szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - hodowla ziół w warunkach domowych


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
kyja
2010-02-06
Email
cześć babeczki! chciałabym rozpocząć hodowlę ziół w warunkach domowo-balkonowych:)-czy może któraś z Was hoduje?na balkonie parę razy wyhodowałam z nasionek miętę i bazylię, chciałabym "rozkręcić" hodowlę.Może macie fajne rady?
katka
2010-02-06
18:13:42
Email
marysię? ;)
kyja
2010-02-06
19:01:33
Email
nie:)))chodzi mi o zioła, stosowane w kuchni, chociaż jak się człowiek uprze, to też jest do wykorzystania w kuchni...:)
mayasun
2010-02-06
21:27:10
Email
Jeśli nie chcesz miec natychmiast ziół, to poczekaj do wiosny i kup flance (sadzonki). np. selera, albo pory. Szczypiorek to rzecz oczywista, ze wystarczy cebule do słoczka z wodą wstawić. Dobrze sprawdza się w takich warunkach też lubczyk (zwany maggi), bez którego nie wyobrażam sobie rosołu.

Jeśli chodzi Ci o bazylię itp, to nie wiem jak się moga sprawdzać, Koperek raczej nie przetrwa przebywania w skrzyneczce.
kyja
2010-02-07
08:28:00
Email
znam lubczyk-pyyycha! moja mam ma kilka krzaczków w ogrodzie, zastanawiam się czy taki mały krzaczek wykopany i wkopany w dużą donicę przyjmie się na balkonie-oczywiście, jak będzie już cieplej.Mam dość dużą donicę i chciałabym np melisę i miętę wsiać do niej-nie wiem czy się nie "pogryzą"...tak trochę z innej beczki: udało mi się wyhodować z pestki avocado roślinkę-jest dłuuga, na listki po bokach łodygi, ale cały czas pcha się w górę, chyba nic jej się złego nie stanie, jak przytnę jej szczyt?chciałabym, żeby szła w boki.
kyja
2010-02-07
08:29:27
Email
może zadaję zbyt oczywiste pytania, ale nigdy nie byłam ogrodnikiem:) a ostatnio coś mnie naszło na hodowlę:)
mayasun
2010-02-07
12:08:54
Email
Nie wiem, czy roślinka awokado lubi ścinanie czubka :)) Mam jedną roślinę z ukradzionej zaszczepki i nie wiem co to, a też mam ochotą uciąć czubek. Mi siostra dała latem zeszłego roku pestki "czegoś" mówi do mnie posadź, bo tobie wszystko urośnie. No i posadziłam. Wyrosła fajna roslinka, ale musze ja przesadzić do innej doniczki, bo rśnie razem z innym kwiatem, który strasznie sie rozpycha w doniczce.

Lubczykteż wzięłam od mamy juz taki zakorzeniony i posadziłam w donicy, Ale latem mszyce weszły i zjadły. Nie chciałam pryskac, bo młoda dużo bawila się na balkonie.
noemi
2010-02-07
18:11:19
Email
ja mam teraz na parapecie w kuchni wszelką zieleninę, której używam w kuchni. wiosną kupuję sadzonki i w zasadzie do mrozów mam zielnik prawdziwy na balkonie. wszystko pięknie się rozrasta, a pachnie tak, że nie chce się wychodzic z balkonu. mam też pełno lawendy, nie, nie jem jej, ale pięknie pachnie:)
mayasun
2010-02-07
20:23:36
Email
Noemi, a kiedy siejesz lawende? Bo w zeszłym roku mąż kupił nasiona, a na opakowaniu bylo napisane, ze wysiew jesienią, a jesienią nikt nie pamiętał.
kyja
2010-02-07
20:41:24
Email
ja też jestem ciekawa:)!ponoć lawenda jest wytrzymała na niskie temperatury, to prawda?
noemi
2010-02-08
11:55:08
Email
dziewczyny, ja kupuję sadzonki, nie sieję. dzięki temu efekt jest od razu:)
kyja
2010-02-10
08:32:22
Email
ja będę siała wszystko z nasionek-zobaczymy, co i czy wyjdzie:)miętę i bazylię też wysiewałam-jeszcze mam na parapecie kuchennym donicę ze świeżą bazylią:)na balkonie od paru lat wysiewam maciejkę-szybko rośnie ( wszystkie okna i balkon mam na zachodniej stronie) i obłędnie pachnie wieczorami:) nie mogę się już doczekać nowych wysiewów:)
kyja
2010-02-15
09:12:41
Email
a któraś z Was hodowała może tykwę? niekoniecznie na balkonie;)
kyja
2010-02-21
22:50:17
Email
znalazłam fajną stronkę poświęconą hodowli tykwy-może się komuś przyda, albo natchnie do rozpoczęcia hodowli:)? http://www.tykwa.info/zastosowanie.html
Joanna26
2010-02-22
09:38:27
Email
Nie wiedzialam, ze lampki w sphinxach to tykwy:) Fajne.
mayasun
2010-02-22
19:42:25
Email
Myślisz, że tykwę można w takich polskich warunkach uprawiać?
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum