szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Pralka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
Goga66
2007-05-21
Email
Matki, żony kochanki, to i dla praczki znajdzie się tu miejsce :)
Mój prawie 20-letni polar właśnie dogorywa. Muszę kupić nową pralkę. A tu co forum na ten temat, to wszyscy narzekają. Już wiem, że nie mogę kupić żadnej na A, Whirpoola, Candy i prawie wszystkich. Teoretycznie pozostaje mi Elektrolux i Bosh :( czyli najdroższe. Wiem od osoby troszkę się na pralkach znającej, że lepiej nie używać obrotów ponad 800 i kupić raczej pralkę maksymalnie mechaniczną nie elektroniczną. Może macie jakiś znajomych, którzy naprawiają pralki i są na bieżąco z typami i rodzajami? Bo dobre przed 6 laty marki teraz często są słabe a osoby, które mają pralkę zaledwie dwa lata niewiele jeszcze mogą powiedzieć.
W każdym razie to duży wydatek i potem ewentualne nerwy. Jak mam płacić, to wolę się za bardzo nie denerwować. Wolę pralki normalnie ładowane, nie od góry i chętnie płytszą bym kupiła.
Czekam na rady i sugestie.
Kamila
2007-05-21
19:35:49
Email
Gosiu, polecam Ci pralkę BOSH MAXX WFL 1200. Jest rewelacyjna. Bardzo oszczędna, cicha, duża ładowność do 5.kg. Jestem z niej bardzo zadowolona. Mam ją 5. lat i na razie wszystko oki. Później podpytam męża jakie ma ona parametry, bo on jest bardziej obeznany - kiedyś pracował w takiej firmie, która zajmowała się sprzedażą takich sprzętów, więc napewno dobrze doradzę :) a dlaczego nie chcesz klasy A??? Ja mam lodóweczkę ARISTON'a też klasy A, pobiera bardzo mało prądu... tak samo jak pralka.. możesz wrzucić 1. skarpetkę a ona pobierze tylko tyle wody ile potrzeba.. kuzynka moja także kupiła identyczną i baaaardzo sobie chwali.
Kamila
2007-05-21
19:37:04
Email
Ojjjj, źle doczytałam! Nie chodziło Ci o klasę A, tylko o pralkę o nazwie na A..
Goga66
2007-05-21
21:38:10
Email
Ale dobrze, że radzisz. Chodzi mi o dobrą niepsującą się pralkę. Na klasach się nie znam :( Nie wiem, co znaczy A czy B :)
sylwia
2007-05-21
22:10:56
Email
A co jest z Candy nie tak? Dlaczego nie polecacie? Symbole A,B,C oznaczają zuzycie energii, najlepsze, czyli naoszczędniejsze jest A, i A+.
Joanna26
2007-05-21
23:49:50
Email
Goga,ja polecam elektrolux.Rewelacja,naprawde.O Candy slyszalam,ze szybko koroduja.
pinkie
2007-05-22
09:06:30
Email
Moja mama ma indesit - właśnie bardzo elektroniczną - porażka. Nie mozna zatrzymać prania i dorzucić czegoś (albo można, tylko mama nie wie jak ustawić jeszcze raz programator). Poza tym (nie wiem jak to możliwe) nie dopierała pieluch i ciuchów małego - z kupek zostawały żółte plamy. Siostra kupiła Ariston za 2000zł - jest strasznie głośna i siostra narzeka. Nie to, zebym sie. chwaliła, ale wszyscy chwalą moją pralkę ARDO. Ma okrągłe pokrętła (programator, temperatura, obroty500 lub 1000), zadnej elektroniki. Kupiliśmy ją 6 lat temu i w zeszłym roku mój szfagier przeczyścił tylko pompkę do odsysania wody z pralki. Zajmuje się naprawami i stwierdził, ze to dobry sprzęt. Ale niestety, kiedyś ARDO było produkowane we Włoszech (i moja pralka tez), a teraz w Polsce i podobno jakość spadła. Na pewno dobry jest sprzet BOSH, a mój szfagier kupuje sprzęt firmy MIELE - uzywany z zachodu sprowadzany, bo uważa go za najlepszy. I właśnie żeby nie był elektronicznie programowany, bo wtedy nie ma problemu z naprawą.
kasiarys7
2007-05-22
09:18:35
Email
Goga ja mam pralke HOOVER model HNS 6105 jestem z niej bardzo bardzo zadowolona.Spełnia wszystkie warunki jakie chciałam mieć kupując pralke.Piorę w niej już 5 lat ani razu się nie zepsóła jest bardzo oszczędna -ma klase A+.Wode dobiera do ciężaru prania (tak jak pisała Kamila wrzucisz jedną skarpetkę a ona pobierze wody ile potrzeba).Ładowna 5 kg. głęboka jest na 40 cm. czyli nie jest tą dużą (60)ani tą małą (33).Osobno pokrętło na temp. i na obroty.Ładowana z przodu.Ma jeszcze pare udogodnień np.extra płukanie(dla alergików),łatwe prasowanie, ma 13 programów ja piore w oszczędnym - 29 min.Posiada funkcje póżniejszego włączenia.U mnie się sprawdziła naprawde polecam....a jest bardzo cicha nie słychać jak wiruje...życze udanego zakupu
katka
2007-05-22
09:50:08
Email
Ja mam candy z ładowaniem od góry. drugi raz bym takiej niekupiła,ale wtedy miałam małą łazienke i byla taka konieczność.Klasa A,sporo programów,najczęściej korzystam z programu do brudów codziennych-40 albo 60 stopni,drugi często używany program to szybki 32 minuty. Temperatura w osobnym pokretle.Czasem mam problemy z wirowaniem ,jak mam mało prania a zostawie sobie zbyt duże obroty wirowania. Rodzice maja jakas mocno elektroniczną Amicę i są bardzo zadowoleni-ja nie umiem jej obsługiwac,może dlatego,że mi sie nie chce przeczytac instrukcji. I jeszcze taki wniosek,nie tylko dotyczący pralek-teraz chcba juz nie kupuje sie sprzetu na długie lata,mam wrażenie,że jakos wszystko szybciej sie psuje i pralka raczej nie wytrzyma już 20 lat.A ewentualne naprawy czesto są na granicy oplacalności.
Goga66
2007-05-22
22:56:08
Email
Oj dziewczyny, dzięki za odzew. Pooglądam te chwalone pralki. Słyszałam o Miele ale one zdaje się fortunę kosztują - od 4 tys wzwyż. Mam nadzieję, że te wasze rodzaje pralek jeszcze produkują. Za odradzanie też dzięki, bo to równie ważna informacja.
pinkie
2007-05-23
09:18:02
Email
Mój szfagier kupił pralkę i zmywarkę MIELE używaną, z Niemiec, zmywarka kosztowała go 300zł. Naprawił coś tam i działa super. Taki facet to skarb w domu...Szkoda, ze mój tak nie umie
pinkie
2007-05-23
09:20:22
Email
O boshe, pisze sie SZWAGIER! Ale plama. To dlatego, ze my mówimy i piszemy zawsze: Szfagierro.
ANDZIA76
2007-05-23
10:29:35
Email
Ja mam AMICĘ kupioną 6 lat temu - PORAŻKA. Cała elektroniczna, dużo programów ale problem polega na tym że jak wiruje to "wariuje" i lata po całej łazience ja się śmieję że gdyby nie to że drzwi są zamknięte i wtyczka ją trzyma w kotakcie to napewno poszła by gdzieś dalej ;))) Co do ilości programów to każy patrzy żeby miały jak najwięcej a potem i tak korzysta się z 2 góra 3, więc za to nie opłaca się więcej zapłacić. Warto żeby pralka miała klasę A lub A+ i automatykę wagową tak jak pisały dziewczny wcześniej. U mnie też sprawdza się program skrócony i do lekkich zabrudzeń. Teraz jakbym miała kupić pralkę to chyba też wybrałabym Boscha albo Elektoluxa. Słyszałam też pozytywne opinie o Miele i Hoover ale to są drogie pralki. Życze powodzenia i dobrego wyboru.
ciekawa
2007-05-23
11:22:52
Email
Andzia a zdjęliście wałki zabezpieczające bęben?? Niby głupie pytanie ale ja po zakupie swojej pralki o tym na śmierć zapominam i pralka jak helikopter startowała-mogła nawet instalacje ze ściany wyrwać. Jak tych zabezpieczeń sie nie zdejmie to bęben sie kreci ale nie amortyzuje dlatego pralka skacze-to taka metalowa klamra z tyłu jak sie ja odkręci powinny wypaść takie wałki metalowe gumą na wierzchu. Niby to oczywiste ale wierz mi jak poleciałam do sklepu spytać co sie dzieje to facet na dziale z pralkami mówił mi ze ludzie latami używają tak pralek aż co i raz komuś pralka instalacje wyrywa ze ściany. Po prostu nik się w instrukcje nie wczytuje;)
ANDZIA76
2007-05-23
11:39:36
Email
My nic sami nie ściągaliśmy ale ten facet ze sklepu co nam przywiózł pralkę to mówił że nam te zabezpieczenia ściąga i cos tam z tyłu robił to chyba zdjął ;)))
joanna
2007-05-23
22:23:23
Email
My wlasnie stalismy pare dni temu przed tym samym problemem.Wybralismy Constructe (Neff czy jak kto woli wspolprace Boscha z Simensem).Nie wiem czy jest dostepna na polski rynku.NIe mam pojecia jak sie bedzie sprawowala za pare lat.Ale tez jestem zdania, ze w obecnych czasach tego rodzaju sprzet (zreszta cokolwiek) nie starcza na dlugo.Zyjemy w czasach "jednorazowek".Plusem naszej pralki jest ustawienie obrotow na 600 lub 1200.Z tych kilku pran, ktore zrobilam jestem zadowolona.Co do klasy zuzycia energii - sa to europejskie normy, ktore sprzedawca ma obowiazek ujawnic i zaczynaja sie od A do G! NOnsensem sa A+ czy AA czy tez widzialam juz A1 - cos takiego nie istnieje.Jak juz pare osob napisalo, swietne sa te od Miele - rzeczywiscie nowe kosztuja zwykle majatek.Udanego wyboru zycze!
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum