szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Miesiączka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, następna
Napisano: Treść:
Michalina
2005-07-04
Email
Dziewczyny, jak długo czekałyście na pierwszą po porodzie miesiaczkę?
Aśka
2005-07-06
12:19:00
Email
dziękuję emka za troskę i za rady (nie piszę tego złośliwe, mogło tak zabrzmiec). Jestem pod stałą kontrolą ginekologa - dobrego ginekologa. buzki, jeszcze raz dzięki!
emka
2005-07-06
21:57:30
Email
to dobrze :) Poprostu moją koleżanka przez takie leki mało nie straciła jajkników i mam teraz zrażenie. Więc na wszelki wypadek wolałm Cię poinformnować :) Buziaki
rena
2005-08-26
23:15:29
Email
witam mamuśki! Ja urodziłam synka 4 marca 2005 i zaraz po 6 tygodniach dostałam miesiączkę, pomimo karmienia piersią na żądanie. Pojawiała się przez kolejne 4 cykle i nagle jej nie ma! Wykluczyłam ewentualną ciąże wynikiem testu negatywny i wybieram się jeszcze do lekarza. Napiszcie co o tym sądzicie, może ktoś miał podobną sytuację??
emka
2005-08-27
00:00:03
Email
Hym, a kiedy zrobiłaś test, ile dni po współżyciu? Bo test jest w stanie wykryć zmiany hormonalne dopiero po jakimś czasie. Najlepiej zrobić w okolicach spodziewanej miesiączki. Sa też testy bardziej czułe - które można robić już 6 dni po współżyciu.
Poza tym jest wiele powodów braku miesiączki: stres, zmiany klimatyczne, niedojadanie itp. Ale z tym to już lekarz Ci musi doradzić. Pozdrawiam e
rena
2005-08-27
22:13:20
Email
Dzięki za radę, ale test robiłam tydzień po spodziewanej miesiączce i nic!Może u mnie jest odwrotnie bo zamiast nie miec okresu na początku czyli zaraz po porodzie to teraz go nie mam... tak czy siak we wtorek idę do lekarza!
emka
2005-08-28
00:02:09
Email
No tak. To trochę dziwne. A nigdzie nie wyjeżdżałaś, może to przez zmiany klimatyczne? Lub stres. Ale pewnie lekarz Ci pomoże i znajdzie przyczynę. Pozdrowionka
rena
2005-08-28
19:53:30
Email
Nie nigdzie nie wyjeżdżałam, a prawdę mówiąc chciałabym gdzieś pojechac... A co do stresu to normalka jak chyba każda żona i matka zwłaszcza dwóch synów w tym jeden w wieku szkolnym więc trochę "pyskaty". Jak do tej pory nie straciłam pokarmu czyli nie jest najgorzej z tym stresem!
abc
2005-08-29
10:31:33
Email
ja tez tak mam. miesiaczki nie ma juz miesiac. czekam teraz na nasrepna-powinna sie pojawic na poczatku wrzesnia. pytanie do jagody: kiedys stwierdzono u mnie PCO, tzn. jeden lekarz twierdzil, ze to PCO, inny zaprzeczal. w akzdym razie jakies 2 lata przed zajsciem w ciaze bralam Provere minimalna dawka 0,5 tabletki przez 5 dni. lekarz twierdzil, ze to prd. miesiaczki bezowulacyjne. przyznaje, ze bylam troche nieroztropna. wczesniej raz bralam tabletki przypisane przez lekarzy , a jak sie tylko zle poczulam, zarza odrzucalam i tak to sie ciagnelo. ku mojemu zaskoczemiu zaszlam w ciaze, ktora przebiegala bardzo dobrez. pytanie brzmi:czy to mozliwe, bym pociazy znow zaczela cierpiec na te przypadlosc? wielokrotnie slyszalam od lekarzty, iz wlasnie malenstwo powinno mnie uzdrowic.
mati81
2005-09-22
09:51:10
Email
Hej dziewczyny wczoraj po trzech miesiącach od porodu dostałam ponownie okres:( niestety bardzo bolesny i bardzo obfity. Przed ciążą też miałam bóle ale wszyscy mówili ze po pierwszym dziecku przechodzą, niestety chyba nie w moim przypadku:((( mam naprawdę okropne bóle i przy tym strasznie krwawię czy to normalne???? proszę poradźcie bo nie wiem czy powinnam się martwić na badaniu po zakończeniu połogu gin powiedział że wszystko ok, ale już sama nie wiem, tym bardziej że pare dni przed okresem czułam się fatalnie mdlości kręcilo mi się w głowie, brak apetytu już się zastanawiałam czy nie jestem w ciąży;)powiedzcie jak to było u was? pozdrowionka
emka
2005-09-22
16:08:23
Email
Hej Mati Pierwsza miesiączka po porodzie jest zwykle baardzo obfita, dużo bardziej niz ta nasza "zwykła" miesiączka. I niestety tez jest bolesna. Przy najmniej tak było u mnie i u znajomych mi dziewczyn. wiec myślę, że nie masz co sie martwić obfitością krwawienia. A czy "dolegliwości miesiączkowe" po porodzie będa lżejsze to chyba jest kwestia indywidualna - niestety.
Zmartwiły mnie tylko te mdłości i brak apetytu - ja takich objawów nie miałam. Mam koleżankę co prawda, która też tak źle znosi okres ale ona jeszcze w ciąży nie była. Myślę, że jeśli miałaś też tak przed zajściem w ciążę to nie masz co się martwić, a jeśli nie to może lepiej skonsultuj się z lekarzem. Lepiej dmuchać na zimne - zwłaszcza w tych sprawach. POzdrawiam.
agnieszka74
2005-09-28
15:15:27
Email
Dziewczyny czy zdarzyło Wam się ze okres sie zatrzymał..:((
Ja własnie tak mam i nie wiem jaka jest tego przyczyna :((
Wczoraj robiłam test ciążowy i ..niebieska kreska, czyli raczej nie jestem w ciązy.. Nie mam zadnych objawów ani na jedno ani na drugie, nic mnie nie boli... Juz sie zastanawiałam czy to przypadkiem nie wina zmiany pogody no i od jakis 2 tyg. jem tylko rzeczy gotowane (moze to zmiana diety). Kolezance sie zdarzyło ze rok po porodzie raz nie miała okresu a pózniej normalnie...
nie wiem juz co myslec..
kyja
2005-09-28
18:23:53
Email
Aga, mi sie kiedys tak zdarzyło-gdy byłam nastolatka i radykalnie zmieniłam dietę ( odchudzałam się)-jadłam tylko gotoweane warzywa i mięso, zero słodyczy, mało węglowodanów.Nie miałam miesiączki przez 1-2 cykle, potem mama zorientowała się co się dzieje i pilnowała,żebym wróciła do dawnych nawyków żywieniowych.Miesiączka wówczas wróciła.Aga, może to zmiana diety, może stres?jak sie boisz, to idź do gina;-)))
samalandra
2005-10-01
16:25:48
Email
Aga a ja kiedyś nie miałam przez 4 miesiące i w ogóle było mi z tym dobrze poszłam do lekarza dał mi coś na wywołanie i pojawiła się ale skąpa. Od tamtej pory miałam nieregularne co 40 co 35 co 45 dni a teraz od porodu 17 marca w ogóle nie mam karmie piersią ale daje też zupki.A przez jakiś miesiąc kiedy mała miała jakieś 3 miesiące i nie chciała cyca to karmiłam tylko w nocy Zastanawiam się czy czasem przez następne 9 miesięcy nie będe miała spokoju gdyż wczoraj było mi niedobrze i źle się czułam. Jestem jakaś niekobieca:-(((((( albo w ciąży.
agnieszka74
2005-10-01
17:00:30
Email
hej dziewczyny !!!
Juz moge byc spokojna ... Chyba rzeczywiscie zatrzymało sie przez tą diete.. ale juz jest OK.:))))
kyja
2005-11-22
11:11:53
Email
dziewczyny, mam pytanie dotyczące regularności miesiączkowania po porodzie.Ponad pół roku temu dostałam pierwszą miesiączkę po porodzie ( gdy mały rzadziej ssał)i cały czas jest bardzo nieregularna.Czy Wy też tak macie??przed porodem miesiączkowałam regularnie( za wyjątkiem czasu, gdy odstawiłam antykoncepcję hormonalną).W grę raczej nie wchodzi zmiana diety, czy stres-wszystko jest na mniej więcej takim samym poziomie.
Julia
2005-11-23
20:40:12
Email
Ja po porodzie mam jak w zegarku- co 28 dni
roma
2005-11-24
11:08:45
Email
Ja również:)))
aśka
2005-12-13
11:20:28
Email
dziewczyny a jak długo mialyście pierwszy okres po porodzie. Ja dostałam dopiero teraz tj 14 mcy od porodu i mam juz 13 dzień. Już dwa razy myslałam, że będzie koniec ale nie. I cholernie, cholernie ale to bardzo cholernie obfity.
mamma77
2005-12-19
11:28:12
Email
Nie wiem , co mi jest.Czy to okres , czy moze cos innego.Antos ma 2 mce, a 3 tyg temu przestałam go karmic piersią. Piszecie ,że pierwsze okresy po porodzie miałyscie b. obfite. To co ja mam nie jest obfite, trwa już 6 dzień. W nocy nie mam nic, a w dzień trochę i nie mam bóli, które miewałam podczas okresu przed ciążą. Czy któraś z Was miała coś podobnego?
mamma77
2005-12-19
16:01:14
Email
Nadmieniam jeszcze,że byłam u ginekologa i powiedział,że wszystko już jest ok.Błagam niech ktoś cos napisze!!!
ulka
2006-01-12
20:57:13
Email
a dziewczyny ratunku !znacie jakiś domowy sposób na wywołanie miesiączki. wszystko mnie boli jakby miała zaraz dostać okres i nic.
megi
2006-02-22
14:18:10
Email
Witam dziewczyny, jestem załamana. Dostałam pierwszą miesiączkę po 6 miesiącach po porodzie, mija juz 30 dzien od ostatniej miesiączki i nic kilka dni temu miałam bóle jakby na okres ale nic. Boję sie robić test ciążowy. Przed porodem miałam regularnie nawet co 23 dni. Pomózcie mi, nie wiem co mam myśleć
Goga66
2006-02-22
15:34:36
Email
Megi, jeżeli to druga miesiączka po porodzie, to możesz mieć jeszcze cykl nieustabilizowany. Ale zamiast chować głowę w piasek - zrób test ciążowy i przestań sie zamartwiać. Lepiej zawsze wiedzieć niż niewiedzieć. Przecież to, że nie masz pewności a np,. jesteś w ciąży nie spowoduje, że ta ciąża zniknie :)) A jeżeli nie jesteś to nie będziesz się dłużej denerwować. Inna sprawa, że miałaś krótkie cykle, po porodzie może Ci się to zmienić np. w 28-dniowe. Poczekaj jeszcze ze 2 dni a potem marsz do apteki!!!
megi
2006-02-22
21:41:38
Email
Dzięki Goga, chyba tak zrobię poczekam dwa dni a jak nic nie będzie to poddam się testowi. Co ma być to będzie.Pozdrawiam
Migotaka
2006-02-23
15:06:59
Email
Alusia urodzilam pólł roku temu,cały czas karmię piersią,ale teraz gdy Aleks je juz inne posiłki częstotliwośc karmienie bardzo się zmniejszyła...tak w zasadzi to w dzień to prawie już nie karmię bo Aluś nie chce...jak tylko zbliżam się do niego z piersią to wyje na sam jej widok;)Ale w nocy zdarza się ,ze się obudzi 2-3 razy i wtedy podaje mu pierś.Jednak czuje ,że mam zdecydowanie mniej pokarmu i teraz to chyba powinnam juz dostać miesiączkę...martwię się,bo nic tego nie zapowiada.Do ginegologa narazie nie pójdę bo mama lekarka wyjechała na urlop i wraca za 3 mieś.a do zadnego inngo lekarza nie mam śmiałaści iść...zwyczajnie się krępuję...Wiem,że to głupowate pytanie,ale i tak je zadam...Jak myślicie czy teraz powinnam zacząć miesiączkować?W jakim czasie(tak mniej-więcej)mogę się tego spodziewać.
Goga66
2006-02-23
15:11:06
Email
Migotka - nie ma takiej normy. Myślę, że nie ma na razie powodu do niepokoju. Ja też nadal nie miesiączkuję i chwalę to sobie - byle jak najdłużej :)) A co Ty tak się krępujesz lekarzy? Hej!!!? :)) Przecież miesiączka to temat, który ja poruszam w rozmowach z facetami a Ty lekarza się krępujesz... Kobitko! Dla lekarza to temat równie normalny jak wrastanie paznokci, czy wysypka
Migotka
2006-02-23
17:44:19
Email
oj nieee....to nie temat miesiączki mnie krępuje,tylko fakt,że musiałąbym poddac się padaniu u obcego lekarza,a to nie wydaje mi się przyjemne...hmm o ile to może być przyjmne...Polubiłm i przyzwycziłam się do mojego ginekologa i raczej na niego poczekam;)...Również się cieszę,że nie mam okresu,ale nie chciałabym by po wyjeździe męża okazało się,że jestem w ciąży...2 tyg.temu robiłam test i wynik wyszedł negatywny...ale tak jakoś dziwnie się czuje...miesiączka z pewnościa by mnie uspokoiła.
megi
2006-02-28
16:23:53
Email
Witam dziewczyny, jestem szczęśliwa bo dostałam okres.Za dużo się stresowałam, dlatego mi się spóźniał, lekarz powiedział ze po porodzie mogę mieć nieustabilizowaną miesiączkę nawet co 40 dni. Pozdrawiam
Agusiax
2006-04-06
16:10:52
Email
witam wszystkie dziewczyny,czytalam wasze wypowiedzi i zauwazyłam,ze wszystkie karmilyscie piersią,pierwsza miesiaczka w takim wypadku moze sie przedłuzyc w okresie az do czasu skonczenia regularnego karmienia piersią,natomiast mam maly problem jak wyglada pierwsze przybycie;)) miesiaczki jak sie piersia nie karmi maluszek moj skonczyl 6tyg. a u mnie nic:(ale prawie przez pieć tygodni krwawilam po porodzie,takze moze któraś wie cos na ten temat i naisze wiecej niz to tylko sprawa indywidualna:)))pozdrawiam wszystkie szcześliwe Mamusie
Basia 26
2006-04-06
22:35:53
Email
a ja pomimo karmienia TYLKO piersią dostałam okres właśnie dokładnie 6 tyg po porodzie. a na uregulowanie okresu bardzo dobre jest picie malwy. znaczy naparu z malwy. należy ją zaczać pić tak na 2 dni przed planowanym dneim miesiączki. ja jestem po pierwszej miesiączce, dalej karmię piersią i jestem ciekawa kiedy zjawi się kolejna;)
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum