szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Palacze


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Napisano: Treść:
Basia.26
2007-04-16
Email
chcę poruszyc myślę bardzo wazny temat- PALENIE W MIEJSCACH PUBLICZNYCH. nie chodzi mi o dym i takie tam, już to wycierpie, odejdę z dzieckiem, z tym można sobie poradzić. ale juz nie znosze i nie mam słów do ludzi, którzy niedopałki rzucają gdzie popadnie, nienawidzę palaczy pod tym wzgledem!! Poszłam z Miłoszem do parku. w całym parku roi się od koszy na smieci, normalnie nie sposób zrobić zdjęcia, żeby w tle były same kwiatki czy drzewa, bo wszedzie "włazi" w obiektyw kosz. ale dookoła oczywiście biega stado kiepów!! to jest obrzydliwe!! kazda ławka upstrzonadookola niedopałkami, w łączeniach kostki brukowej wszedzie pety, to jest ochydne!! dzieci tam chodzą, zbieraja z ziemi co popadnie, ja myślę, ze Miłek schyla się po kijek, a on kiepa chce podnosić!! i to nie jest tylko w parku, kiepy leżą na chodnikach w całym mieście, a mi az szkoda było służb sprzątających park, bo te panie musiały schylac się po kazdą fajke!! i wygrzebywać je z kostki brukowej!! ja dam kwiatki na korytarz w bloku, a zaraz ktoś tam sobie kosz urzadza, zaraz gasi tam papierosy!! Obrzydliwe jest to, ze ludzie na plazy kopcą i potem te niedopałki w piasek wciskają, a na drugi dzień w tym miejscu dziecko robi zamek z piasku i bawi się tym kiepem!! wybaczcie, może generalizuje, ale przeciez tych kiepów nie rzucaja niepalący....
Goga66
2007-04-18
10:05:55
Email
I jeszcze jedno - epitety dotyczą brudasów i egoistów a nie Ciebie Magdalenko, więc się nie urażaj. Gdyby ludzie nazywali to po imieniu gremialnie na ulicy, to może kulturka palenia w Polsce zmieniła się. Ale nawet ja tego nie robię, bo nikt się nie przyłacza do protestów a tylko taki brudas częstuje Cię tekstem typu odpier.... się lub innym uroczym. Kiedyś zwróciłam uwagę 13-14-latkowi rzucajacemu butelki po coli za siebie na trawnik. Był świetnie ubrany, zadbany . A język, którym mnie obrzucił? Kloaczny co najmniej. Dobrze, że mój mąż przy tym był, bo schwycił gnojka za ramię i wytłumaczyliśmy mu, czym grozi takie zachowanie. Ale to mój mąż za chwilę mi powiedział, że niewarto było zwracać uwagę. I co? I mamy na wszystko się godzić w imię spokoju? Godzę się a Polska brudna i schamiała się rozwija. i wszyscy spokojnie na to patrzymy - na potoki brudnych rzeczy zalewające ulicę i równie brudnych i prostackich słów. Może przesadzam? Może....
Magdalenka
2007-04-18
14:17:39
Email
a wlasnie ze dobrze ze zwrocilas uwage. trzeba reagowac zeby uduczyc ludzi ze smiecenie jest doopuszczalne. ciesze sie ze tutaj jest zakaz palenia w miejscach publicznych, nawet jak palilam to nie pozwalalam sobie na dymka w restauracji bo to obrzydliwe jesc wsrod dymu. masz racje z tym rzucaniem petow na ulice, ale uwierz tez ze sa ludzie ktorzy tego nie robia. a tak napocieszenie powiem ci, ze za to ze w polsce nie ma zakazu palenia w m. publicznych, w nowym jorku na przykladm potwornie smierdzi i jest brudno. a dlaczego? bo kosza na smieci na ulicy nie uswiadczysz. owszem, sa po jednym na dlugosc ulicy, czyli ok, 100-200 metrow (w zaleznosci od ulicy). i ludzie smieca, bo co maja zrobic? isc pol kilometra z puszka po coli? ja ide, ale niewiele osob tak robi.
andzia
2007-04-19
02:35:10
Email
Googa ja znow wrocilam do palenia ale jak mowi Magda nie uwazam ze za brudasa!Mieszkajac jeszcze w Polsce czasami zapalilam na uli w moim domu jest ZAKAZ KOMPLETNEGO PALENIA-dla palaczy popielniczka przed domem.Nie pale w miejscach publicznych nigdy nie palilam przy moim dziecku!W IRLANDI JEST ZAKAZ PALENIA W RESTAURACJACH ITP OBY TAK BYLO W POLSCE mimo ze pale uwazam ze to rewelacyjny pomysl jesli zakazu tego nie bedzie nadal z dzieckiem nie bedzie mozna spokojnie isc na pizze nie ma co oczekiwac od palaczy ze wyjda na dymka jesli nie wejdzie w zycie taki zakaz....Chyba troche zamotalam jednak uwazam ze zakaz palenia np w restauracjach to super sprawa...
Goga66
2007-04-19
14:07:24
Email
PODDAJĘ SIĘ!!!! :)))) Wycofuję z niefortunnych procentów - widocznie tych przyzwoitych palaczy poprostu się nie dostrzega, bo nikomu nie szkodzą :) Pozdrawiam
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum