szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - W jakiej walucie kredyt???


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Napisano: Treść:
weridiana
2007-04-15
Email
Moje drogie doradźcie w jakiej walucie brać na dzień dzisiejszy kredyt na mieszkanie? Byliśmy z mężem w expanderze i tam namawiają na kredyt w CHF no oczywiście rata wychodzi niższa ale frank stoi nisko a co będzie jak wzrośnie - bardzo proszę o jakieś sugestie.
kyja
2007-04-16
22:34:19
Email
my 3 lata temu braliśmy kredyt w PLN-raty były masakryczne-co pół roku skakało oprocentowanie,kredyt na kwotę 100 PLN, na 21 lat-rat doszła do 800 PLN-to było więcej niż ówczesna moja pensja ( a raczej je brak,bo byłam na wychowawczym).Prawie 1,5 roku temu zmieniliśmy bank i teraz kredyt spłacamy w CHF-rata jest sporo mniejsza, wydłużylismy okres spłaty, w ogóle nie śledzimy kursu franka-po co? i tak spłacamy i tak.Obserwuję kurs franka od ok. 10 lat-jest bardzo stabilna waluta, naprawdę.Nie jestem ekonomistą, ale wydaje mni sie,że złotówka jest bardziej "wrażliwą' waluta-od razu reaguje na wydarzenia polityczno-gospodarcze.Myślęże baroz wazny jest wybór banku-nie wiem czy wiecie ale ponoć można negocjowac częśc warunków kredytu, no i uważnie czytać umowę, regulamin, popytac co by było gdyby...itp.Bo teraz kredyty hipoteczne to "przyjaźń" z bankiem do końca życia, hihi;-)) warto dobrze wybrac,z kim chce się współpracowac przez najbliższe 20-30 lat.Wiem co mówie, pracuję w banku ;-))
kyja
2007-04-16
22:34:19
Email
my 3 lata temu braliśmy kredyt w PLN-raty były masakryczne-co pół roku skakało oprocentowanie,kredyt na kwotę 100 PLN, na 21 lat-rat doszła do 800 PLN-to było więcej niż ówczesna moja pensja ( a raczej je brak,bo byłam na wychowawczym).Prawie 1,5 roku temu zmieniliśmy bank i teraz kredyt spłacamy w CHF-rata jest sporo mniejsza, wydłużylismy okres spłaty, w ogóle nie śledzimy kursu franka-po co? i tak spłacamy i tak.Obserwuję kurs franka od ok. 10 lat-jest bardzo stabilna waluta, naprawdę.Nie jestem ekonomistą, ale wydaje mni sie,że złotówka jest bardziej "wrażliwą' waluta-od razu reaguje na wydarzenia polityczno-gospodarcze.Myślęże baroz wazny jest wybór banku-nie wiem czy wiecie ale ponoć można negocjowac częśc warunków kredytu, no i uważnie czytać umowę, regulamin, popytac co by było gdyby...itp.Bo teraz kredyty hipoteczne to "przyjaźń" z bankiem do końca życia, hihi;-)) warto dobrze wybrac,z kim chce się współpracowac przez najbliższe 20-30 lat.Wiem co mówie, pracuję w banku ;-))
kyja
2007-04-17
22:14:50
Email
ha, teraz widze,że napisałam ,że wysokosc naszego kredytu to 100 PLN, miało być 100 tys. PLN;-))
maja77
2007-04-18
11:07:09
Email
My wzieliśmy w grudniu kredyt na 340 tys we frankach, rata jest niższa, a poza tym wahania kursu troszke nam "uciekają" bo wypłacamy go w transzach. Według mnie najważniejsze jest oprocentowanie,a dla franka jest jednak ciągle niższe o ok 2% (wiem że planowane jest podniesienie stóp dla franka, ale dla złotówki również - wolę byc jednak zależna od polityki banków zagranicznych niż naszego NBP :(). Nasz doradca podpowiedział że w długim okresie frank jest bardziej atrakcyjny, w krótkim złotówka. Róznicę między oprocentowaniem (CHF a PLN) czyli ok 200-300 zł mozna inwestować np w fundusze inwestycyjne :) - w moim jednak przypadku chyba na to już nie wystarczy środków :(.pozdrawiam
maja77
2007-04-18
11:08:34
Email
aha a poza tym jakbyśmy weszli do strefy euro - kredyt we frankach nie będzie już taki straszny :)
pinkie
2007-05-10
10:06:53
Email
Dużo się zmieniło od naszej rozmowy, przede wszystkim Polska wygrała plebiscyt na Euro2012 i złotówka poszła w góre, a frank i euro taniutkie... No i odradzają brac kredyt we frankach, bo w momencie wyliczenia kwoty kredytu wychodzi dużo jednostek franków, gdy frank pójdzie w górę (czego już się spodziewają) wartość kredytu urośnie. Zyskuja ci, co już spłacają kredyt we frankach, a ci, którzy biorą wolą złotówki. Czytałam tez, ze popyt na nieruchomości spada i ceny równiez beda spadac. Podobno teraz, gdy ktoś chce nieźle zarobić, kupuje mieszkania w Bułgarii. To wszystko to dla mnie czarna magia...
weridiana
2007-06-08
21:13:34
Email
Zastanawialiśmy się i z tego wszystkiego zostaliśmy przy frankach - raz kozie śmierć hihihi
weridiana
2007-08-21
23:18:54
Email
podciągam dla Ani
Lokata
2008-02-24
11:12:22
Email
Ciężko wybrać dobry kredyt. Zawsze kredyt bierze się w walucie kraju w jakim sie mieszka, to podstawa. Nie ma wtedy ryzyka, a na świecie waluta szaleje. Teraz dużo prościej znaleźć dobr oferty. Nie trzeba biegać od banku do banku bo można wszystko sprawdzić w internecie na jednym z portali fianansowych, np: htto://informatorfinansowy.com czy jakimś innym. Decyzja zawsze nalezy do pozyczkobiorcy, ale na pewno można znaleźć coś sensownego. Pozdrawiam serdecznie
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum