szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Piękna mama (kosmetyki, zabiegi, ciuchy, diety, sport, itp)
temat - Poród naturalny - co wam się przydało??


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
21Aneta
2007-04-05
Email
Wiem, że podobne tematy gdzieś tu są.. no ale muszę sie doradzić. Moja przyjaciółka, która jest w ciąży dała mi zadanie- mam sporzadzic jej liste rzeczy, które musi kupić dla maluszka i dla siebie, do domku i do szpitala. I zrobiłam juz z pamięci całą listę... Ale ja rodziłam przez cesarkę, nie miałam wiec nacięcia krocza. I tu moje pytanie - co sie przydaje po porodzie naturalnym? Co powinna kupic dla siebie, żeby jej sie dobrze rana goiła? Albo czym powinna myć krocze, żeby było ok? Dodam, że moja przyjaciółka alergicznie reaguje na wiele płynów do higieny intymnej. Może znacie jakieś delikatne płyny albo inne środki do przemywania? No i co poza tym... poduszka profilowana pod pupe... co jeszcze??
ciekawa
2007-04-05
10:37:40
Email
radzi sie aby kobieta do przemywania uzywała tego samego co wczesniej. Jesli jednak coś jest nie tak-trudno sie goi czy jakieś twu-zakarzenie to tantum rosa każa uzywac. I apropo podkładów to te pieluchy belli-nie podpaski-w zadnym wypadku bo podpaski maja rózne dziwaczne wkłady, zele i perfumy. MOja koleżanka majtki polecała mi hartmana. Ale to co pisze wiem z polecenia wiec sama kupie to samo-choc na dzien dzisijeszy napewno swierze mamusie coś dodadzą:)
pinkie
2007-04-05
11:11:35
Email
Podobno dobre jest szare mydło na ranę - może dla alergików tez się nadaje. Poza tym wszystko wyjdzie 'w praniu' - może rivanol, może tantum rosa, może neomycyna, może okłady z lodu - to już położna zaleci. No i wietrzyć, wietrzyć. Ja nie wietrzyłam za duzo, bo lezałam w szpitalu z małym i przez to nie bardzo mi się goiło.
Kamila
2007-04-05
11:34:29
Email
Tantum Rosa do przemywania rany i do robienia okładów, krem i czopki od hemoroidów, majtki jednorazowe, pieluchy z BELLI-tak jak piszecie, są idealne. Dla malucha wiadomo... wiecie, każda inaczej ubiera.. tzn. ja dla Kini kupiłam sporo koszulek, dla Konrada wcale, wolę już body. Małej nakładałam spiochy + kaftaniki, dla Kondiego pajace :) wszystko wyjdzie w praniu. Co do poduszki do siadania... myślę, że tańsze będzie po prostu koło ratunkowe pompowane. Niektóre moje kumpele korzystały. Pozdrawiam!
Magdalenka
2007-04-05
14:44:41
Email
u mnie w rodzinie wszystkie kobiety podmywaly sie po porodzie naparem z kory debu, pomaga w szybszym gojeniu. polecam wszystkim kolezankom, korzystaja i chwala.
dota
2007-04-10
08:58:01
Email
Ja stosowałam szare mydło z zalecenia położnej, rana mi sie szybko zagoiła
noemi
2007-04-10
09:42:50
Email
ja wprawdzie termin mam dopiero (dopiero?:)) na maj, ale w szkole rodzenia mówiono o szarym mydle. podobno najwygodniejsze w uzyciu, bo nie trzeba rozrabiać no i najbardziej skuteczne. w każdym razie ja je na pewno spakuję do szpitala
noemi
2007-04-10
09:42:55
Email
ja wprawdzie termin mam dopiero (dopiero?:)) na maj, ale w szkole rodzenia mówiono o szarym mydle. podobno najwygodniejsze w uzyciu, bo nie trzeba rozrabiać no i najbardziej skuteczne. w każdym razie ja je na pewno spakuję do szpitala
Goga66
2007-04-10
11:27:54
Email
i nie podmywajcie się płynami do higieny intymnej czy takimi husteczkami, to na cięcie nie jest najlepszy pomysł. Znam lekarza, który je odradza nawet na codzień nierodzącym kobietom twierdząc, że to dość agresywna chemia. I też mówi o szarym mydle lub mydełku dla dzieci typu bambino
Julia
2007-04-10
13:35:28
Email
Ja polecam bardzo Tantum rosa. Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, naprawdę jak mnie krocze bolało i się tym podmyłam, czułam ulgę.
Basia.26
2007-04-10
14:54:26
Email
ja miałam cesarkę... i zupelnie nie przydał mi sie mąż... bardzo przewidująco wcisnął moją torbe głęboko pod łózko, tak, żebym nie daj Boże jej nie dosiegla nawet na czworaka.... no i oczywiscie szczelnie ją pozapinał, tak żebym miała łatwiej.... co tam, to tylko pokrojony brzuch;) męza do porządkowania przy łózku STANOWCZO NIE POLECAM:)
ANDZIA76
2007-04-11
13:41:12
Email
Ja tez polecam kore debu i tantum rosa sama stosowalam, a majtki jednorazowe moze sa i dobre tylko ja kupilam takie z flizeliny w aptece i byly okropne, wcale nie przepuszczaly powietrza. No i wietrzyc i jeszcze raz wietrzyc.
Migotka
2007-04-11
14:13:29
Email
Zgadzam się z dziewczynami,wietrzenie krocza to podstawa,ale musisz bardzo uwazac,by nieoziębić rany,tak jak zrobiłam to ja...oj..wtedy to dopiero rwieeee....powietrze musi byc delikatnie ciepłe-NIE GORĄCE!!Poza wymienionymi wczesniej preparatami,ja stosowałam jeszcze taki żólty płyn...qrcze nie wiem czy dobrze napiszę ryvanol-jest typowym srodkiem na rany...poczatowo podywałam sie tantum rosą,ale w ostateczności pozostałam na szarym mydle.Pozdrawiam serdecznie.Migotka
aniaR
2007-04-14
08:32:26
Email
Ja również polecam szare mydło,rana szybciej się goi.A majtki najlepsze zwykłe bawełniene i to duże,bo na początku jest duże krwawienie i potrzebna jest nie tylko duża podpaska ale i legnina.
aniaR
2007-04-14
09:12:23
Email
co do innych rzeczy które są potrzebne po porodzie dla maluszka napewno pieluszki,krem do pupci-ja używam sudokremu,moim zdaniem jest super,przynajmniej dla mojego synka-oliwke,chusteczki do pupy,ręcznik,ciuszki,czapeczki,ciepły kocyk,pieluszki tetrowe,waciki do przemywania oczu no i pozytywne nastawienie że wszystko będzie ok!!!
aniaR
2007-04-14
09:13:39
Email
dla przyszłej mamy napewno dużo wody się przyda!!!!
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum