szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Gdzie na wakacje?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
Anna
2005-07-11
Email
Hej mamusie? Czy macie jakieś sprawdzone miejsca na wakacje z maluszkiem? Mam na mysli Polskę. Jeśli możecie coś polecić, byłabym wdzięczna. Wakacje w pełni a my nie mamy ciągle pomysłu jak spedzić urlop.
sylwia
2005-07-11
15:17:00
Email
na wypoczynek z dziećmi, www.domek.mazury.pl
Anula
2005-07-11
18:28:14
Email
Ja właśnie wróciłam.Byliśmy tydzień nad morzem (Mielno).Było przed sezonem,więc załapaliśmy sie na wolne miejsca i atrakcyjne ceny.Trochę sie bałam tego wyjazdu (jestem z okolic Wrocławia)-chodzi mi o moje 3-miesięczne dziecko (podróż, niestety nie mamy w aucie klimy).Ale na szczęście w jedna stronę jechaliśmy w nocy a z powrotem wyjechaliśmy o 4 nad ranem aby nie jechać długo w upale.Było gorąco ale jakoś szczęśliwie dojechaliśmy. Mała pooddychała zdrowym jodem, starszy synek bawił się w piachu i moczył w morzu, ja się opaliłam.Było fajnie, chociaż mała dużo spała, ale też sporo marudziła (nowe miejsce,zachwiany rytm dnia).Jak jesteś zainteresowana tą okolicą to podaj maila-napisze Ci szczegóły.
Michalina
2005-07-11
19:42:40
Email
Jestem z Koszalina (14 km do Mielna). Na wakacje polecałabym Sarbinowo. Bardziej urokliwe od Mielna, nie tak zatłoczone latem, plaża szeroka, mniej rozkrzyczanej młodzieży. Całkiem fajnie. Pozdrawiam
Agata
2005-07-11
22:08:16
Email
Anula i Michalina mam do Was prośbę. jesli możecie to polećcie mi coś z łazienką i aneksem kuchennym (chodzi o przygotowywanie jedzonka dla małej)
Szczerze mówiąc to chcieliśmy się wybrać jak co roku do Ustki. Zawsze mielismy tam rezerwację z pół rocznym wyprzedzeniem ale w tym roku nie wiedzieliśmy czy z małą pojedziemy. Teraz się zdecydowaliśmy i nie możemy nic znaleźć na sierpień. Tzn. są wolne miejsca ale ceny kosmos.
Jeśli macie coś sprawdzonego to dajcie namiary. Z góry dziękuję
Michalina
2005-07-12
09:36:11
Email
Agata, z racji miejsca zamieszkania nie korzystałam z żadnych pensjonatów ani kwater prywatnych nad morzem. Trudno mi więc cokolwiek polecić. Mam znajomych, którzy organizują zakwaterowanie w swoich domach, ale to są pokoje bez łazienek i aneksów kuchennych, a i do morza jest kawałek, bo jakieś 7 km. Gdybyś miała szukać jakiegoś lokum to bardziej od Mielna polecam Sarbinowo. Jest mniejsze, podejrzewam, że tansze, mniej ludzi na plaży. Mielno w sezonie, to jeden wielki ścisk, brak miejsc do parkowania, hałas i imprezy do rana, duzo rozkrzyczanej i pijanej młodzieży. Omijam to miasteczko latem dużym łukiem. Zerknij na tę stronkę http://www.sarbinowo.nadmorzem.net/. Na pewno nie ma na niej zamieszczonych wszystkich kwater i pensjonatów, ale może uda się coś wyhaczyć w rozsądnej cenie. Pozdrawiam
Anna
2005-07-12
14:07:38
Email
Agato, my właśnie mamy ten sam problem. Urlop jak co roku, to do ostatniej chwili jedna wielka niewiadoma, wiec nie da się nic wcześniej zarezerwować. Zanim pojawił się maluszek zwykle jeźdiliśmy " w ciemno" i zawsze znajdowaliśmy coś fajnego, ale z dzieckiem to nie takie proste tym bardziej, że z Krakowa mamy nad morze naprawdę kawał drogi.
Agata
2005-07-12
17:01:41
Email
Michalina dzięki za namiary...zaraz biorę się przegladanie tej stronki
Aniu my czasami też jechaliśmy w ciemno... dla nas to no problem.....ale teraz z dzidzią szukam jednak czegoś wygodniejszego...nie tyle wygodnego dla mnie co dla małej. Pozdrawiam serdecznie....a w Krakowie bywałam, oj bywałam
Aśka
2005-07-14
12:06:30
Email
my 25 lipca wyjeżdzamy do Bukowiny Tatrzańskiej, już tam byliśy kiedyś - super warunki!
Anula
2005-07-15
01:01:49
Email
Agato! Michalina ma chyba rację-Mielno w sezonie to kupa młodzieży i imprez (tak przynajmniej wspomina młodzieńcze czasy mój mąż który tam z 10 lat temu był). My byliśmy teraz tam przed sezonem-pod koniec czerwca, więc ludzi nie było jeszcze dużo i ceny też były atrakcyjne.Poza sezonem mogę Ci to miejsce szczerze polecić. Kwatera rewelacyjna (my też musieliśmy mieć odpowiednie warunki,bo jechaliśmy z 3-miesięcznym dzieckiem). Nazywała się WILLA POKUSA, ul.Lechitów 1. Cena - 40 zł/os. a dzieci do lat 5 gratis (dla nas było to okazją bo mamy dwoje takich małych dzieci).Dostaliśmy wielki pokój,z co najmniej 8 miejscami do spania (jedno wielkie małżeńskie łoże w którym zmieściłoby się spoko 4 osoby i dwie 2-osobowe wersalki, a nas była czwórka),TV,stół,3 krzesła,szafa,nawet toaletka, taras i co najważniejsze łazienka (naprawdę czysta i świetnie urządzona-wielka umywalka w której ostatecznie swobodnie kąpałam 67-cm.Nikolkę (wkleję zdjęcie), geberit i szklana kabina prysznicowa z baterią podtynkową-porządniejsze widziałam już tylko w hotelach ORBISOWSKICH).Na miejscu jest restauracja z domowymi obiadami.Obok willi w budynku były też pokoje z TV ale już ze wspólną łazienką za 25 zł/os. Ale powtarzam-to sa ceny z czerwca.Pytałam właścielki (siostra chciała też jechać w sezonie)to powiedziała, że ten nasz pokój kosztowac będzie 40-60 zł, a te drugie pokoje bez łazienek 35-40 zł (wszystko w zależności od terminu i pogody).Nie wiem jak z aneksem kuchennym,bo ja karmię piersią i nie potrzebowałam przyrządzać jedzenia ani mleka.Są czajniki bezprzewodowe.Zapytałam, czy będę mogła podgrzac butelke z herbatką w garnku, to powiedziała, że tak i abym szła do restauracji, więc chyba sie możnaby było z nią dogadać.
Asteria
2005-07-21
17:29:15
Email
Do grecji!!! A JUZ. Obiecuje nawet ze jak zjawicie sie w moim terenie posluzymy z malym Janisem za przewodnika. Mieszkam niedaleko Nafplio,oslawionej pierwszej stolicy grecji. Piekne miasto, znajdujace sie na polwyspie penopoleskim. Poza tym sluze kazda rada, pomoca a moje drzwi stoja otworem. Mam duzy taras w domu :)I tesciowa, ale to sie wytnie. W okolicy wszedzie morze i gory. No i kupa wykopalisk, bo tak mi sie udalo ze mieszkam na najstarszym archeologicznie zakatku europy, a moze i nawet swiata. Ci co wierza w duchy mistycyzm itp, znajda cos dla siebie bo tym tutaj zionie. A ja sluze rada jezeli o takie miejsca chodzi, bo zjezdzilismy ich z mezem duzo, i to w calej Grecji, przed ciaza to byla nasza obsesja, nigdy nie wydawalismy kasy na ciuchy piwko itp. Kazdy weekend pakowalismy naszego woza i w droge. Czasem w naprawde dziwne miejsca. Nawet niewiecie ile tutaj jest wszedzie w gorach opuszczonych zakonow. Pokoje jeszcze do dzis czasem maja 100 letnie lozka. Zakony wykute sa w skale tak, ze trudno je znalesc, a mistycyzmem bije takim ze czasem wyciska to lzy. I spi sie tam inaczej. Moj ulubiony klasztor mamy 30 min od domu. Wysoko w gorach na szczycie. Zakon sw. Dimitra (patron mojego meza ;)), czasem w przewodnikach cos o nim pisza. Ale znalesc go ciezko, jest wykuty w skale i oczom nieuwaznego obserwatora umyka bardzo szybko. Znaleslismy tam nawet cos niezwyklego z mezem, ale to ma pozostac tajemnica...szkoda zeby reporterzy i archeolodzy zbeszczescili to miejsce. Wiec kto tylko zachece :)... A no i wlasnie w tym miejscu ponoc echo jest najglebsze i najdalej sie niesie. Wyprobowane, faktycznie zupelnie inne! To jakby ktos wybudowal ten zakon na szczycie gory, z ktorej droga wiedzie juz prosto do Boga!Albo razem mozemy sie wybrac na Mani...Region Grecji w ktorym kazdy dom zbudowany jest z kamienia ... wszystko w kaminennych gorach, tyle kamieni nie widieliscie nigdy. Ci ludzie tysiace lat temu oswolili to miejsce i nauczyli sie tam zyc. Kupa opuszczonych wiosek na urwiskach kamiennych, a domy wygladaja jak male zamki, ziona pustka z czarnych okien...to z tad wzielo sie okreslenie "maniak"...Ludzie z tego okregu sa przepelnieni honorem duma i do kazdego slowa, ktore daja lub slysza przykladaja "maniakalna" uwage. Jezeli KTOS nie daj boze skrzywdzil "maniatyka" musial liczyc sie z tym ze cala wioska wezmie odwet ...To surowi ludzie z surowymi zasadami. Ale jakim mozna byc jezeli oswoilo sie tak surowy kamien... Poki jestes fer, wszyscy sa z sercem na dloni. Do dzis nie zatracili wartosci mimo iz w okolo wszystko pochlania "american life style". WARTO MIEC PO SWOJEJ STRONIE JAKIEGOS MANIATYKA...wiem co mowie :) Tam mozemy sie wybrac do jednej miejscowosci turystycznej. Stoupa, oczywiscie nad brzegiem morza. Znamy tam swietne lokum. Domek do wynajecia...liczba osob do 10 :) 70 e za dzien, wyposazony z kuchnia i wielkim tarasem. Inna propozycja. Mozemy sie wybrac do hotelu moich przyjaciol. Slynna Nei Pori, oslawiona w kazdych katalogach turystycznych. Hotel nazywa sie Iro. Tez mozecie znalesc go w katalogach, bo niektore polskie biura maja podpisana z nim umowe. Zreszta wlasnie tak wyladowalam w Grecji :)... Z tamtad oczywiscie bedziemy sie wypuszczac w okolice, kto chce prazyc tylek na plazy, nie ze mna :) Polecam tuz niedaleko. Klasztory Meteora. Tzw. Wiszace, zbudowane na kamieniu wysoku w gorach. Piekne przepiekne, wycieczke magicznym ststkiem z przecudnym Kostaasem na Skiathos, wyspe ze zlotym piaskiem. Kupa zabawy i cudne widoki. Albo jeszcze inna strona. Wyprawa do miasta imieniem Monawasia :) Miasteczko zamkowe. Do dzis nic sie nie zmienilo, domki zostaly tylko odremopntowane. Otwierasz bramy i wkraczasz w inny swiat. Kurde duzo mozna by pisac i mowic. Grecja to serio niezwykle miejsce. Minus taki ze czasem troche drogo :(...Ale znam miejsca niedrogie i ladne:) W koncu sami nie jestesmy milionerami...Jezeli ktos chce sluze rada. Moze nawet uda mi sie powklejac zdjecia z roznych zakatkow, jak bede miala sprawny skaner i kabelek USB z mojej komorki wrrr!!! No to tyle tak na chwile :) Zapraszam
Aśka
2005-08-02
12:46:49
Email
my właśnie wróciliśmy z Bukowiny Tatrzańskiej. Było naprawdę fajnie. Mogę polecić, idealne warunki na wyjazd z maluchem - www.roztoka.pl
sylwia
2006-07-28
22:22:02
Email
OOOOO, TEŻ NA CZASIE:))))
ciekawa
2006-07-29
16:36:32
Email
polecam osrodek wypoczynkowy Stare Kaleńsko obok Czaplinka;) Ośrodek dla ludzi lubiących aktywnie spedzać czas. rowery wodne, kajaki, łódki, siłownia, sauna-a ceny przystępne. Mozna zamówić domek murowany lub pokój w pałacyku i maluszek będzie miał wygodnie:)
setka
2006-07-30
15:36:15
Email
Asteria twoj post spowodowal ze JA CHCE DO GRECJI!!!!!!!!!!!!!!! Zazdroszcze ci bardzo, tez zawsze chcialam mieszkac gdzies na poludniu:))
polishgirl
2007-06-12
16:01:32
Email
Wyciągam post. Może polecicie mamuski jakieś fajne, miejsce nad morzem z dzieckiem. Raczej żeby nie było dużo ludzi, blisko do plazy , może macie jakieś namiary na pokoje, najlepiej z kuchnią, bądź aneksem, łazienką itp. No same wiecie , żeby były dobre warunki dla dziecka i do plaży niedaleko. Pozdrawiam i z góry dziękuje
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum