szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Piękna mama (kosmetyki, zabiegi, ciuchy, diety, sport, itp)
temat - do kosmetyczek lub znawczyń tematu


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
pinkie
2007-11-16
Email
Czy są jakies przeciwskazania do przebicia uszu u ciężarnej?
bea1978
2007-11-16
17:03:36
Email
Pinkie ja kosmetyczką nie jestem, jednak wydaje mi się że jako takich przeciwskazań dla kobiety ciężarnej jeśli o ten temat chodzi, nie ma. Jedyne ryzyko jest takie wg. mnie że po prostu moze się wdac jakaś infekcja podczas gojenia i to może byc niebezpieczne w jakis tam sposób dla kobiety, ponieważ często smaruje sie uszy maściami na antybiotyku(dla leprzego gojenia), a jak wiadomo antybiotyki raczej nie wskazane dla ciężarnych.Mam koleżankę, która przebijała sobie uszy w 3 mies. ciąży bo brała ślub i chciała sie jakos dodatkowo ozdobic:)) Nic jej nie było, kosmetyczka nie zwróciła uwagi że nie można wiec chyba można :)))
Wcześniej nie miałam okazji, wiec teraz składam Ci gratulacje i życzę dobrego samopoczucia :))
Magdalenka
2007-11-16
21:45:33
Email
pinkie, a ty w ciazy jestes?
pinkie
2007-11-17
07:55:17
Email
Jestem ;) Mąż zrobił mi niedawno niespodziankę w postaci ślicznych kolczyków. I chciałabym przekłuc uszy, szkoda, zeby takie kolczyki się marnowały w szufladzie.
ciekawa
2007-11-17
20:59:09
Email
He he Pinki już gratulowałam a co do kolczyków to kiedys przekłuwano i smarowano spirytusem a to nic nie zaszkodzi na 100% Generalnie to wszelkie takie ingerencje moga sie zwyczajnie babrac ale nie jest to reguła. ja np po wizycie u kosmetyczki w 3 mies ciazy goiłam się po oczyszczaniu miesiac a nie tydzien jak zwykle:0) Odradzam robienie tatuazu ale uszy-kłuj jak potrzebujesz.
Magdalenka
2007-11-18
02:13:24
Email
ojoj!!!!!! to gratulacje!!!!!!! twoje dzieciaczki beda mialy chyba taka roznice wieku jak moje - julka obecnie 2 lata bez 2 tygodni a ola 2 miesiace skonczy 26. a ktory to tydzien? mnie maz namawia na trzecie, on chce koniecznie syna, ale jezeli wogole sie skusze na trzecie dziecko, to za 4 lata, nie wczesniej. jeszcze raz gratuluje!
pinkie
2007-11-18
09:21:36
Email
Tomek skończy 2 lata i jakieś 3 tyg zanim sie drugie urodzi. Mnie trochę przeraża taka mała róznica wieku.ciekawe, czy wyspie sie choc jedną noc zanim drugi 'budzik' przybędzie. Dzięki
bea1978
2007-11-18
11:36:19
Email
Pinkie z tym wyspaniem to moze byc trudno:)jednak powiem ci że taka róznica wg. mnie jest całkiem fajna. U mnie miedzy dziecmi jest róznica 4 lat i jest strasznie ciażko ze starszą córcią. Mała jest strasznie zazdrosna a co za tym idzie nieposłuszna i złosliwa w stosunku do małego. Myślę że mniejsze dziecko, to i mniejszy problem bedzie z jego przystosowaniem sie do nowej sytuacji :)
Magdalenka
2007-11-18
15:35:50
Email
hmmm... moja julka na poczatku byla bardzo zazdrosna, widzialam ze nie rozumie calej sytuacji, skad to dziecko i dlaczego ja sie zajmuja nowa dzidzia a nie nia. wymuszala placzem, krzyczala, byla agresywna. agresja wynikala przypuszczam raczejz tego ze jest jeszcze mala i np. bujajac mala w bujaczku nie potrafi tego robic lekko, tylko tak, ze az oli pdskakuje glowka. teraz juz jest znacznie lepiej, widze ze dziewczyny sie lubia, ola sie usmiecha dfo julki, poznaje ja. jula tez przypomina nam o oli, np. wsiadajac do samochodu pokazuje na ole, mowi "dzidzia" i upomina sie zeby ole tes koniecznie zabrac. ale nie oszukujmy sie, to jest dwojka malych dzieci na glowie, jednoczesnie zmieniasz dwojce pieluchy, musisz dwojke karmic i czasem nienstety do dwojki wstawac w nocy. poradze ci tylko pinkie zebys uwazala na siebie w ciazy, staraj sie nie podnosic malego. ja niestety bylam caly czas sama bo moj maz wraca pozno z pracy wiec caly dom, opieka nad dzieckiem, zakupy itd sa na mojej glowie, no i urodzialm 3 tygodnie przed terminem. to i tak cud ze donislam do 36 tygodnia biorac pod uwage tryb zycia i codzienna porcje gimnastyki przy julce, ktora jest wyjatkowo zywym dzieckiem. trzymam kciuki i sciskam cieplo!
Magdalenka
2007-11-18
15:38:08
Email
dodam jeszcze ze po poczatkowym szoku z przystosowaniem sie do sytuacji, opanowaniem burzy hormonow po porodzie i pradzeniem sobie z zalem ze starsze dziecko juz nie jest ukochanym jedynakiem, przychodzi wielka radosc i szczescie, szczegolnie jak widzi sie ze dzieciaki sie lubia i choc oboje sa malymi brzdacami widac jak rodzi sie miedzy nimi wyjatkowa wiez. serce rosnie!
pinkie
2007-11-19
08:33:24
Email
Nie podnosić Tomka? To niemozliwe. Właśnie zrobił mi dzis niespodzianke i przespał całą noc bez pobudek ;)
Julia
2007-11-19
09:45:17
Email
Kurcze Pinkie teraz dopiero zajrzałam do tego wątku i taka niespodzianka! Gratulacje!! Jak się czujesz? I czemu siedzisz jak mysz pod miotłą zamiast się tu wszystkim pochwalić? ;o) Kiedy termin? Rzeczywiście uważaj z podnoszeniem małego. Ja miałam problemy w drugiej ciąży i ani razu wtedy Bartka nie podniosłam, a teraz jak już mogę to taki kloc z niego (19 kg) że nie daję rady ;o) Trochę żal, ale za to jest Jasiek do noszenia :o) Wiec uważaj. A co do dwójki...no cóż ;o) Ciężko jest, ale z biegiem czasu coraz mniej. Najciężej na początku. Choc u nas np. Bartek nie był bardzo zazdrosny (a miał niecałe 3 lata jak się Jaś urodził). Dużo zależy od charakteru dziecka. Bartek akurat jest taki że do każdego obcego pójdzie i nawet się za mną nie obejrzy. Taki indywidualista z niego. Trzymaj się i dbaj o siebie! I jeszcze raz gratuluję :o)
pinkie
2007-11-19
10:02:46
Email
A.. nie wiem, dlaczego się nie chwalę. Taka już skromna jestem ;) Serio, to jakoś jeszcze nie mogę się przyzwyczaić do tej myśli, ze będzie nas więcej. Zaczynam miec mdłości i to nie nastraja mnie do radości :( W pracy jeszcze nie mówię... Tomaszek tez jest bardzo towarzyski i daje sobie wiele wytłumaczyć. Będe go przygotowywac do narodzin rodzeństwa. Niestety, zawoże go do niani i muszę go dźwigać, bo on sam chodzi jak kot - swoimi ścieżkami.
Magdalenka
2007-11-19
14:19:39
Email
wlasnie to mam na mysli mowiac o gimnastyce z julka. sama sie dziwie ze donosilam ole tak dlugo, bo do 36 tygodnia. mnie tez wszyscy radzili zebym uwazala, nie podnosila julki, ale nie powiedzieli jak to zrobic ;-) faktem jest niestety ze trzeba na siebie uwazac bo ciagle latanie za starszym dzieckiem, "sporty silowe" z nim sa niebezpieczne. ja jestem tego najlepszym przykladem.
marta0309
2007-11-20
07:40:01
Email
pinkie gratulacje:) zazdroszcze sie szczerze powidziawszy. ja tez chcialam zeby roznica wieku miedzy Dominika a rodzenstwem byla dwuletnia ale zaczelam nowe studia i niestety nie damy teraz rady. a mdłości niedługo mina:) trzymamy kciuki:)
Kamila
2007-11-20
10:18:54
Email
Pinkie, gratuluję!!! Kurcze, dobrze, że tutaj zajrzałam, bo pewnie bym się dowiedziała jak zwykle na końcu! Życzę dużo zdrówka!!! A róznica wieku między Twoimi szkrabami będzie prawie taka sama jak u mnie, zobaczysz bąble się pokochają :-D
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum