szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Pralka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Napisano: Treść:
Goga66
2007-05-21
Email
Matki, żony kochanki, to i dla praczki znajdzie się tu miejsce :)
Mój prawie 20-letni polar właśnie dogorywa. Muszę kupić nową pralkę. A tu co forum na ten temat, to wszyscy narzekają. Już wiem, że nie mogę kupić żadnej na A, Whirpoola, Candy i prawie wszystkich. Teoretycznie pozostaje mi Elektrolux i Bosh :( czyli najdroższe. Wiem od osoby troszkę się na pralkach znającej, że lepiej nie używać obrotów ponad 800 i kupić raczej pralkę maksymalnie mechaniczną nie elektroniczną. Może macie jakiś znajomych, którzy naprawiają pralki i są na bieżąco z typami i rodzajami? Bo dobre przed 6 laty marki teraz często są słabe a osoby, które mają pralkę zaledwie dwa lata niewiele jeszcze mogą powiedzieć.
W każdym razie to duży wydatek i potem ewentualne nerwy. Jak mam płacić, to wolę się za bardzo nie denerwować. Wolę pralki normalnie ładowane, nie od góry i chętnie płytszą bym kupiła.
Czekam na rady i sugestie.
Basia.26
2007-12-04
07:31:20
Email
odgrzewam temat bo sama musze kupic pralke. Goga co wybrałaś?? odnośnie Amica'i to ja równiez dodam, ze mam podobne wrażenia co któraś z dziewczat- gdybym nie zamknęła drzwi w łazience to najpewniej by mi wyskoczyła i poszła dalej ;) co do Candy- ma moja mama- po 5 latach pokrywa tak skorodowana jak karoseria 50-cio letniego malucha. interesuje mnie pralka BOSH wa-e-20360 i ARISTON AQ-XF-109, co sadzicie, macie jkies sugestie?? ogladałam też LG, nie wiem jaki model, fajna, ale miała 5kg ładowności, a ja wolałabym 6 tym bardziej, ze mam miejsce na wiekszą pralkę...
Goga66
2007-12-04
09:25:38
Email
Kupiłam Elektrolux EWS 1001 - tak chyba się nazywa. Za radą dwóch rożnych techników naprawiających pralki nabyłam sprzęt z minimalną elektroniką i niedużymi obrotami (do 1000), bo się takie najmniej psują. I tak używam zredukowanych obrotów (600) - wolę bardziej wilgotne a mniej zagniecione. Pralka była stosunkowo niedroga - o ile pamiętam ok 1000 -1100 zł. Na razie jestem zadowolona. Co prawda na początku byłą bezgłośna a teraz przy wirowaniu trochę ją słychać ale generalnie sprawdza się dobrze.
Goga66
2007-12-04
09:26:36
Email
No ale ładowność ma do 5 kg.
Goga66
2007-12-04
09:27:46
Email
I moja jest AA - to chyba wszystko.
Kamila
2007-12-04
11:31:53
Email
Basiu, polecam (znów) BOSHA. Rewelacja. Ja mam model MAXX, już moi kolejni znajomi kupili chyba 4. para :) są zadowoleni. Zero usterek u mnie i u moich teściów :) przez jakieś 5. lat (u mnie) i 7. u teściów... energooszczędna, duzy wybór programów, duża ładowność chyba do 5 kg. Słuchaj, a lodówkę już kupiłaś??? Ja oglądam się za taką z podwójnymi drzwiami.. ale za dużego wyboru to nie ma :(
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum