szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - leki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
kyja
2010-03-09
Email
do założenia tego tematu natchnęło mnie moje wczorajsze odkrycie w apteczce domowej.Okazało się,że mam w przypadku 2 lekarstw 2 wersje tego samego leku (ta sama substancja aktywna, to samo stężenie leku, itp), tylko albo aż różnica jest w cenie, pojemności oraz oczywiście samej nazwie nadanej przez producentów.Pomyślałam,że może też znacie tańsze zamienniki popularnych leków.Może wymieńmy się wiedzą na ten temat, jak myślicie? W mojej apteczce wczoraj odkryłam,że mam i nurofen i ibum w syropie dla dzieci od 3 miesięcy.Różnice-pojemność i cena:pierwszy lek-butelka 100 ml i ponad 17 zł, drugi lek-butelka 125 ml i 14 zł; Odkryłam też 2 takie same syropy: mucosolvan i ambroksol-różnice podobne jak wyżej: pierwszy syrop-100 ml i do 16 zł, drugi syrop-150 ml i do 9 zł. Jeśli znacie tańsze zamienniki innych popularnych leków-wpisujcie, przyda się ta wiedza, zwłaszcza teraz -w trakcie nieustającego sezonu chorobowego.
MoNiSiA
2010-03-09
09:43:24
Email
Na ból gardła używam Hascosept-u, który jest średnio o 7zł tańszy od Tantum Verde. Akurat ten przypadek mi się nasunął jako pierwszy, bo przechodzę anginę, ale tak naprawdę dużo można znaleźć tańszych zamienników. Też chętnie o nich poczytam :-)
MoNiSiA
2010-03-09
09:44:35
Email
Mam pytanie kyja - ambroksol jest wydawany na receptę?
kyja
2010-03-09
09:51:10
Email
nie, nie trzeba recepty:)
ciekawa
2010-03-09
18:20:24
Email
na zawalone zatoki: sinupred i sinuspax(o połowę tańszy) Cen nie pamietam ale całe opakowanie tego pierwszego kosztuje pewnie ponad 50zł. lek polecam dla zatokowców-świetnie wysusza
pinkie
2010-03-09
18:45:59
Email
na nadmierne pocenie etiaxil=ok50zł, antidral =ok15zł, przetestowane :)
bea1978
2010-03-13
09:52:19
Email
Pinkie etiaxil używałam, rewelacja jak dla mnie, piszesz, że antidral tańszy i równie dobry??Powiedz czy jest tak samo mocny jak etiaxil??Ja mimo, że kupowałam ten do skóry wrażliwej, to strasznie cierpiałam kilka razy, bo pachy mi popaliło :)
ciekawa
2010-03-13
18:55:47
Email
o właśnie ja mam antidrat-naprawdę może zniszczyć ubranie?
karolina
2010-03-13
23:15:42
Email
bea może używałaś po depilacji,wtedy może podrażnić najlepiej używać jeden dzień po depilacji i na noc,sprwadziłam na sobie,działa ale jak raz użyłam na świeżo wydepilowane pachy to myślałam że mi wyżre i się zadrapię ogólnie to polecam działa;-)
karolina
2010-03-13
23:17:01
Email
dopiero doczytałam..hehe ja pisałam o antidralu...
pinkie
2010-03-14
12:09:23
Email
Nie zniszczyło mi ciuchów,ale to chyba indywidualna sprawa - zależy od tego jak kto się poci. Używałam antidralu 5 lat temu i wtedy nalezało go używac na noc codziennie przez jakis tam okres,potem przerwa i co któryś tam dzień - nie pamiętam. Chyba coś tam plamiło ubrania,ale na szczęście te nocne. Natomiast kupiłam znowu antidral tydzień temu i widzę, ze zmienili ulotkę - używa się codziennie w dzień,a przy zmniejszonej potliwości co 2-3 dni. jeżeli chodzi o pieczenie i palenie - to zauważyłam ze trzeba go kłaśc nie bezpośrednio po umyciu,a już na pewno nie golić sie przed smarowaniem (można to zrobić np wieczorem). Dokładnie osuszam pachy i odczekuję trochę aż skóra będzie zupełnie sucha - wtedy smaruję. Zapłaciłam 20zł,ale wiem, ze można taniej dostać.
weridiana
2010-03-15
21:36:29
Email
Mnie po etiaxilu paliło strasznie po antidralu mniej ale niestety niektóre ubrania te z cieńszej bawełny mam "powyżerane" pod pachami, zresztą męża też niektóre ubrania się "podziurawiły" ja przestałam go używać ale moja koleżanka używa już kilka lat i jest zadowolona
bea1978
2010-03-17
09:15:21
Email
Po etiaxilu paliło mnie nawet dwa trzy dni po depilacji, czasem miałam skórę tak zasuszoną pod pachami, że musiałam ją smarować maścią witaminową :)Fakt ciuchy też miałam odbarwione pod pachami, dziur nie ale plamy jaśniejsze jak po wybielaczu :)Ale mimo to byłam zadowolona, bo paszki ciągle suche. Dziś kupię Antidral, zobaczę jak zadziała:)
pinkie
2010-03-19
16:50:26
Email
Ogoliłam wieczorem,a rano posmarowałam- nie czuję pieczenia. Trzeba tez pamiętać, ze antidral musi wyschnąć na skórze,dopiero wtedy zakładać ubranie. Nie wiedziałam,ze mój krótki wpis rozwinie taką dyskusję :))))
bea1978
2010-03-19
20:05:04
Email
Widać sporo nas - tych nadmiernie pocących się ;)
bea1978
2010-04-06
21:26:42
Email
Oj pali antidral tak samo jak etiaxil :) ale mimo to, jestem zadowolona! Wytrzymałam z nim pod pachami dwa dni z rzędu po 20min. a i tak pachy suche miałam około 1,5 tygodnia!! Zapłaciłam 23,40zł, więc dobrą połowę z tego co kosztuje etiaxil, a zadowolenie to samo - popalone pachy w takim samym stopniu hihi więc nie ma sensu wydawać na etiaxil kasiorki :) Jedno co mnie wkurza, to to że antidral zostawia jak by żelową powłoczkę pod pachami, która nie chce wyschnąć(może za dużo smaruję??)Dziś dałam mniej, na razie nie pali, więc może faktycznie przesadzałam z ilością nakładanego preparatu ale mimo to czuję że się klei nawet teraz, przy etiaxilu tak nie było, więc tu bym dała minusik :)
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum