szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - leki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Napisano: Treść:
kyja
2010-03-09
Email
do założenia tego tematu natchnęło mnie moje wczorajsze odkrycie w apteczce domowej.Okazało się,że mam w przypadku 2 lekarstw 2 wersje tego samego leku (ta sama substancja aktywna, to samo stężenie leku, itp), tylko albo aż różnica jest w cenie, pojemności oraz oczywiście samej nazwie nadanej przez producentów.Pomyślałam,że może też znacie tańsze zamienniki popularnych leków.Może wymieńmy się wiedzą na ten temat, jak myślicie? W mojej apteczce wczoraj odkryłam,że mam i nurofen i ibum w syropie dla dzieci od 3 miesięcy.Różnice-pojemność i cena:pierwszy lek-butelka 100 ml i ponad 17 zł, drugi lek-butelka 125 ml i 14 zł; Odkryłam też 2 takie same syropy: mucosolvan i ambroksol-różnice podobne jak wyżej: pierwszy syrop-100 ml i do 16 zł, drugi syrop-150 ml i do 9 zł. Jeśli znacie tańsze zamienniki innych popularnych leków-wpisujcie, przyda się ta wiedza, zwłaszcza teraz -w trakcie nieustającego sezonu chorobowego.
pinkie
2010-04-07
07:59:54
Email
Może faktycznie za dużo kładziesz - a może nie wysuszasz na skórze. Chodź z podniesionymi rękami i czekaj aż wyschnie. Zauważyłam, ze barwi ubrania na czerwono - postanowiłam smarować tylko na noc - starej koszuli mi nie zal.
bea1978
2010-04-07
20:03:51
Email
No wczoraj chodziłam z podniesionymi łapami z 30min, niby nie paliło od razu, nie wyschło do końca - pachy były lepkie :) Bynajmniej jak się położyłam do wyrka i pachy opuściłam od razu zaczęło się pieczenie no i musiałam zmyć wrrr Dziś na jeździe (robię kurs na prawko) nerwy no i pacha mokra, poprzednim razem po pierwszym dniu miałam już luzik, widać więkrza ilość nałożonego preparatu daje leprzy efekt :)Wcześniej suszyłam suszarką pachy i też nie wyschło, więc nie wiem czy ze mną coś nie tak, czy może się czepiam :)
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum