szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - co zabrać na wakacje?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
emka
2005-07-14
Email
My też jedziemy nad morze. To pierwszy wyjazd z niunią i cały czas się zastanawiam, co mam tam zabrać, czy nie zapomnę czegoś ważnego dla niuni? Może spróbujemy zrobić listę rzeczy? Momentami mam ochotę zabrać cały dom. To co mi przychodzi do głowy: ciuszki (takie na pogodę i nie pogodę), coś od słoneczka (czapeczki, chusteczki, kremy, parasolki). Kosmetyki dla małej (chusteczki, krem do pupy, pieluchy wiadomo, mydełko). wózek tez oczywiste, śpiworek do spania, zabawki, kocyk, pożyczamy łóżeczko turystyczne, a i jedzenie jeszcze (czyli cały zestaw słoiczków, kaszka, kubeczek, miseczka,łyżeczka, śliniaki etc). Hym, dużo tego. czy o czymś zapomniałam? dopiszcie proszę wszelkie uwagi.
Zainspirował mnie temat "co kupować" z działu ciężarówkowego ;)
emka
2005-07-14
17:00:22
Email
No i jeszcze dokumenty: książeczka szczepień i ubezpieczeniowa. No i jakieś leki: na gorączkę, biegunkę, zranienia, hym hym cos przeciwko komarom i kleszczom. Coś jeszcze?
kyja
2005-07-14
18:26:14
Email
jak jedziecie na dłużej, to może weź sterimar-chyba,że kupicie na miejscu, wapno w syropie i życzę miłego odpoczynku;-))))!!!
MIchalina
2005-07-14
19:22:33
Email
Emka, a dokąd nad morze?
emka
2005-07-14
21:28:03
Email
Jedziemy do Grzybowa k/Kołobrzegu, nie tak daleko od Mielna, jeśli dobrze pamiętam :)
Kyja a to wapno to na uczulenia?
Anula
2005-07-15
00:41:39
Email
Do listy dodałabym jeszcze coś do kapieli.Chyba, że będzie korzystać z prysznica lub wanny.Ja zabrałam ze sobą miskę, ale jak nie głowa to nogi jej wystawały.Na szczęście łazienka była świetnie urządzona i miała ogromna umywalkę, więc kąpałam ją tam (wkleję zdjęcie bo zrobiłam) i akurat na długość się w niej swobodnie mieściała (Nikola ma 67 cm). Ale powiem Ci jak radziły mi moje kumpelki: jedna zabrała kiedyś basenik dmuchany (plus - to że zajmuje mało miejsca)a druga radziała mi zabrać tylko gąbkę do wanienki (wiecie jaką-taką większą, którą się kładzie na spód wanienki,zamiast pieluszki tetrowej)-i na tej gąbce, pod prysznicem w zatkanym brodziku myła 3 m-czne dziecko. Ja też zabrałam oprócz miski ta gąbkę,ale brodzik się nie zatykał a słuchawką od prysznica bym jej nie umyła,bo tam była bateria podtynkowa-strasznie nie praktyczna,choć z tego co wiem cholernie droga.Zabrałam też przewijak,więc nie musiałam jej kłaść w łazience po kąpieli na podłodze ani nosić w ręczniku do pokoju.Dobrze, że masz łózeczko turystyczne.Na plaży pomyśl jeszcze o parawanie i parasolce.My pożyczyliśmy wózek 3-kołowy więc po piasku pomykał jak burza, ale gdybym nie miała takiej możliwości, to wolałabym ją nosić w nosidełku niż męczyć się na plaży z wózkiem.Chociaż z drugiej strony wózek też potrzebny,bo do tej plaży trzeba przecież dojechać.Ciuszków wzięłam sporo-w niektórych wogóle nie chodziła a niektóre musiałam prać (weź trochę odpowiedniego proszku do prania-można też nim umyć brodzik czy umywalkę).Strasznie długa ta nasza i dziewczyn wspólna lista-wiem bo sama miałam tych rzeczy dużo (do tego jeszcze nasze rzeczy i starszego synka-ledwo się pomieściliśmy w samochodzie).Ja też byłam w oklicach Kołobrzegu-w Mielnie. Życze udanej pogody (a chociaż takiej, aby nie padało).Jedźcie szczęśliwie i nawdychajcie się jodku.Pozdro!
emka
2005-07-15
01:03:40
Email
Dzięki Anula :) My chyba wannienkę weźmiemy. Zasadniczo tak wiele miejsca nie zajmuje, bo można w nią władować inne rzeczy. A lista, oj długa! No ale co zrobić :) Pewnie będziemy jechać zapakowani po brzegi smaochodu ;)

emka
2005-07-15
01:04:44
Email
ale nazwy tworzę! - smaochód - nawet fajna ;)
kyja
2005-07-15
07:59:41
Email
Emka, wapno na uczulenie-np. jakby Anię coś urgyzło(odpukać)-Sanosvit, bez recepty,jakby co-możesz jej bez obaw dać łyżeczkę syropu ( jest smaczny), pewnie w aptece na miejscu będzie;-))będziemy czekać na foty z wyprawy;-)))
emka
2005-07-15
23:35:56
Email
Na pewno Was nimi zasypię ;)
Ale jeszcze trochę się ze mną pomęczycie. Jedziemy dopiero 24.07. Już się nie mogę doczekać!!!
emka
2005-07-15
23:37:16
Email
I dzięki za to wapno, nawet by mi do głowy nie przyszło. Bo kojarzy mi się z wapnem w mleku - czytaj: dziecku nie dawać. Hi hi niezły mam tok myślenia. Załamka.
emka
2005-07-15
23:38:04
Email
I jeszcze przyszedł mi do głowy termometr, jakby nas 3-dniówka złapała.
Michalina
2005-07-21
10:54:13
Email
Emka, jak już dojedziecie nad morze i bedzie brzydka pogoda (czego Wam oczywiście nie życzę) albo będziecie się nudzić lub najdzie was ochota pozwiedzania okolicy to zapraszam do Koszalina.
emka
2005-07-21
23:38:00
Email
Ok. A co warto tam zwiedzać? Zrób reklamę :)
Michalina
2005-07-22
09:27:04
Email
Po "wyzwoleniu" miasto zostalo prawie doszczętnie spalone przez bratnią armię. Zachowała się katedra z IV wieku, parę kamienic, fragment murów obronnych... Do końca tego roku ma powstać "obwodnica śródmiejska" (czyli droga szybkiego ruchu biegnąca przez centrum miasta)- pomysł mało trafiony, ale pieniądze unijne trzeba było jakoś wykorzystać. W związku z powyższą budową pół miasta jest rozkopane. No ale mamy za to piękny park, którego nie przecina żadna autostrada :-)
Michalina
2005-07-22
09:28:19
Email
błąd - katedra jest z XIV wieku a nie IV :-)
Strona 1 - 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum