie wiem...Co mogę jeszcze doradzić, to to żeby do ćwiczeń zakładać pas na brzuch. Mi mięœnie rozepchały jakoœ wszystko, że brzuch mimo że nie było na nim duzej iloœci tłuszczyku to odstawał strasznie. Dopiero jak zauważyłam że tkanki tłuszczowej ubywa a brzuch nadal jest duży, to pan z siłowni powiedział, że powinnam wczeœniej zakładać właœnie pas do ćwiczeń :(
ciekawa
2008-03-30
08:10:11
Email
wstawiam definicje ćwiczeń aerobowych. Ćwiczenia aerobowe poprawiają pracę układu oddechowego, krwionośnego, wzmacniają mięsień sercowy, uelastyczniają arterie i żyły, obniżają poziom tłuszczu we krwi oraz w całym organizmie. Ćwiczenia aerobowe (tlenowe) to taki rodzaj aktywności, która przyspiesza oddech i bicie serca dzieki czemu do mięśni i narządów ciała dociera więcej utlenionej krwi. Serce i płuca osoby wykonującej taką aktywność współpracują przy dostarczaniu tlenu do organizmu. Ćwiczenia aerobowe zmuszając płuca i serce do cięższej pracy, wzmacniają je i poprawiają ich kondycję. Wysiłek aerobikowy to między innymi - spacerowanie, praca w ogródku, sprzątanie na podwórku, chodzenie po górach, jeżdżenie na rowerze, pływanie, jogging, tenis pojedynczy, koszykówka, jazda na biegówkach. Typowy okres ćwiczeń trwa od 20 do 60 minut. W momencie, kiedy zaczynasz ćwiczyć twój metabolizm gwałtownie wzrasta o ok. 20 krotnie względem stanu spoczynku. Jest to bardzo korzystna zmiana, jeśli powtarzana jest w sposób regularny. Zdolność mięśni do wytwarzania tej energii zależy od stałej dostawy tlenu. Spędzając trzy godziny tygodniowo na jakiś ćwiczeniach typu aerobowego wzmacniasz swoje serce, następujewzrost jego wydajności oraz zdolności mięśni do wykorzystywania tlenu. Inne korzyści sportów aerobowych to znaczące zmniejszenie ryzyka zawału serca, czy rozwoju choroby wieńcowej; poprawa profilu cholesterolu (co również pomaga w obniżaniu ryzyka choroby wieńcowej); poprzez wywierany nacisk na kości, pomoc w utrzymaniu i wzroście siły kostnej; zwiększanie klasy związków chemicznych w mózgu (tzw. neurotransmiterów), które mogą spowolnić utratę pamięci krótkotrwałej; poprawa twojej zdolności do wykonywania więcej niż jednego zadania za jednym razem; zwiększanie wytrzymałości o jedną trzecią, a nawet więcej; poprawa przepływu krwi do kończyn i innych narządów. I to jeszcze nie wszystko. Regularne ćwiczenia aerobowe są jednym z najskuteczniejszych narzędzi w obniżaniu ciśnienia krwi oraz zmniejszaniu ilości tkanki tłuszczowej w organizmie. Codzienne ćwiczenia, nawet o umiarkowanej intensywności, są pomocne w łagodzeniu stresu, napięcia oraz zapobieganiu depresji pochodzenia endogennego.
ciekawa
2008-03-30
08:15:56
Email
Moja wina jakoś niemrawo sie wyraziłam. Oczywiście ze te wszystkie urządzenia służą do takich ćwiczeń ale... naprawdę uważam ze pani skandująca " jeszcze 3, jeszcze 2..." będzie bardziej mobilizująca:) Ja sama amatorka ćwiczeń aż do padnięcia jak miałam rowerek to jak tylko sie lekko zmęczyłam zarz z niego z chodziłam bo już nie fajnie albo coś mnie uwiera albo inna wymówka. Poprostu trzeba mieć niesamowite zacieńcie aby robić sobie regularne nieprzerwane treningi w domu, odpowiednio długie z odpowiednio dużą ilością powtórzeń. Takie cwiczenia mają odpowiednio zadziałać na serce i oddech a wystarczy ze raz polecisz do płaczącego dziecka i już po ptakach:)
ciekawa
2008-03-30
08:17:16
Email
No właśnie Beata ma racje każdy ma jakieś swoje warunki fizyczne i musi dopasować wysiłek do siebie. Tak na mnie na przykład nie działającą diety tylko głodowanie:)
monia_ireland
2008-04-06
12:13:44
Email
Julio ja mam orbitrek w domu juz pewnie ok 7 lat-jest super i bardzo jestem z niego zadowolona. Oczywiscie odkadurodzilam jakos nie mialam czasu na niego wejsc-pozatym zostal on w Polsce w domku wiec tu go nie mam:) jesli chodzi o moja opinie to polecam bardzo. Orbitrek ma regulowana sile nacisku wiec sobie mozesz tym sterowac i jesli nie chcesz wyrabiac miesni tylko shcudnac-dajesz na jaslabszy i jedziesz:) ja pamietam ze przed slubem jezdzac po 10 km dziennie w tydzien 5kg zrzucilam ale wtedy bylam aktywna fizycznie na codzien-teraz moze z 2km bym ujechala:) Pozatym orbitrek jest chwalony ze wzgledu na to ze nie niszczy stawow. Podloze caly czas jest takie samo. Biegajac po alejkach wiadomo-polskie chodniki i drogi maja wiele do zyczenia. Ja bym zainwestowala na wtoim miejscu bo masz go pod reka i jedzisz jak masz wolna chwile a wyskakiwanie na aerobic przy dwujce dzieci....chyba ciezko byloby codziennie na to znalezc czas:) pozdrawiam Ciebie a pociechy mocno sciskam:)
monia_ireland
2008-04-06
12:15:00
Email
acha-i ja nie polecam tych drogich sprzetow-maja bardzo plytkie ruchy.(nie wiem jak to ujac) znacznie bardziej polecam te nazwyklesze najtansze:)
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum